PDA

Zobacz pełną wersję : Vitodens 200-w



Marcincwordon
06-09-2016, 11:33
Witam mam pytanie odnośnie kotła Vitodens 200-w. W tym roku udało się doprowadzić do mojej posesji gaz ziemny zaazatowany -
grupa L, podgrupa Ls, liczba Wobbego 32,6 MJ/m3 ≤ Ws < 37,6 MJ/m3, (Gz 35 jak to niektórzy mówią "ten słabszy") i teraz dylemat jaki kocioł wybrać. Czy będzie on działał i nie sprawiał problemów podłączony do gazu Ls .
A może ktoś z ma ten kocioł u siebie podłączony na gazie Gz 32?
Proszę o pomoc.

Konsultant Viessmann
27-09-2016, 11:30
Witam, temat już wyjaśniony w innym wątku: TUTAJ (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?151455-Klub-u%C5%BCytkownik%C3%B3w-kot%C5%82a-Vitodens&p=7253021#post7253021)

Marcincwordon
19-12-2016, 11:02
Witam, temat już wyjaśniony w innym wątku: TUTAJ (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?151455-Klub-u%C5%BCytkownik%C3%B3w-kot%C5%82a-Vitodens&p=7253021#post7253021)

Witam chciałbym podać informację dla wszystkich zainteresowanym że kocioł vitodens 200 W poprawnie pracuje na gazie GZ 35. Właśnie został uruchomiony i śmiga bez błędnie.Pozdrawiam

Konsultant Viessmann
19-12-2016, 22:16
Witam chciałbym podać informację dla wszystkich zainteresowanym że kocioł vitodens 200 W poprawnie pracuje na gazie GZ 35. Właśnie został uruchomiony i śmiga bez błędnie.Pozdrawiam

Witam ponownie !

Cieszymy się z kolejnego zadowolonego użytkownika naszych urządzeń ! Pamiętaj, że w każdej chwili w razie pytań masz możesz liczyć na naszą pomoc techniczno-serwisową.
(http://www.viessmann.pl/pl/serwis-24h.html)
Pozdrawiam i pozostaję do dyspozycji !

Marcincwordon
05-01-2017, 13:12
Witam nie chciałem zakładać nowego wątku ale mam pytanie może głupie ale czy kocioł kondensacyjny może zamarznąć? Dodam tylko że wyrzut spalin jest przez ścianę, kocioł jest wyłączony z eksploatacji, wyłączony od zasilania gazem oraz prądu, ponieważ ogrzewam dom kotłem na ekogroszek jak jest duży mróz a taki teraz zapowiadają. Kotłownia gdzie zamontowany kocioł ogrzewana. Czy przez wyrzut przez ścianę może zamarznąć? A może nie zaszkodzi przewód spalinowy na czas mrozów czymś ocieplić? Pozdrawiam.

Konsultant Viessmann
07-01-2017, 09:53
Witam nie chciałem zakładać nowego wątku ale mam pytanie może głupie ale czy kocioł kondensacyjny może zamarznąć? Dodam tylko że wyrzut spalin jest przez ścianę, kocioł jest wyłączony z eksploatacji, wyłączony od zasilania gazem oraz prądu, ponieważ ogrzewam dom kotłem na ekogroszek jak jest duży mróz a taki teraz zapowiadają. Kotłownia gdzie zamontowany kocioł ogrzewana. Czy przez wyrzut przez ścianę może zamarznąć? A może nie zaszkodzi przewód spalinowy na czas mrozów czymś ocieplić? Pozdrawiam.

Witam !

Ogrzewane pomieszczenie nie powinno dać możliwości, aby kocioł zamarzł jednak dla pewności jeśli masz możliwość to włączyłbym go aby pracował w trybie przeciw zamarzaniowym. Wtedy załączenie się jego występuje,kiedy temp w kotle spanie poniżej 5stopni, a grzeje do temp ok.15/20. Jeśli jednak nie możesz go włączyć to dla pewności możesz w jakiś sposób zaizolować ten przewód na czas największych mrozów.

Pozdrawiam !

Marcincwordon
24-03-2017, 13:22
Witam nie chciałem zakładać nowego wątku ale mam pytanie do Pana.
W mojej miejscowości zmieniają rodzaj gazu i czy w związku z tym kocioł automatycznie się dostosuje do nowego rodzaju gazu dzięki funkcji lambda pro control.
Kocioł jest na gwarancji czy w związku z zmianą rodzaju gazu może w kotle ktoś "grzebać" nie posiadając uprawnień serwisowych Viessmann ( utrata gwarancji) ponieważ w informacji którą otrzymałem jakaś firma będzie dokonywać adaptacji urządzeń gazowych do nowego rodzaju gazu.
Pozdrawiam!

Konsultant Viessmann
27-03-2017, 08:14
W mojej miejscowości zmieniają rodzaj gazu i czy w związku z tym kocioł automatycznie się dostosuje do nowego rodzaju gazu dzięki funkcji lambda pro control.


Witam !

Jeżeli jest to gaz ziemny zgodny z polskimi przepisami G20 / G27 / G2.350 to nie trzeba przy kotle nic robić, ponieważ sam się dostosuje do nowego gazu. Inaczej wyglądałaby sprawa przy przejściu z gazu płynnego na ziemny i odwortnie, bo wtedy potrzebna jest wizyta serwisanta, który dokona zmiany ustawień.

Pozdrawiam !

Marcincwordon
08-06-2017, 12:13
Witam Pana pytałem się wcześniej o zmianę rodzaju gazu no i się zaczęło. Do tej pory kocioł działał wyśmienicie ale od 1 czerwca w sieć wpuszczają gaz ,
cytuje treść pisma z firmy G.EN GAZ ENERGIA : "Zmniejszająca się wydajność tych złóż lokalnych gazu obecnie dostarczających gaz sprawia, że konieczna jest zmiana na inne bardziej wydajne złoża. Niestety zmiana ta skutkuje również zmianą dostarczanego rodzaju gazu ziemnego zaazotowanego z podgrupy Ls na grupę Ln o cieple spalania nie mniejszym niż 22 MJ/ m3.
Wartość ciepła spalania obecnie dostarczanego gazu ziemnego zaazotowanego z podgrupy Ls jest nie mniejsza niż 26 MJ/m3.
Powyższa różnica w cieple spalania obecnego i nowego rodzaju gazu wiąże się z koniecznością kontroli technicznej i adaptacji wszystkich urządzeń gazowych do spalania nowego rodzaju gazu.Działania te mają na celu zapewnić dalsze bezpieczne i niezawodne użytkowanie tych urządzeń."

Co jakiś czas kocioł wyrzuca błąd: " USTERKA PALNIKA PROSZĘ ODBLOKOWAĆ AUTOMAT PALNIKOWY"
" USTERKA PROSZĘ SPRAWDZIĆ LISTĘ USTEREK LIB POWIADOMIĆ SPECJALISTĘ DS. URZĄDZEŃ GRZEWCZYCH"
" TEKST EB:AUTOMAT PALNIKOWY"
"POWTARZAJĄCY SIĘ ZANIK PŁOMIENIA PODCZAS KALIBRACJI.NACISNĄĆ RESET. W PRZYPADKU PONOWNEGO WYSTĄPIENIA USTERKI AUTOMAT PALNIKOWY POWIADOMIĆ FIRMĘ INSTALATORSKĄ"

Kocioł w tej chwili ustawiony jest na CWU jeżeli obniży się temperatura w zasobniku kocioł załącza pompę obiegową następnie wentylator słyszę jak zapala się palnik następuje wzrost temperatury w kotle do 65 stopni wyłącza się palnik temperatura spada następnie kocioł znów zapala palnik temperatura rośnie w kotle do około 72 stopni po czym wywala błąd.
Jak skasuje błąd to kocioł pracuje poprawnie i doładuje zasobnik do wymaganej temperatury.
Czy jest Pan w stanie poradzić co zrobić w tym temacie.
Pozdrawiam !

Konsultant Viessmann
14-06-2017, 20:15
Co jakiś czas kocioł wyrzuca błąd: " USTERKA PALNIKA PROSZĘ ODBLOKOWAĆ AUTOMAT PALNIKOWY"
" USTERKA PROSZĘ SPRAWDZIĆ LISTĘ USTEREK LIB POWIADOMIĆ SPECJALISTĘ DS. URZĄDZEŃ GRZEWCZYCH"
" TEKST EB:AUTOMAT PALNIKOWY"
"POWTARZAJĄCY SIĘ ZANIK PŁOMIENIA PODCZAS KALIBRACJI.NACISNĄĆ RESET. W PRZYPADKU PONOWNEGO WYSTĄPIENIA USTERKI AUTOMAT PALNIKOWY POWIADOMIĆ FIRMĘ INSTALATORSKĄ"

Pozdrawiam !

Witam, przepraszam, że dopiero teraz odpisuję. Temat gazu został już wyjaśniony przez innego użytkownika. Co do problemu z kotłem - mnie to wygląda na
zanieczyszczenie wymiennika. Kocioł przegrzewa się bez osiągnięcia temperatury zadanej na CWU