PDA

Zobacz pełną wersję : Murator 2/2005



rosa
14-01-2005, 20:54
Właśnie go pochłonąłem. Gratulacje za nową szatę graficzną!!! Zrobił się bardziej przejrzysty i dla stałych czytelników takich jak ja jest teraz za dużo w nim łopatologii. A może my już dużo dzięki Wam dużo wiemy?!

ARETE
15-01-2005, 20:54
Test farb emulsyjnych - brawo!
Wykonany na zlecenie UOKiK przez niezależną niemiecką fundację - to daje duże nadzieje na naprawdę obiektywne testy.
Do myślenia dają wyniki badania zgodności deklaracji producenta z rzeczywistością. Większość producentów bezczelnie kłamie! Tego się zresztą można było spodziewać... u nas wolny rynek = wolna amerykanka.
Oby więcej było takich testów - może w końcu producenci skupią się na podnoszeniu jakości swych produktów, a nie jedynie na wymyślaniu ich parametrów w działach marketingu.

markus_gdynia
15-01-2005, 21:06
Bardzo fajna nowa szata graficzna. Przejrzystość tekstów. Duże skondensowanie wiedzy budowlanej w tym numerze.

rosa
15-01-2005, 22:16
Odnośnie porad expertów: czy ktoś wie coś o producentach polskich okie z szybami alarmowymi?

SS
16-01-2005, 11:00
Odnośnie porad expertów: czy ktoś wie coś o producentach polskich okie z szybami alarmowymi?
są oferowane szyby alarmowe hartowane które mają petlę alarmową tylko w rogu szyby
to rozwiązanie jest prawie tak samo skuteczne jak z rozprowadzonymi przewodami po całej powierzchni szyb
zasada jest taka, że szyba hartowana pęka po całości a więc przerwie się ten obwód alarmowy w rogu
SJS
http://siudalski.republika.pl

SS
16-01-2005, 12:16
Odnośnie porad expertów: czy ktoś wie coś o producentach polskich okie z szybami alarmowymi?
Jest z tym problem ponieważ Polskie Normy dotyczące Systemów Alarmowych nie do końca przewidziały możłiwość ochrony takimi szybami. Inwestorzy i projektanci boją sie więc je stosować bo gdy trzeba wystawić świdectwo zgodności z PN SA to przy obecnej interpretacji trudno je zaliczyc do jakiejs klasy czujek. Świat nie ma z tym problemów i od dawna tego szyby jako bardzo skuteczna ochrona są nie tylko stosowane ale wręcz wymagane.
Te i inne problemy z PN SA wielokrotnie sygnalizowałem ale jak na razie jest to rozmowa dziada z obrazem
Ostatni materiał z cyklu kilkunastu jest tu http://www.systemyalarmowe.com.pl/siudalski.pdf
Więc gdzie szukać?
Wiem , że próbowano wprowadzić na polski rynek szkła "Allstop Privat" ale kto dziś oferuje - nie wiem. Może będę wiedział po Securexie.
Oni używają innej klasyfikacji niz w Polsce i tak
A1 to nasze P2
A2 > P3
A3 lub EH1>P4
Niestety barierą są przepisy i ciemnota decydentów w Towarzystwach Ubezpieczeniowych i nie tylko - wojsko ma tu tez swój udział

rosa
16-01-2005, 16:16
Fajnie, tak też myślałem; ale ile te szyby alarmowe kosztują?

SS
16-01-2005, 16:44
Fajnie, tak też myślałem; ale ile te szyby alarmowe kosztują?
Będę wiedział po 27 stycznia
SJS

ostry
16-01-2005, 16:52
Nowa szata bardzo mi sie spodobala.
Generalnie numer 2/2005 Muratora uwazam za jeden z najlepszych jakie czytalem.

Pozdrawiam Redakcje! Oby tak dalej!

osowa
17-01-2005, 00:42
Oho ! Coś mi tu złotością zabłyszczało ... :wink:
W końcu taki wiek : 250 numerów – złota godne :D

Przejrzałam z dużym zainteresowaniem - ciekawy i czytelny .
Pozdrawiam słonecznie Redakcję życząc następnej okładki – Diamentowej :wink:

pawelko
17-01-2005, 00:47
Intrygujący jest pomysł ze świetlną szklaną listwą pomiędzy dwoma rodzajami podłogi (str59). Wprawdzie nie dla mnie - dom to nie McDonald's - ale pomysłowy...
Jeden tylko mały problem widzę: chyba autorzy nie pomyśleli jak te świetlówki wymieniać!? :o

KAS01
17-01-2005, 12:09
Numer 2/2005 bardzo mi sie podoba, w przeciwienstwie do kilku poprzednich. Stopniowe pogarszanie sie jakosci Muratora bylo widac po odejsciu z Redakcji Wieslawa Rudolfa wraz z zona(ale dzieki temu bardzo zyskal Ladny Dom), oraz odejsciu Zygmunta Stepinskiego z funkcji Prezesa Wydawnictwa. Do numeru styczniowego Muratora kupowalem niejako z przyzwyczajenia, prawie go nieczytajac. Myslalem nawet o pozostaniu tylko przy Ladnym Domu. Brakowalo mi szczegolnie tego co jest w numerze lutowym i bylo w numerach w poprzednich latach, czyli testow. Brakowalo mi tez podawania aktualnych cen prezentowanych produktow, badz kosztow danych prac.
Zmiane szaty graficznej rowniez oceniam pozytywnie.
Mam nadzieje, ze nie byla to tylko jednorazowa, jubileuszowa akcja i kolejne wydania beda na podobnym (lub lepszym) poziomie.

rosa
17-01-2005, 18:40
KAS01 Zgadzam się w 100%, że odejście P.Rudolfa zachwiało b.poważnie Muratorem. Znam osobiście p.Wiesława (był u mnie na działce, gdy już był Naczelnym Ładnego Domu) i właśnie co skończył budować swój dom. Niniejszym myślę,że w imieniu wszystkich czytelników, którzy pamiętają jego "rządy" pozdrawiam Go.

_bogus_
18-01-2005, 10:43
Ja jeszcze zwróciłem uwagę na jedną rzecz - zauważyłem kilka reklam nie związanych z domem (jachty, sprzęt żeglarski, podróże). Może to początek trędu z zachodu opartego na stwierdzeniu że domy budują ludzie zamożni a jak już zbudują to może skuszą się na inne luksusowe dobra - jachty, podróże itd. Zostawiając na boku odpowiedź na pytanie czy w Polsce tak jest - to ucieszę się jak takich reklam będzie więcej - gdyż może to spowodować mniejsze uzależnienie finansowe pisma od reklam budowlanych a przez to mniejsze uzależnienie od producentów tychże. Uważam że to bardzo dobry kierunek.

Pozdrawiam

maksiu
18-01-2005, 11:45
troche dziwnie sie oglada taki murator, nie mowie ze gorzej.. poprostu inaczej... pewnie za kilka numerow sie przyzwyczaje :D

AgnesK
18-01-2005, 18:38
Dopiero co przyniosłam do domu i przekartkowałam. Szata graficzna podoba mi się bardzo. Niesamowicie dużo interesujących mnie artykułów. :D :wink: Oby tak dalej. :D

AgnesK
18-01-2005, 18:56
Jeszcze jedno - czy ujawnią się opisani forumowicze? :wink:

pattaya
18-01-2005, 19:14
Wreszcie ktoś wpadł na świetny pomysł przedstawiania niedrogich a dobrych rozwiązań w swojej klasie.Mówię o porównaniu kotłów dwufunkcyjnych.Właśnie tego my,czytelnicy oczekujemy.Pomocy przy znalezieniu taniej a dobrej alternatywy.Poszedłbym dalej i wzorem czasopism motoryzacyjnych zrobiłbym testy porównawcze.
Droga Redakcjo,Wam naprawdę łatwiej wybrać dobre oferty z gąszcza wszystkich.Nie bójcie się przede wszystkim odradzać i przestrzegać
Czekam na propozycje tanich a dobrych kotłów jednofunkcyjnych.
Pozdrawiam.

Aga J.G
18-01-2005, 23:23
Bardzo ładna nowa szata graficzna :lol: :lol: :lol:
Zmiany na plus :lol:
Oby tak dalej :)

Wakmen
19-01-2005, 09:17
Jeszcze jedno - czy ujawnią się opisani forumowicze? :wink:
Marcin ze str. 41 to Markus_Gdynia a Kinga to... Kinga
Na str. 42 i 43 są koszty budowy w/w i ...coś mi się nie zgadza.Suma rubryki materiały i robocizna nie jest wynikiem razem. Dlaczego? Co w tych obliczeniach nie jest nie tak?

Kingaa
19-01-2005, 10:03
Jeszcze jedno - czy ujawnią się opisani forumowicze? :wink:
Marcin ze str. 41 to Markus_Gdynia a Kinga to... Kinga
Na str. 42 i 43 są koszty budowy w/w i ...coś mi się nie zgadza.Suma rubryki materiały i robocizna nie jest wynikiem razem. Dlaczego? Co w tych obliczeniach nie jest nie tak?

Kinga to ja :lol:

Wakmen - z tymi kosztami to pan redaktor niestety trochę zamieszał :-? wprawdzie wysłałam mu poprawki, ale ich nie uwzględnił :o ale dokładnie tej tabelki nie analizowałam, muszę się jeszcze przyjrzeć... nie wiem jak Markus...

EDZIA
19-01-2005, 10:14
troche dziwnie sie oglada taki murator, nie mowie ze gorzej.. poprostu inaczej... pewnie za kilka numerow sie przyzwyczaje :D

Maksiu miałam podobne odczucie.
Murator w nowej szacie... taki ładny, bardziej czytelny, przejrzysty .... tylko taki "niemuratorowy" :o :wink: .
Czytając go nie czułam, że to nasz poczciwy Murator, ale to tylko kwestia czasu i przyzwyczajenia :)
pozdrawiam
Edzia

taJoasia
19-01-2005, 10:39
Taraz rozumiem dlaczego choć kupiłam 250 szukałam w kiosku "starego" zwykłego lutowego Muratora. To ta nowa szata graficzna zupełnie mnie skołowała :wink:
Jak na mój gust trochę za dużo powtórek (formalność budowlane, piwniczny taras, kamień w ogrodzie) - no ale nowi czytelnicy pewnie tego potrzebują. Przegląd kózek OK. ale to mogłaby być np. dodatkowa (!) osobna książeczka.
No ale póki co trzymam kciuki na następne 250. Myślę, że numer jubileuszowy powinni tworzyć forumowicze od samego a do z.
Zaklepuję dla siebie temat: "10 sposobów na lenistwo w ogrodzie" lub "marzenia a rzeczywistość budowlana"

Redakcja
19-01-2005, 14:38
.Suma rubryki materiały i robocizna nie jest wynikiem razem. Dlaczego? Co w tych obliczeniach nie jest nie tak?[/quote]


Materiały i Robocizna nie zgadzają się, ponieważ wiele prac zostało wykazanych tylko w trzeciej rubryce: Razem.

Pozdrawiam
Andrzej T. Papliński

Wakmen
19-01-2005, 14:50
... Materiały i Robocizna nie zgadzają się, ponieważ wiele prac zostało wykazanych tylko w trzeciej rubryce: Razem.

Pozdrawiam
Andrzej T. Papliński
Ale jakie i za ile?
W takim przypadku lepiej dopisać "i inne prace nie wymienione wyżej - koszt xxx zł".
Tak bynajmniej mi się wydaje.

rosa
19-01-2005, 20:15
Redakcja zobacz jacy są czujni Czytelnicy Muratora!!! Szczególnie jeżeli chodzi o cyferki. No cóż, budowy niejednego nas nauczyły.

kroyena
20-01-2005, 13:32
Powertuję, pewnie coś znajdę. :roll: 8)

Stanlay
20-01-2005, 18:25
Nowa szata graficzna? Mój Boże , jest to przykre ale nie podoba mi się. Przekartkowałem nowy numer od deski do deski i ogromny zawód i jedno właściwe określenie : CHAOS.Redakcja robi duży błąd sądząc że upodabniając się graficznie do szmatławych tabloidów dotrze do szerszego grona odbiorców. Lekceważenie gustów i upodobań całej rzeszy dotychczasowych czytelników jest zastanawiające. Mój apel: jeśli zmiany to merytoryczne , forma była dobra i taka powinna pozostać. Pozdrowienia dla redakcji i czytelników

amj2
21-01-2005, 11:35
A mi sie podoba. :D Jest bardziej przejrzysty.Pozdrawiam

NOTO
22-01-2005, 15:37
Test farb emulsyjnych - brawo!
Wykonany na zlecenie UOKiK przez niezależną niemiecką fundację - to daje duże nadzieje na naprawdę obiektywne testy.

W Niemczech jest nawet organizacja która za państwowe pieniądze robi obiektywne testy różnych artykułów. Kiedy u nas to będzie ?

D`arek
23-01-2005, 20:27
Z mojego subiektywnego punktu widzenia ostatni numer Muratora jest w 80 %dla mnie nieciekawy. Formalności niezbędne do rozpoczecia budowy mam za sobą, kozy mnie nie interesują, poddasza nie mam, dom ze słomy - nie planuję i tak dalej... Podobał mi się artykuł o karmniku ościstym , o ogrodzeniu z kamienia, o oświetleniu wnętrz.Mam prośbę do Redakcji - dobrze byłoby zaznaczać ile razy dane zdjęcie zostało wykorzystane w druku bo wiele z nich znam na pamięć.
Natomiast z prawdziwą przyjemnością czytam zawsze wstęp do Ładnego Domu autorstwa p. W.Rudolfa.

kroyena
24-01-2005, 09:35
NOTO, a po co u Nas miałoby coś takiego być. Łatwiej oddać sianko ueberallesom. :-?

Tommco
24-01-2005, 17:49
No to chyba będę musiał kupić ten numer :) Ostatnio przerzuciłem się na bardziej "wnętrzarskie" gazetki.

Pozdrawiam

Tommco

agniesia
24-01-2005, 22:14
Spodobal mi sie test, mysle, ze w natloku informacji, firm i produktow taki test jest podstawa podjecia decyzji - w tym wypadku jakiej uzyc farby emulsyjnej.

Natomiast te zagle i jachty to byla tylko reklama innego produkty rynkowego wydawnictwa Murator. (na dole strony jest adres muratora)

Jaśka
25-01-2005, 15:26
Dzięki za kozy, wreszcie!
Lutowy numer zdecydowanie lepszy niz styczniowy, prawde mowiac kupilam go dopiero po przeczytaniu Waszych w sumie pozytywnych opini. No i nie przedłużyłam prenumeraty.

Trochę jednak dziwia mnie 'zawody' Muratora z Ładnym Domem - w tym samym miesiącu temat o glinianych chałupkach (a propos tych chałupek, były w 'Werandzie' jakis rok temu chyba, wiec zero rewelacji odnośnie tematu)

Wygląda na to, że się rozkręci, czekam na marcowy numer

Pozdrawiam,

maciejon
25-01-2005, 15:41
Trochę jednak dziwia mnie 'zawody' Muratora z Ładnym Domem
Zbieżność (czy też dziwną zbieżność) tematów obserwuję od dawna. Równiez z "Budujemy dom". Gromadziłem wszystkie te 3 tytuły. Wielokrotnie rzucałem sie na artykuł, sugerując sie tytułem i wielokrotnie rozczarowywałem się: to już było w innym tytule.
Od tego roku zdecydowałem sie tylko na Muratora. Myślę, ze wystarczy. Jest przecież Forum :wink:

rosa
25-01-2005, 17:10
maciejon wg mnie masz rację. Też jestem wychowany na tych trzech pismach. Osoba p.W.Rudolfa spowodowała, że zacząłem prenumerować też Ładny Dom. Jesteśmy mądrzejsi albo budowy nasze nas b.dużo nauczyły bo zostaje z dnia na dzień coraz mniej tematów, które by nas zainteresowały w tych czasopismach, nie mówiąc już o zaskoczeniu!

prosciu
26-01-2005, 17:12
Ogólnie pozytyw
Szczególnie artykuł o kotłach.
Nie czułem sie skołowany zmianami to dobrze
Dobrze jest powtarzać tematy w końcu przybywają nowi czytelnicy którzy zaczynają od zera. a i starym wyjadaczom przyda sie powtórka z wiedzy.
Zgadzam sie jednak z tym że powtarzają sie tematy w innych czasopismach i to mnie zawsze zastanawia - dlaczego?

MarcinU
28-01-2005, 16:18
A mnie szalenie cieszy, że wreszcie pojawiły się realistyczne opisy kosztów, a nie gadanie o domu za 150 kzł. Zapewne w następnym numerze będzie przeciwwaga, ale będzie (mam nadzieję) okazja porównać kosztorysy i zobaczyc gdzie te 100 baniek znika.

swbeata
04-02-2005, 14:28
Bardzo fajny pomysł z opisem i porównaniem kosztów budowy dwu domów. POZDRAWIAM