PDA

Zobacz pełną wersję : szambo razem z fundamentami?



mlk
13-01-2005, 11:57
Witajcie!

ma w projekcie szambo obok dom, prawie w wjeździe do garażu

z tego co obserwuję różne budowy, to ludzie wkopują szambo jak dom jest już skończony, ale pomyślałem czy możnaby je od razu wstawić przy okazji wizyty koparki na placy i kopaniu fundamentów??

czy może coś stoi na przeszkodzie?

Cypek
13-01-2005, 11:59
Poza tym, ze potem po tym szambie beda Ci sie kręciły ciężkie samochody, moze przeszkadzać w jakis robotach ziemnych to juz niewiele. Mysle, że koszt koparki jest malutki aby ryzykować uszkodzenie szamba, włazu.

Wowka
13-01-2005, 13:05
Poza tym, ze potem po tym szambie beda Ci sie kręciły ciężkie samochody, moze przeszkadzać w jakis robotach ziemnych to juz niewiele. Mysle, że koszt koparki jest malutki aby ryzykować uszkodzenie szamba, włazu.


Zgadza się, koszt koparki niewielki.
Nie wiem jak z Twoimi finansami i jak długo zamierzasz budować dom. Jesli rik to poniższy argument właściwie nie ma znaczenia jeśli 2-3 lata to i owszem.
Szambo będzie tobie potrzebne dopiero tuż przed oddaniem budynku do użytku. Czy warto zmieniać kolejność wydatkowania pieniędzy?
Te kilka tysięcy złotych może sie przydać na inne zakupy fazy wstępnej. Ewentualnie moga na siebie jeszcze popracować na giełdzie, w fuynduszu inwstycyjnym czy też w ostatecznosci jako lokata.

Potwierdzam. Podczas budowy ruch ciężkiego sprzetu jest duży (betoniarki, szteterki, samochody samowyładowawcze czy też nawet ciężarówki z piaskiem) Byłobny szkoda uszkodzić pokrywę szamba czy też nawet doprowadzić do wypadku.

kze
13-01-2005, 13:29
Skoro szmabo będziepotrzebne dopiero w momencie zamieszkania to po co go wcześniej instalować?
Jeśli musisz płacić płać jak napóźniej.. :D

mlk
13-01-2005, 13:35
dzięki za oświecenie

jedno tylko jeszcze pytanie:
czy kopanie jakby nie patrzeć dużego dołu na szambo obok domu nie będzie zagrożeniem?

rafallogi
13-01-2005, 13:38
Tzn. jak blisko domu? Radzę jak najdalej - oczywiście w granicach rozsądku :D , no i działki oczywiście :lol:
Pozdrawiam

rafallogi
13-01-2005, 13:41
Oj, przepraszam, coś się porobiło z moim zdjęciem.

kze
13-01-2005, 13:43
Jak dobrze pamiętam to są ograniczenia co do odległosci włazu, a nie samego pojamnika. Generalnie polecam umieścić właz jak najbliżej bramy wejściowej by łatwiej miała szmbiarka i nie musiała jeździć po dziłce. Ewentualnie można zamontowac rurę, szambiarka miała łatwiej dostać się do nieczystości.

BK
13-01-2005, 13:45
Ja wkopałam szambo na samym początku, razem z fundamentami. Opłacało się, bo koszty na pewno mniejsze niż gdybym to zamówiła później - szambo okazyjne i robota była ujęta w umowie z wykonawcą.

No i mam spokój.