PDA

Zobacz pełną wersję : Bruzdownica do BK



ppp.j
13-01-2005, 21:02
Czy ktoś z Was zrobił sobie bruzdownicę do betonu komórkowego np. ze szlifierki kątowej? A może jakieś inne rozwiązania? Jakie są Wasze doświadczenia w umieszczaniu przewodów w ścianie by było szybko, tanio i przyjemnie?

Jarek.P
14-01-2005, 08:16
Czy ktoś z Was zrobił sobie bruzdownicę do betonu komórkowego np. ze szlifierki kątowej?


Tak, ja. "robiłem bruzdownicę" to za dużo powiedziane, po prostu zacząłem wycinać bruzdę szlifierką i tyle. Zrezygnowałem z tego pomysłu po godzinie. A dokładniej: po 10 minutach cięcia bruzdy i 50 wietrzenia mieszkania oraz odpylania własnych płuc.


A może jakieś inne rozwiązania?

Wiertarka z grubym wiertłem prowadzonym po ścianie bokiem. Bruzdę wycina co prawda niezbyt równą, ale za to szybko i bez pylenia na całe pomieszczenie.

J.

Szczecin HENRYK
14-01-2005, 09:47
Płaskie przewody umieszczałem na powierzchni betonu komórkowego przypinając je plastikowymi spinkami wkładanymi w otwory o śr 6 mm wiercone wiertarką. Przewody zostały później przykryte tynkiem. Bruzdy pod peszle robiłem szerokim dłutem młota udarowego nacinając z obu stron krawędź bruzdy i później usuwając środek.

inwestor
14-01-2005, 10:39
Płaskie przewody umieszczałem na powierzchni betonu komórkowego przypinając je plastikowymi spinkami wkładanymi w otwory o śr 6 mm wiercone wiertarką. Przewody zostały później przykryte tynkiem. Bruzdy pod peszle robiłem szerokim dłutem młota udarowego nacinając z obu stron krawędź bruzdy i później usuwając środek.
Robiłem dokładnie tak samo jak Henryk. Płaskie przewody na spinki wszystko przykrył tynk. Tylko w miejscach gdzie było więcej przewodów to podkuwałem no i tak samo na rury wodne i c.o.. Zasadniczo najlepiej kupić sobie szerokie dłuto SDS takie minimum 7...8cm do tego wiertarka przestawiona na młotek idzie jak w masło i znacznie mniej się pyli. Robiłem tą metodą nawet wnęki na szafki łazienkowe z lustrami.
Pozdrawiam

Arek99
14-01-2005, 12:07
ja bruzdy na podejście rury kanalizacyjnej pod umywalkę w bk robiłem koronką widiową fi40. Idzie super, nie kurzy się tak jak przy szlifierce

Janusz R.
14-01-2005, 12:36
Można oczywiście szlifirką, ale z tarczą diamentową do pracy na mokro. O wiele mniej się kurzy, choć trochę nie wygodne w pracy

bigmario4
14-01-2005, 16:26
W Kastoramie obejżyjcie sobie taki przyrządzik ręczny,bardzo prosty do zrobienia idzie jak burza tak samo B-K jak i tynk gipsowy a i K-G ale trudniej ze względu na papier

Rav
14-01-2005, 16:30
Są specjalne nakładki na zwykłe wiertarki do robienia bruzd.
Można kupić w OBI lub innym podobnym...
Takie grube wiertło z małą prowadniczką, dzięki czemu można w miarę precyzyjnie prowadzić wiertarkę, nie rzuca tak jak przy samym dużym wiertle. Dobrze idzie.

am00
14-01-2005, 22:40
Używam ręcznej bruzdownicy tzw rylca i wietrła łopatkowego z Solbetu:

http://www.solbet.com.pl/k_produkt/akcesoria/index.htm

Proste i łatwe.

Andrzej - Chrząstawa
17-01-2005, 11:38
czy Wasze metody nadają sie tylko do miekich betonow komorkowych (ytong i inne klasy 300-400) czy tez do klasy 600?

Waldon
17-01-2005, 12:03
Takie cudo za 15 PLN mozna kupic w Castoramie. Doskonale sie sprawuje w 400 i nizej, gestsze BK bruzduje sie nieco gorzej.http://www.solbet.com.pl/k_produkt/akcesoria/grafika/akces13.jpg

Radziks
18-01-2015, 21:20
Takie cudo za 15 PLN mozna kupic w Castoramie. Doskonale sie sprawuje w 400 i nizej, gestsze BK bruzduje sie nieco gorzej.http://www.solbet.com.pl/k_produkt/akcesoria/grafika/akces13.jpg
a jak to wygląd podrzucisz jakiegoś linka?

mietek440
19-01-2015, 21:58
do bruzdownicy przydałby się odkurzacz , jest w tedy szybko i bez pyłu

milo222
20-01-2015, 17:12
do bruzdownicy przydałby się odkurzacz , jest w tedy szybko i bez pyłu

potwierdzam z odkurzaczem da sie przeżyć - ja kupiłem bruzdownice noname na all…. za 150 zł i zrobiłem nią dom w części z czerwonej cegły wiec łatwo nie było. To co jest najważniejsze to tarcze i niestety tutaj trudno oszczędzić a jak wiadomo od razu kupujesz x2.