PDA

Zobacz pełną wersję : Cyrkulacja ciepłej wody, i nie działa ogrzewanie !!?



uszek
13-01-2005, 09:44
Mam takie problem. Mam zainstalowaną pompę do cyrkulacjii ciepłej wody, jednak nie podłączona jest ona do sieci bo gdy ją podłącze to mam fajnie super ciepłą wodę od razu w kranie :D , ale za to przestaje mi dzialać centralne ogrzewanie :evil: i za chwilę kaloryfery są zimne :( . Piec mam Vailanta razem ze sterownikiem. Normalnie gdy pompa jest wyłączona wsazystko działa OK. Czy to normalne ?

arek_s
13-01-2005, 11:10
według mnie to nie jest normalne - może masz coś nie tak z podłączeniem całej tej automatyki i w momencie gdy podgrzewana jest woda to przestaje być podgrzewana woda w CO. Cyrkulacja cieplej wody odbywa się przecież przez obieg wody w rurach i zasobniku CO.

Cypek
13-01-2005, 12:37
według mnie to nie jest normalne - może masz coś nie tak z podłączeniem całej tej automatyki i w momencie gdy podgrzewana jest woda to przestaje być podgrzewana woda w CO. Cyrkulacja cieplej wody odbywa się przecież przez obieg wody w rurach i zasobniku CO.
Chyba we wszystkich systemach jest priorytet na CWU i wtedy nie grzane jest CO. U mnie pełne naładowanie zasobnika 120 l trwa 15 min wiec kalafiory nawet nie zdążą wystygnąć. Przyczyna musi byc inna.

Grzesiek13
13-01-2005, 15:04
Błędnie podłączyłeś pompę cyrkulacyjną w miejsce pompy ładującej podgrzewacz.
Jak nie bardzo wiesz jak to zrobić to poradź się miejscowego instalatora lub serwisanta.

VPS
13-01-2005, 16:59
Mam takie problem. Mam zainstalowaną pompę do cyrkulacjii ciepłej wody, jednak nie podłączona jest ona do sieci bo gdy ją podłącze to mam fajnie super ciepłą wodę od razu w kranie :D , ale za to przestaje mi dzialać centralne ogrzewanie :evil: i za chwilę kaloryfery są zimne :( . Piec mam Vailanta razem ze sterownikiem. Normalnie gdy pompa jest wyłączona wsazystko działa OK. Czy to normalne ?
Jaki typ kotła ? Czy jest to kocioł VUI z wbudowanym zasobnikiem 20l?

Bard13
14-01-2005, 08:15
Powiedziałeś, że masz "fajnie ciepłą" wodę w kranie.
Przyczyną może być ustawienie zbyt wysokiej temperatury wody w zasobniku.
Mi raz ręka drgnęła i mi grzało, grzało a kalafiory zimne a w zasobniku 75 st.

Przykręciłem i poszło na dom.

Ale też mogą być inne, instalacyjne problemy, jak się komuś coś z czymś pomylio.

A zasilanie do zaworu trójdrożnego masz dociągnięte?
Może woda idzie ci tylko na zasobnik, bo odcięło CO na stałe?

Grzesiek13
14-01-2005, 08:24
Podaj jeszcze jaki masz kociołek i z jakim zasobnikiem.
Dobrze by było rzucić zdjęcie przyłączy kotła oraz otwartego sterownika kotła z podpiętymi wtyczkami (kablami). :o

c-m
15-01-2005, 17:52
Podlacz pompe cyrkulacyjna na oddzielnym kablu i sprawc co sie bedzie dzialo. Mozesz tez zastosowac wlacznik czasowy.

pozdro c-m