PDA

Zobacz pełną wersję : Kominek z rozprowadzeniem na ścianie zewwętrznej



Willie
13-01-2005, 07:55
Witam!
W projekcie mam kominek umieszczony na ścianie zewnętrznej i na razie kilka opinii architektów i inżynierów było takich że będzie ciężko rozprowadzić z niego ogrzane powietrze do reszty domu.
Czy macie może podobne rozwiązanie i czy rzeczywiście był to realny problem czy tylko kwestia dłuższych rur???
pozdrawiam i dzięki za pomoc

GMpoujoulat
03-02-2005, 22:04
Witam!
W projekcie mam kominek umieszczony na ścianie zewnętrznej i na razie kilka opinii architektów i inżynierów było takich że będzie ciężko rozprowadzić z niego ogrzane powietrze do reszty domu.
Czy macie może podobne rozwiązanie i czy rzeczywiście był to realny problem czy tylko kwestia dłuższych rur???
pozdrawiam i dzięki za pomoc


Wszystko zależy od złożoności instalacji i kubatury pomieszczeń. Turbiny dostępne na rynku mogą ogrzać do 4 pomieszczeń przy instalacji o sumarycznej długości 25m (uwzględniam filtr, który uważam że lepiej mieć niż nie). Można zdobyć też dużo mocniejsze turbiny (ponad 1.000 m3) - ale tu ostrożnie - konieczna bardzo duża moc grzewcza wkładu, poza tym ryzyko hałasu większe. Jeżeli potrzebuje Pan informacji proszę o info na [email protected]

MaBi
04-02-2005, 08:59
Tez mam kominek na ścianie szczytowej a DGP na razie wyprowadzone na stryszek (wkrótce zamierzam zakończyć instalacje). Nie napiszę jak rozchodzi sie ciepło do pomieszczeń bo jeszcze nie wiem (a to i tak zalezy min. od długosci i układu rur) ale wiem jedno na strychu jest strasznie gorąco - ciepłe powietrze z kominka wali jak głupie. Temp. tam wzrasta do tego stopnia, że przestaja działać urzadzenia do instalacji TV - zasilacz i/lub wzmacniacz.
Ale ich obawy może są związane z długością rur a tu nie bedępowtarzał się po GMpoujoulat (tak na marginesie niezwa nazwa - trudno ja przytoczyć bez literowania :lol: )