PDA

Zobacz pełną wersję : Odleg?o?? od pionu urz?dze? kanalizacyjnych (zlew,ubikacja)



08-09-2002, 22:57
Witam,
Planuję remont kuchni i łazienki - chcę pozmieniać położenie umywalki,pralki czy ubikacji względem pionu (zwykle znajdują się one jak najbliżej).
Jak daleko od pionu kanalizacyjnego(odpływu) mogę montować zlewozmywak, ubikację czy pralkę ?
Czy są jakieś zasady, którymi powinienem się kierować przy wybieraniu miejsc na te urządzenia (np. maksymalna odległość od pionu, kąt nachylenia rur czy ilość kolanek).

piotrek
27-09-2002, 10:53
Są zasady , kiedyś było to opisane w muratorze , ale nie zawsze jest możliwość się do nich zastosować , jeśli odległości od pionu bedą duże to możesz w miejscu najbardziej odległym od pionu załozyć zaworek napowietrzający , zapobiegnie on wysysaniu wody z syfonów , bulgotania itp.
Piotrek

woreczek
18-12-2002, 23:11
Najważniejszą zasadą jest aby woda spływała do pionu, czyli odpowiedni spadek. O ile podejścia do zlewu, czy pralki nie sprawią Ci większych kłopotów ze względu na odległość od podłogi, to z miską ustępową, czy prysznicem trzymał bym się bliżej pionu kanalizacyjnego. Poza tym łatwiej ukryć rurę 50, czy 32, niż 110 mm. Zaworek napowietrzający potrzebny jest do wyrównania ciśnień wtedy, gdy woda popłynie pełną średnicą rury -co jest prawdopodobne przy małych średnicach i duzych długościach.

Snowdwarf
23-12-2002, 07:35
przypominam też o bardzo wazniej zasadzie:
przyłącze do pionu kanalizacyjnego z łazienki (tj. wanna, prysznic, umywalka itp.) powinna być nad przyłączem do pionu kanalizacyjnego z ubikacji (muszla ustępowa i inne) - powody są oczywiste...

dotyczy to oczywiscie przypadków gdzy oba te pomieszczenia są na tym samym pionie kanakizacyjnym podłączone...

pozdrowka snow

PS. ja też nie spotkałem się z jakimiś specjalnymmi zaleceniami co do odległości - wszystko zależy od spadu (im dalej tym wieksza rożnica wysokości początku i końca rury odpływowej)

s.

Snowdwarf
23-12-2002, 07:35
przypominam też o bardzo wazniej zasadzie:
przyłącze do pionu kanalizacyjnego z łazienki (tj. wanna, prysznic, umywalka itp.) powinna być nad przyłączem do pionu kanalizacyjnego z ubikacji (muszla ustępowa i inne) - powody są oczywiste...

dotyczy to oczywiscie przypadków gdzy oba te pomieszczenia są na tym samym pionie kanakizacyjnym podłączone...

pozdrowka snow

PS. ja też nie spotkałem się z jakimiś specjalnymmi zaleceniami co do odległości - wszystko zależy od spadu (im dalej tym wieksza rożnica wysokości początku i końca rury odpływowej)

s.

Snowdwarf
23-12-2002, 07:36
przypominam też o bardzo wazniej zasadzie:
przyłącze do pionu kanalizacyjnego z łazienki (tj. wanna, prysznic, umywalka itp.) powinna być nad przyłączem do pionu kanalizacyjnego z ubikacji (muszla ustępowa i inne) - powody są oczywiste...

dotyczy to oczywiscie przypadków gdzy oba te pomieszczenia są na tym samym pionie kanakizacyjnym podłączone...

pozdrowka snow

PS. ja też nie spotkałem się z jakimiś specjalnymmi zaleceniami co do odległości - wszystko zależy od spadu (im dalej tym wieksza rożnica wysokości początku i końca rury odpływowej)

s.