PDA

Zobacz pełną wersję : Krótkie pytanko - zadania i cena geodety?



Nikson
13-01-2005, 12:44
Pewnie było już kilkanaście razy na forum, ale za bardzo czasu nie mam na poszukiwania, więc proszę o wyrozumiałość.
Rozpoczynam działalność budowniczą ;) Jestem umówiony na dziś z geodetą, który ma zrobić podstawowe mapki do projektu. No i teraz moje pytanie: ile i jakie mapki mu zlecić?
Byłoby pięknie gdybym wiedział jeszcze przy jakiej cenie zrobić "duże oczy" (mieszkam w Poznaniu) ;)

Z góry dzięki za pomoc

Daru
13-01-2005, 12:56
Na początek to musi ci geodeta zrobic mape do celów projektowych, później bedziesz potzrebował geodety do wytyczenia, inwentaryzacji powykonawczych urządzeń i budynku. Ceny sa umowne i róznie sie kształtuja w róznych czesciach kraju. Podzwoń i popytaj to otrzymasz najbardziej wiarygodna odpowiedź .

ewak39
13-01-2005, 13:41
http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=10662&highlight=mapk%2A

Popatrz tutaj.

gosia@
13-01-2005, 14:10
Pewnie było już kilkanaście razy na forum, ale za bardzo czasu nie mam na poszukiwania, więc proszę o wyrozumiałość.
Rozpoczynam działalność budowniczą ;) Jestem umówiony na dziś z geodetą, który ma zrobić podstawowe mapki do projektu. No i teraz moje pytanie: ile i jakie mapki mu zlecić?
Byłoby pięknie gdybym wiedział jeszcze przy jakiej cenie zrobić "duże oczy" (mieszkam w Poznaniu) ;)

Z góry dzięki za pomocJa, zapłaciłam w listopadzie 450 zł bez rachunku za 1 mapke do celów projektowych.

Maciek Kra
13-01-2005, 14:42
TO ZALEŻY OD WIELKOŚCI DZIAŁKI. jA ZA MAPKĘ 1,5 ha PŁACIŁEM 600 ZŁ, W KRAKOWIE. Teraz robię mapke do mediów i za pow. ok. 2-2,5 ha płacę 1000 zł.

MaciekW
13-01-2005, 14:56
Za 6 egzemplarzy mapki do celów projektowych (działka 1000 m2) płaciłem w grudniu 600,- + VAT (f-ra). Była to najniższa cena jaką usłyszałem przez telefon, a obdzwoniłem ok. 10-ciu. Jestem w Warszawy.

Wydaje mi się, że geodeta powinien być uprawniony!

toyo69
13-01-2005, 15:31
Za 5 szt. mapek 1:500 zapłaciłem 250 zł z fakturą. Początkowo wolali 300 zł. Grudzień 2004 - Grudziądz - kujawsko-pomorskie

zuczek
13-01-2005, 16:13
My za wszystkie mapki (bez wytyczenia fundamentów) zapłaciliśmy 350 zł. brutto. Załatwialiśmy to jakoś na początku ubiegłego roku. Mieszkam pod Poznaniem, a geodeta, który robił nam te mapki - w Paczkowie (ok. 20 km na wschód od Poznania). Obsłużył nas fachowo, jednak ''rułę'' ma niemożebną! :wink:

Nikson
13-01-2005, 18:48
Dzięki za odpowiedzi!

Bogatszy o wiedzę z forum zadzwoniłem do geodety (trochę poleconego), który zażyczył sobie 500zł + VAT (oczywiście mowa o mapkach do projektu). Gdy dałem mu do zrozumienia, że można w okolicach P-nia załatwić to taniej, on stwierdził, że pewnie tak, ale musze wziąć pod uwagę, że w urzędzie też trzeba zapłacić.
Odpowiedź mam dać jutro, więc prosiłbym jedynie zorientowanych forumowiczów o potwierdzenie/zaprzeczenie - czy jeżeli mowa o geodetach to mamy na myśli ich "pracę" czy kompleksowe załatwienie mapek?
I jeszcze jedna sprawa - czy jest szansa, żebym dostał również wersje mp. w Autocadzie?

Pozdrawiam

Gerion
25-02-2005, 12:57
Trochę po temacie, ale daję info:
10 mapek bez faktury za 350 zł (miesiąc temu), na fakturę oczywiście +22%. W Kostrzynie (jakby co), to też blisko Poznania (co i tak nie ma znaczenia, bo mapki załatwia się w poznańskim Starostwie).

pozdrawiam
Gerion