PDA

Zobacz pełną wersję : Czym różni się kocioł na gaz ziemny i z butli??



Senser
13-01-2005, 14:00
No właśnie. Czy to może być jeden i ten sam?? Czy ew. można (co?) wymienić w kotle aby (jeśli to możliwe) można było przełączyć z gazu butli na gaz ziemny...I ile taka roszada może kosztować??

Chodzi o to, że nie wiem jak mi się uda z mediami...stricte z gazem ziemnym...trzeba rozważyć scenariusz rozwiązania przejściowego z wykorzystaniem butli a później ew. ją skasować i podłączyć się pod sieć gazu ziemnego...

maxymov
13-01-2005, 14:06
Można wymienić sam palnik ale podobno warunkiem jest, że kocioł nie może być kondensatem

gacek74
13-01-2005, 14:36
ja mam piec kondensacyjny Junkersa CERA SMART i mam zmienione dysze na gaz z propan-butan (butla), nie ma żadnych przeciwskazań..kosztuje to 70 zł ( nowe dysze).....inna kwestia jest koszt gazu płynnego..

Bard13
13-01-2005, 14:56
Różni się dyszami.
Wymiana palnika to zbędny wydatek.

Analogicznie jest przy kuchence.
Wymienia się jedynie dysze, w kotle jest ich tylko trochę więcej.
Przynajmniej ja mam dysze, może czasem jest to zespolony palnik...

Grzesiek13
13-01-2005, 15:00
Wymiana dysz tylko poprzez serwis, plus regulacja kociołka.

kwiatkor
13-01-2005, 17:49
Wymiana dysz tylko poprzez serwis, plus regulacja kociołka.

Pod warunkiem, że serwis ma nowe dysze :) ja musiałem kupić sam (do junkersa ok 20PLN) i dodatkowo autoryzowanemu serwisantowi, który u mnie instalował piec, dokupiłem dwa następne komplety, bo w okolicy Warszawy nie było :D

mdzalewscy
13-01-2005, 17:53
Wymiana dysz tylko poprzez serwis, plus regulacja kociołka.

Pod warunkiem, że serwis ma nowe dysze :) ja musiałem kupić sam (do junkersa ok 20PLN) i dodatkowo autoryzowanemu serwisantowi, który u mnie instalował piec, dokupiłem dwa następne komplety, bo w okolicy Warszawy nie było :D

to się ciesz, bo z jego dyszami to wymiana pewnie z 250zł

Grzesiek13
14-01-2005, 06:07
Trochę dziwne że inwestor sam szuka dysz za serwisanta, co z niego za fachowiec, bywa ze inwestor źle kupi, straci pół dnia. Inwestor powinien jeszcze przezbroić kociołek i co najważniejsze zapłacic za tą usługę serwisantowi. Dobrzy ludzie są na świecie.....

Bard13
14-01-2005, 07:18
Trochę dziwne że inwestor sam szuka dysz za serwisanta, co z niego za fachowiec, bywa ze inwestor źle kupi, straci pół dnia. Inwestor powinien jeszcze przezbroić kociołek i co najważniejsze zapłacic za tą usługę serwisantowi.

Po pierwsze nie za usługę, tylko, że podbije ci gwarancję i protokół z montażu.
Po drugie, często tak bywa z niektórymi serwisantami, że nie chce im się robić, bo mają papier na pieczątkę i często za to szmal biorą

Grzesiek13
14-01-2005, 07:28
Podbicie podbiciem, ale przeciętny inwestor nie jest w stanie zmierzyć ciśnienia gazu i wyregulować kocioł. A serwisantowi , któremu sie nie chce, trzeba zaproponować " komu w drogę, temu kopa".

kwiatkor
17-03-2005, 16:19
Trochę dziwne że inwestor sam szuka dysz za serwisanta, co z niego za fachowiec, bywa ze inwestor źle kupi, .....

A było to tak: serwisant powiedział, że dostawa dysz w okolice W-wy ma przyjść za jakieś 2-tyg., co z uwzględnieniem zgłoszonej kolejności prac ustawiało moją sprawę do realizacji za jakiś miesiąc. Znajomy instalator z mazur powiedział, że u niego są te dysze w nadmiarze. W ciągu 2 dni ściągnąłem i następnego dnia lokalny serwisant mi zainstalował. I tak zamiast za miesiąc - za trzy dni miałem ciepełko 8)

robert!!!
20-03-2005, 17:46
20-70 PLN??? Coś mnie ten mój fachowiec ściemnia. Czekam właśnie na dysze do Isotwina duval koszt ma być około 500zł. :o czy to możliwe :roll:

Cypek
21-03-2005, 06:45
Drogi ten Twój serwisant.
W Termecie 50 pln