PDA

Zobacz pełną wersję : jaki klej do przyklejenia lustra?



zone
13-01-2005, 11:58
poradźcie jaki klej lub innyu preparat zastosowac do przyklenia lustra w łazience, bezpośrednio na tynk gipsowy, między glazurę?

Gdzie go można kupic i ile kosztuje?

havo
13-01-2005, 15:33
Niestety nazwy nie pamietam, ale kupisz w kazdym sklepie z glazura i klejami do niej, jak szukalem to byl tylko jeden rodzaj specjalny do luster, a wiec pomylic sie nie mozna. Pakowany jest tak jak sylikon. Zuzywasz go nie wiele, wiekszosc sie marnuje, chyba ze cala lazienka w lustrach. Zwroc uwage na date produkcji, wazny chyba 9 miesiecy. Schnie 24-48 h. Po tym czasie trzyma rewelacyjnie, ja kleilem na glazure duze lustro a wiec ciezkie i sie trzyma.

arturo1960
13-01-2005, 18:28
w kazdym zakładzie szklarskim powiedza ci jakiego kleju użyc,a większośc sklepów budowlanych oferuje takie kleje w tubach takich jak akryl czy silikon.

Zbigniew Rudnicki
14-01-2005, 09:13
Przy klejeniu lustra do ściany trzeba zadbać aby powierzchnia ściany nie była krzywa.
Jeśli przykleimy na krzywą, to nawet najmniejsze ugięcie szklanej płyty lustra spowoduje zniekształcenie (powiększenie lub zmniejszenie) obrazu.
Kleju wychodzi sporo - trzeba kupić z zapasem.

M@M
14-01-2005, 09:20
Ja używałem kleju Soudal do luster. kleiłem nim lustro do GK i drugie do płyty wiórowej. Trzyma bez problemu. Pod zadnym pozorem nie używaj innego kleju jak tylko przeznaczonego do luster. Zwykły klej montażowy powoduje uszkodzenie emalii którą pokryte jest lustro od spodu.

Olinka
14-01-2005, 11:08
mamy lustro przyklejone do glazury silikonem bezbarwnym i nie odpada :)

pozdrawiam

Jarek.P
14-01-2005, 11:48
mamy lustro przyklejone do glazury silikonem bezbarwnym i nie odpada :)

pozdrawiam

Odpaść nie odpadnie. Ale za jakiś czas może (podkreślam: może, nie musi, to zalezy od samego lustra) zniszczyć samą powłoke lustra i wywołać takie koszmarne czarne wzorki będące odbiciem silikonu na odwrocie.

J.

tom soyer
14-01-2005, 13:55
a czy istnieje szansa na odklenienie jakos lustra, ktore zostalo zle przyklejone? lustro jest przyklejone na plyte gk.

Jarek.P
14-01-2005, 14:53
a czy istnieje szansa na odklenienie jakos lustra, ktore zostalo zle przyklejone? lustro jest przyklejone na plyte gk.

Ktoś tu na forum kiedyś radził odcięcie lustra struną od gitary.

J.

mironmk
14-01-2005, 14:54
są też taśmy dwustronne, no i podobno trzeba klej/taśmę nakładać pionowo, bo wtedy lepsza wentylacja - sam przykleiłem rok temu taśmę poziomo i czekam kiedy lustro mi spadnie (ojej)