PDA

Zobacz pełną wersję : Pozwolenie na budowę na terenie z planem zagospodarowania



rafal9
14-01-2005, 14:14
Witam,

Jakie są potrzebne dokumenty aby uzyskać pozwolenie na budowę
na terenie objętym aktualnym planem zagospodarowania?

Czy niezbędne są warunki dostawy mediów?

W urzędzie twierdzą, że raczej nie potrzeba choć mogą się przydać.

14-01-2005, 14:22
no wlasnei mnei tez to interesuje
ja mam juz tam na tej dzialce nawet stary dom
wiec oprocz gazu jest wszystko

Ala28
14-01-2005, 14:32
Witaj Rafal9, ja potrzebowałam:
- wypis i wyrys z planu zagospodarowania przestrz.(wydaje gmina),
- oświadczenie o posiadanym prawie do gruntu
- projekt domu zaadaptowany do działki
- projekt zagospodarowania działki,
- mapa do celów projektowych z naniesionym budynkiem,
- warunki gazu,
- warunki prądowe,
- warunki wody i kanalizy oraz projekt przyłącza wodno-kanalizacyjnego- uzgodniony w ZUDzie ( u mnie to wymagali koniecznie)
mam nadzieję, że o niczym nie zapomniałam.
pozdrawiam
Ala

Wciornastek
14-01-2005, 14:38
Mam taką działke, czekam teraz na ostatnie kreski architekta i oddaje papiery do starostwa. Ano, potrzeba kserówkę (za darmo i bez pisma) z gminy o warunkach zabudowy. Warunki techniczne przyłączy (Mam na działce stare o zbyt małych nazwijmy to parametrach) tj. woda, prąd, kanaliza etc., projekt i u mnie jeszcze dodatkowo uzgodnienie wjazdu.
Takie papiery chcą w Poznaniu. Ale po przeczytaniu Forum wynika, że co kraj to obyczaj więc lepiej spytajcie w lokalnym starostwie. jedno pewne jeśli jest aktualny plan zagospodarowania to nie trzeba występować o warunki zabudowy i na nie czekać.[/list]

maszket
14-01-2005, 14:57
witam

troszke tego potrzeba no zależy jeszcze gdzie .
my mieliśmy dość sporo
- wypis z rejestru gruntów /w tym opis, mapka orientacyjna 1:10000
fragment mapy zasadniczej 1:1000 , mapka miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego 1:2000 /
-warunki przyłącza z energetyki
-warunki przyłącza z wodociągów
-warunki z gazowni
-zezwolenie na wjazd na działke
w naszym przypadku jeszcze określenie szkód górniczych
no i projekt budynku 4-szt. i kupe mapek

z pozdrowieniem

ostry
14-01-2005, 15:39
Czy to znaczy ze jak plan zagospodarowania przestrzennego jest aktualny to nie trzeba wystepowac do gminy o warunki zabudowy??

Joga
14-01-2005, 16:05
Jesli jest plan zagospodarowania przestrzeni to wystacza wypis i wyrys z planu, nie istnieje wtedy taki dokument jak warunki zabudowy.

rafal9
14-01-2005, 16:05
Nie trzeba.

Na podstawie poprzednich postów trochę zwątpiłem w słuszność
wypowiedzi pani w okienku w urzędzie, która twierdziła, że
warunki przyłączy nie są konieczne :(

ostry
14-01-2005, 16:08
rafal9,
czy Ty przypadkiem domu w petuniach nie budujesz???

Dobrze by bylo jakby te warunki dostawy przylaczy sobie jeszcze odpuscili...

A co Ci Pani w okienku kazala przyniesc???

aib Marianna
14-01-2005, 19:13
Jeśli jest plan zagospodarowania przestrzeni to wystacza wypis i wyrys z planu, nie istnieje wtedy taki dokument jak warunki zabudowy.
:) Z całą pewnością - nie trzeba WZ. :) Trzeba tylko sprawdzić, czy planowany obiekt jest zgodny z ustaleniami MPZP (miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego) :-? A techniczne warunki przyłączy (twp) trzeba dołączyć - prawie wszędzie wymagają - bo jak nie - to jest to niezgodne z prawem budowlanym :-? :o :) Pozdrawiam :)

Tomasz M.
14-01-2005, 19:40
Jak trochę poczekasz, to może nie będzie trzeba dołączać do wniosku o pozwolenie warunków dostawy mediów. W Sejmie jest rządowy projekt nowelizacji prawa budowlanego, która zmienia zasadniczo art. 34 ust.3 pkt 3. Ale oczywiście, dla własnego dobra, zawsze lepiej mieć zapewnienia przyszłych dostaw energii, wody i wszystkiego czego się da od odpowiednich firm.

Przy okazji, rząd proponuje uchylenie naszego ulubionego art. 36a ust.4 :evil: :evil: , zgodnie z którym organ miał 14 dni na odpowiedź czy odstępstwo od projektu jest istotne, a jak nie odpowiedział, oznaczało, że jest nieistotne.