PDA

Zobacz pełną wersję : projekt LK&343 pracownia LKPROJEKT



kze
13-01-2005, 14:56
Witam.
Chciałbym wybudować lk 343. Czy ktoś budował dom wg takiego projektu? Ciekaw jestem kosztów i może ktoś zgodzi się pokazać co wyszło? :wink:

gosi
14-01-2005, 08:48
Wstaw link do tego domku, prosze. Nikt nie wie co to za domek, no chyba tylko ci co go chcą budować. Pozdrawiam.

kze
14-01-2005, 08:52
W internecie znalazłem tylko taką stronę. Chybna nie jest bardzo rozpowszechniony lub autorom nie zależy na reklamach.
http://www.domzpoddaszem.pl/index.php?load=http%3A//www.domzpoddaszem.pl/src/main.php/projects/list/z%2520poddaszem/alphabetical/K/L

kze
17-01-2005, 13:00
I co nikt nie buduje i/lub widział domu wybudowanego wg tego projektu? Taki rzadki i niepopularny projekt wybrałem? :o

kze
18-01-2005, 08:09
Oto link do strony, gdzie można zobaczyć projekt
lk 343 (http://www.dom-jednorodzinny.pl/index.php?Product=46&Page=5&Search=&Realisations=&Wnetrza=&Min=&Max=&Width=&Floor0=&Floor2=&Floor3=&Garage=&Entrance=)
Czy rzeczywiście wybrałem projekt tak "rzadki"... :o

18-01-2005, 08:19
projekt jest super
bardzo podobny do chatki madzalewskich wiec mozesz chyba z nim podyskutowac, bo wiele jest z tego co widze wspolnego

kze
18-01-2005, 08:28
Dzięki leon_z_katowic. Mi też się bardzo podoba głównie dlatego, że
- ma 2 pokoje na dole (chyba 12m i 9m kw)
- ma spiżarnię
- na górze 3 pokoje (w tym 2 po powierzchni (po podłodze) ok. 20m kw, a efektywnie ok. 12m kw)
- nad garażem jest pomieszczenie na hobby room (bo myślałem o podwójnym garażu).
- dużo miejsc na szafy

Ale czy nie ma jakichś potencjalnych zagrożeń?
A chatkę modzelewskich będę musiał przestudiować.. 8)

andrzejka
18-01-2005, 08:35
Dla mnie też bardzo się podoba ten projekt, ciekawe jaka jest cena jego budowy wg kosztorysu.
Jest super.

kze
18-01-2005, 08:41
No właśnie nie wiem.. :( Agencja projektowa zarzyczyła sobie za kosztoryś kilka setek. Uznałęm, że spytam sie forumowiczów. Wtedy miałbym dane na temat rzeczywistych kosztów, a nie planowanych...
Poza tym w sumie nie wiem, czy on może być drogi, czy (i tu liczę na zdanie doświadczonych osób) nie ma tam jakichś rozwiązań, które mogą być potencjalnym miejscem spaprania lub są bardzo drogie.
Np. w komentarzach do mojego dziennika budowy Nurni napisał

Czy ten komin nad garażem to przypadkiem nie przecina 3 kalenic. Ba jak tak to ja bym to zmienił.
A może są jeszcze jakieś potencjalne zagrożenia... :o

kze
21-01-2005, 10:30
O kurcze, 3 dni i nikt nic nie wie? Może dokonałem złego wyboru projektu ... :(

kze
21-01-2005, 10:35
I co, rzeczywiście nikt nic nie wie o tym projekcie? A może o pracowni architektonicznej ktoś coś wie?
Może dokonałęm złego wyboru.. :(

HomeLess
21-01-2005, 13:22
trochę nie w moim stylu, no i poddasze ma małą powierzchnię użytkową (taki urok dachu), garaż trochę za wąski, ale całość sympatycznie wygląda

http://www.dom-jednorodzinny.pl/index.php?Product=46&Page=5&Search=&Realisations=&Wnetrza=&Min=&Max=&Width=&Floor0=&Floor2=&Floor3=&Garage=&Entrance=

kze
21-01-2005, 14:10
A czemu nie w Twoim stylu?
Ładnie wygląda dach czerospadowy. Fakt dwuspadowy jest bardziej praktyczny.
Czemu twierdzisz, że mała powierzchnia użytkowa? 2 duże sypialnie dla dzieci (każda ok. 20m kw po podłodze, przy ściance kolankowej ok.1m). :-?
Ja myślałem o podniesieniu ścianki kolankowej o jakieś 15 może 20cm i garażu dwustanowiskowym. Biorąc pod uwagę wymiary mojej działki (25m na 25m) to garaż chciałem zwiększyć o jakieś 3,4m (likwidując okno w garażu mogę zbliżyć się na 3m do ogrodzenia).

HomeLess
23-01-2005, 09:06
Wszystko ma swoje wady i zalety, a każdy ma swoje priorytety. Dom mi się podoba, wcale go nie krytykuje, ale ja wybrałem tzw. stodołę, właśnie ze względu na korzystniejszy układ powierzchni użytkowej do netto. W LK343 ze 107m podłogi na poddaszu, użytkowe jest ok 51% (55m). W przypadku stodół to będzie około 80%. Wiem, że jak ktoś chce mieć ustawne pokoje na górze, to powinien piętrowca posadzić, ale to nie w moim stylu :wink: .

kze
23-01-2005, 16:04
Uważam, że jest to istotna uwaga. Tylko, że ogladałem (już wybudowane) domki z poddaszem użytkowym z dwu- i czterospadowym dachem. Rzeczywiście przy czterospadowym użytkowej (min 190cm) jest mniej, ale
- ja mam 170cm, żona 165cm
- czterospadowy jest ładniejszy
Oglądałem sposób wykorzysania takiego poddasza i stwierdzam, że przy ściance kolankowej ok.100-110cm na prawdę nie czuje się tego, że jest to dach czerospadowy i poddzasze mniej uzytkowe.
A poza tym żona woli czterospadowe, a mi jest obojętne. 8)
Sąsiedzi obok mnie jedni budują z dachem czterospadowym, a drudzy dwuspadowym. Co do dwuspadowego, to dobre jest to, że chyba jest tańszy i mniej szans na skopsanie..

andrzejka
23-01-2005, 17:44
Wiesz co kze na wszystkie zarzuty masz odpowiedź czyli to oznacza jedno projekt was zaczarował. :D Ja myślę, że warto go budowac bo jest to piękny domek.
Gdybym miała więcej kasy :( sama bym się nad nim zastanowiła :roll:
Powodzenia

kze
24-01-2005, 08:03
andrzejka
Z natury jestem wygadany i lubię dyskutować, bronić swojego zdania :)

Wybierając projekt starałem się różne aspekty brać pod uwagę. Tak więc postarałem się być przygotowany do dyskusji, ale nie wiem, czy wszystkie potencjalne zagrożenia dostrzegłem... :( Nie jestem z zawodu budowlańcem i mam bardzo mało doświadczenia w tej dziedzinie.

Andrzejka, a jaki Ty budujesz i czemu twierdzisz że lk 343 może być drogi? I co to znaczy drogi? Bo skoro mówisz, że gdybym miała więcej kasy, czyli myślisz, że może być potrzeba dużo kasy na jego zbudowanie.. :cry:

andrzejka
24-01-2005, 19:17
Nie powiem, żebym miała duże obeznanie w budownictwie bo dopiero uczę :wink: ale możemy podyskutować.
Mój mąż jak mu pokazałam ten projekt powiedział- jak chcesz- owszem piękny ale to będzie rok dłużej, a ja chcem jak najszybciej.
Dlaczego uważam, że jest drogi?
Po pierwsze ma czterospadowy dach a takie chyba się zgadzamy są droższe, po drugie piękne elementy wykończenia typu okrągłe okienko. portyk nad kolumienkami, wykusz w dachu. To wszystko.
Wydaje się być drogi w użytkowaniu, przynajmniej dla mnie. Mam tu na myśli przede wszystkim koszty ogrzewania.Troche ma tej powierzchni.

Jaki ja buduję? Tzw "stodołę". :lol: :lol: :lol:

A powiedz mi jeszcze czy c.o. zostawisz tam gdzie jest czy też umieścisz za garażem- bo wg mnie umieszczająć c.o. za garażem nie było by problemu z kominem przecinającym 3 kalenice?

Niemniej jednak raz jeszcze powtarzam, że projekt bardzo mi się podoba. :D

Pozdrawiam

kze
25-01-2005, 08:55
Właśnie, projekt też mi sie bardzo podoba.. :D
Myślałem, że jak zwiekszę garaż do dwustanowiskowego, to wtedy uzyskam 2 pomieszczenia gospodarcze. (Aktualnie jest jedno, na tyłach garażu) I razem z żoną myśleliśmy o tym by zrobić przejście z sypialni do tego pierwszego pomieszczenia i umieścić tam kocioł do c.o. i c.w.o. Tylko nie wiem czy to nie jest za poważna zmiana. :(
A co to jest wykusz w dachu? Zastanawialiśmy się nad tym by ciut podnieść ściankę kolankowa nad garażem (wtedy mój wymarzony hobby room będzie bardziej uzytkowy) i może wyrównać dach... Ale też nie wiem czy to nie jest za skomplikowane.. Ale wtedy ten komin by nie był na przecięciu kalenic..
Czterospadowy dach - wiem, że droższy, ale czy aż tak bardzo to też nie wiem.. :-? o 10%? 20%?
Kubaturę podali wyjątkowo małą... Ale załóżmy, że po zmianach dom będzie miał 160mkw to przy wysokości 2.7m kubatura wychodzi mi 432m szescienne. Powiedzmy, że 500 (bo pomieszczenie gospodarcze i skosy). Garaż ma być nieogrzewany.
A jaka kubatura jest OK?
A portyk jest drogi w wykonaniu? Też nie wiem... Może dałoby się coś uprościć, skoro bardzo kosztowny? :-?

andrzejka
25-01-2005, 19:46
:D :D :D

I razem z żoną myśleliśmy o tym by zrobić przejście z sypialni do tego pierwszego pomieszczenia i umieścić tam kocioł do c.o. i c.w.o.
Jaki wygodnicki jesteś :wink: Ale co kto lubi.

A co to jest wykusz w dachu?
:roll:
Z tego co wiem to wykusz to ten daszek z tyłu domu nad pokojami z balkonem.

i może wyrównać dach
Co to znaczy? Czy zrezygnować z tego wykusza czy wyrównać z dachem nad garażem?
Nie uważasz, że domek wtedy będzie zupełnie inny i może stracić swój urok?

Czterospadowy dach - wiem, że droższy, ale czy aż tak bardzo to też nie wiem.. o 10%? 20%?

Nie mam pojęcia o ile jest droższy ale, że jest to napewno - bo przede wszystkim większa powierzchnia a więc i żużycie materiałów również elementów wykończeniowych. Robocizna również.Poszukaj na forum napewno gdzieś o tym było. :wink:

A jaka kubatura jest OK?

Nie wiem :roll: :roll: :roll:

A portyk jest drogi w wykonaniu? Też nie wiem... Może dałoby się coś uprościć, skoro bardzo kosztowny?
Pewnie wszystko co fantazyjne jest drogie.

Ja myślę, że jeżeli powprowadzasz te wszystkie zmiany to to już nie będzie ten sam domek :cry:
Pozdrawiam

kze
26-01-2005, 08:04
Myślałęm o wyrównaniu dachu nad garażem. Bo jak się podniesie sciankę kolankową (w szzcególności nad garażem) to wtedy dach powinien wyrównać się.
Przecież chyba po powyższych zmianach i powiększeniu garażu nie będzie zbytnio inny domek (w szczególności z zewnątrz).. :-? A może mylę się? Nie jestem architektem...

Ew-ka
30-01-2005, 22:41
http://www.domzpoddaszem.pl/var/projects/LK_343_pp1.jpg
taki Ci sie podoba ???

ja wybralam ten

http://www.dom-jednorodzinny.pl/files/products/10_263h.jpg
LK 263
juz stoi , w czerwcu sie wprowadzamy
Na gorze jest bardzo duzo miejsca, zmienilismy troche uklad pokoi i wykorzystalismy pom. nad garazem
Zrezygnowalam z lukarny -sa okna dachowe , za to przedluzylismy dach o 3 m od ogrodu -powstal zadaszony taras ... zreszta poczytaj moj dziennik i zobacz zdjecia .... nie jest to wszak jeszcze gotowy dom ,ale zawsze to na zywo, lepiej niz obrazki
:lol: dach jest wymagajacy i nietani ...ale piekny :lol:

http://foto.onet.pl/upload/36/41/_359891_n.jpg

http://foto.onet.pl/upload/10/47/_359892_n.jpg

acha , podnieslismy scianke kolankowa , bo inaczej bylby bardzo nieustawny w srodku ...troszke zmienily sie prez to proporcje ale cos za cos 8)

Jak bedziesz mial pytanie -dawaj na priva :wink:

Arkus
30-01-2005, 23:23
całkiem ładny domek wybraliscie ... szkoda tylko że podniesliscie sciankę kolankową, proporcję poszły w łeb ..nie trochę a dużo stracil domek ze swojego uroku ...ten tympanon nad wejsciem będzie mal śmieszne proporcje wzgladem slupkow podpierajacych ...może te zapałeczki słupki pogrubić przynajmniej z 2x albo nawet 3x to może cos uratujecie ...

echh!... czy nie lepiej poszukac domow zaprojektowanych z myslą o wiekszej powierzchni niz potem na sile je przerabiać...

kze
31-01-2005, 11:52
Hurra!! Wreszcie ktoś buduje dom podobny do mojego!!! Nie jestem dziwakiem.. :D
Podoba mi się pomysł z wydłużonym dachem. U mnie to balkon zastawia ciut taras, więc chyba nie będę musiał wydłużac dachu. :)
O ile podniosłaś ściankę kolankową tzn. ile teraz wynosi? Wg mnie dobra wielkość to ok. 110cm.
Wiem, że Arkus twierdzi, że to psuje proporcje, ale raczej stawiam na funkcjonalność. Żona zajmuje się estetyczną stroną budowy. Poza tym też chcę przestrzeń nad garażem zamienić na powieżchnię uzytkową (na hobby room). Czemu nie zdecydowałaś się na garaż 2 stanowiskowy?
A ile kosztuje wybudowanie takiego domku? Wiem, że ceny w W-wie są ciut wyższe, ale przynajmniej będę wiedział jaki rząd wielkości.. A pracownia lk&projekt nie zrobiła żadnych byków w projekcie?

Ew-ka
31-01-2005, 18:20
przyznaje ,ze zdjecie jest ....wczesno -jesienne i proporcje slupow nieco ..hmm....dziwne , ale obecnie jest juz inaczej , slupy oblozone i kolortstycznie zgraly sie z brazowa podbitka :lol:
Scianke kolankowa podnieslismy o 40 cm i teraz w srodku jest 90 cm i jest naprawde duzo miejsca .O garazu 2-stanowiskowym nie mielismy co marzyc - mala dzialka .... i tu jest odpowiedz dla Arkusa -nie wiem ,czy budujesz czy dopiero szukasz projektu ale wbrew pozorom nie jest tak prosto znaleźć ideal.... projekt nasz `pierwotnie mial zostac nie zmieniony , nikt na Siłę go nie przerabial -to wyszlo .jak to sie mowi " w praniu"
A co do bykow w projekcie ?? hmmmm.....jeden zasadniczy ....belka konstrukcyjna wyszla w świetle okna :evil: :evil: :evil:
Dobrze ,ze bylam wtedy na budowie jak zaczeli klasc strop - narobilam krzyku i larma .... ale musielismy przesunac okno -niestety :evil: .Co do ceny.... duzo wkladu wlasnego , ale stan surowy otwarty ok.60 tys.A reszta ? wszystko zalezy od tego jakie materialy , np dach z blach to moze 15 tys starczy, ale ceramiczny, zdecydowanie wiecej !!!!

kze
19-07-2005, 15:41
Widze, ze projekty firmy Lk&Projekt nie są za bardzo popularne... :-?

Bożena Nawrot
22-04-2009, 12:59
Jesteśmy z mężem na etapie wybierania projektu. Czy jest ktoś komu rówinież podoba się projekt domu lk 343 ? Jeśli jest ktoś kto wybudował ten domek albo jest na etapie realizacji, to bardzo proszę o jakieś porady i fotki. [email protected]

EmiliaZL
07-11-2010, 21:12
Witam. Ja też jestem zainteresowana projektem LK-343. jestem tu po raz pierwszy. Widzę, że ostatnie wpisy były dość dawno i pewno mieszkacie już w swoich domkach. Proszę jednak o odzew i rady.