PDA

Zobacz pełną wersję : użytkownicy kozy jotul 602 - czy warto ?



pietrek ze wsi
13-01-2005, 07:07
witajcie !
Jak wychodzi porównanie kozy jotul do innych wyrobów, np. polskich typu Kornak itp. Noszę się z zamiarem ogrzewnia małego domku na wsi ok. 40 m2, nieocieplonego. Już ktoś napisał kiedyś na forum "wsio rawno" ale mi się wydaje że to nie rawno. Podzielcie się uwagami bo nie wiem na co się zdecydować.
pozdrawiam Piotr
(a tak na marginesie chyba wybiorę jotul)

JacekS
13-01-2005, 07:43
Piotr mam taką koze w domu w górach. Polecam w 100%
Uzytkuję ją 8 lat
Ostatnio miałem dylemat przy zakupie drugiej kozy do biura, troszke aktualna cena Jotula zbiła mnie z nóg 14oo zł połakomiłem się na tańszy wyrób polski zachciało mi się kozy z szybką i teraz żałuje że nie dołożyłem tej róznicy 400 zł
W 602 rano wystarczy jak włoże pare szczap i mam na nowo ogień bez rozpalania i popiół wyrzucam raz na trzy dni tak wszystko się wypala
Moja rada NIe kupuj kozy z górnym zasypem drewna szukaj takiej do której można włożyc jak najdłuższe kawałki drewna.
Są fajne kozy ale granica cenowa powyżej 2000 zł to mnie przerasta

Teska
13-01-2005, 07:51
Jezeli te kozy działają tak jak kominki Jotula ( takowy posiadam) to napewno warto.... :)

pietrek ze wsi
13-01-2005, 07:51
dzięki bardzo za szybki odzew !
do tej 602-ki mozna dokupić dżwiczki z szybą ale są drogie (coś pod 400 pln) ale jak się chce popatrzeć na ogień w chatce to trzeba zacisnąć pasa :-)

pietrek ze wsi
13-01-2005, 09:41
a tak na marginesie, czy ktoś słyszłał może o wyprzedaży lub promocji u dystrybutora Jotul ?

ARETE
13-01-2005, 23:06
Od niedawna sporadycznie ogrzewam budynek gospodarczy 30m2 tą kozą. Trudno mi ją porównać z inną, bo innej nie miałem. Ale ta jest OK.
Da się ogrzać taką powierzchnię bez problemu. Od zera do 10 stopni od rana rozgrzewa się ok. dwóch godzin. Dalej przy takim sobie paleniu pod wieczór jest ok. 20. To przy temp. zewnętrznej około zera. Dach nieocieplony (deski i papa). Innych doświadczeń nie mam.