PDA

Zobacz pełną wersję : Garaż



kominiarz
14-01-2005, 20:19
Do tego projektu:

http://www.kominiarze.pl/gfx/galeria/55fdc2d25cea36d515ea6d737f6e7ed7.bmp

został "doklejony" garaż, zastanawia mnie czy takie rozwiązanie wpływa korzystnie na całą bryłę budynku.
Co o tym sądzicie?

Dzięki kominiarz

prosciu
14-01-2005, 20:32
Moim zdaniem całkiem zgrabnie wygląda.
Mimo iż wyrażnie widać że jest to odrębna bryła nie szpeci domku.
Oglądałem go na stronce bez garazu i wersja z garażem bardziej mi sie podoba

Włodek W.
14-01-2005, 20:35
Będzie wygładał bardzo dobrze ,bo jest podoby w bryle do mojego domu :P ,będziesz miał więcej miejsca na ,, przydasie" :D :D

mdzalewscy
15-01-2005, 20:32
według mnie nie za bardzo pasuje

Grzesiek13
15-01-2005, 20:45
Z góry przepraszam, ale mnie też to nie leży, a całość wygląda jak stodoła przy domu.

sta28
15-01-2005, 22:31
Jest OK, wygląda jak garaż przy domu :D

kominiarz
16-01-2005, 08:29
Bardzo dziękuję za opinie.

Jest też inna wersja:

http://www.kominiarze.pl/gfx/galeria/941839cb7b5e4cc01fecd41496725360.jpg

tylko jak Włodek W. napisał będzie mniej miejsca na " przydasię " :D

Pozdrawiam

sta28
16-01-2005, 09:06
A wiesz... w drugiej wersji jest zdecydowanie ładniej... A przydasie - na strych :D

Włodek W.
16-01-2005, 09:59
Jak najmniej schodów w domu 8) , a potem po nich chodzić ,Tak powiedział mi kolega, gdy wybudował dom piękny. Bo ma dużo shodów w domu i na zewnątrz .To fakt że ładny :o !!, tyklo dużo ,trzeba sie nałazić :( . Lat nam przybywa nie ubywa :cry: Dom jest dla NAS nie dla sąsiadów :P Pozdrawiam :D :D

Włodek W.
16-01-2005, 10:07
Projekt drugi też ok. dom musi podobać się tobie i żonie . :D Wy będziecie w nim mieszkać i żyć . 8) Dach bym trochę zrobił mniej spadzisty .Będą mniejsze skosy na górze 8) .Przy zachowaniu wysokości domu . :wink: Pozdrawiam :D

Tommco
16-01-2005, 10:11
Całkem fajny tradycyjny projekt. Do mnie pierwsza wersja nie przemawia. Druga już jest ok, chociażnieco psuje to konwencję...ale jest ok.

Pozdrawiam

Tommco

basset
16-01-2005, 11:25
Jak dla mnie nie za bardzo. Ale to opinia bardzo subiektywna. po prostu nie lubie doklejanych garazy.

Krystian
16-01-2005, 18:23
pierwszej wersji nie widziałem, bo jakoś nie mam cierpliwości otwierać, ale druga jest całkiem OK !!! ... :P :P :P (jak dla mnie)

kominiarz
16-01-2005, 21:08
Pierwsza wersja faktycznie może jest słabsza ale za to rozkład pomieszczeń wg mnie jest całkiem fajny.
Tylko nie wiem czy te schody na poddasze nie są ciut za wąskie.

http://www.kominiarze.pl/gfx/galeria/0db1c909e921ef43b401cc98cb5e0f80.bmp

Pozdr

Ulka
16-01-2005, 22:15
Bardzo ładny domek. Mój jest bardzo podobny i jestem zadowolona z wyboru (już mieszkam). Garaż od razu był zaprojektowany tak jak u Ciebie - doklejony. Rożnica jest taka, że jest to garaż na jeden samochód, a dach ma taki, jak w Twoim pierwszym poście - nad garażem jest stryszek, z poziomem trochę niższym niż całe poddasze.
Życzę pwodzenia!
Ulka

Ulka
16-01-2005, 22:26
Bardzo ładny domek. Mój jest bardzo podobny i jestem zadowolona z wyboru (już mieszkam). Garaż od razu był zaprojektowany tak jak u Ciebie - doklejony. Rożnica jest taka, że jest to garaż na jeden samochód, a dach ma taki, jak w Twoim pierwszym poście - nad garażem jest stryszek, z poziomem trochę niższym niż całe poddasze.
Życzę pwodzenia!
Ulka

Arkus
17-01-2005, 18:22
Sam domek jest calkiem calkiem... skromny... i za to duzego + :)
co do garażu to hmm ..przyglądam się jednej i drugiej wersji i do końca żadna mi nie odpowiada...ale, jak juz cos wybierac, to ta 1wer. z pojedyńczą brama garażową .Dwie bramy za bardzo rozdrabniaja tą dobudówkę .. zaś 3 wersja, jak dla mnie to pomyłka ...te załamania dachu nad garazem niweczą prostote formy i widać że temu kto rysowal nie pasowalo to rozwiazanie i na sile przedobrzyl z tym dachem połamanym na boki ..
oczywiscie podkreślam to tylko "moja " opinia ...
niewiem kto nad tym pracuje ale zyczę autorowi wiecej pomysłow

*marta*
18-01-2005, 15:28
Jak dla mnie pierwsza wersja jest najlepsza. Zdecydowanie. Nie tylko podoba mi się bardziej niż druga, ale w ogóle mi siępodoba :) Może dlatego, że jestem miłośniczką stodół :o Ale bryła jest pięknie prościutka, doklejony garaż też prościutki i z domem stanowi ładną całość, jest w tym harmonia. W drugiej wersji ten domek jakoś tak mi się łamie :-? Garaż jest tu takim doklejonym nie pasującym maleństwem.

KFKF
18-01-2005, 17:36
Jeżeli miałbym wybierać to postawiłbym na 2 wersję. Choć nie jestem zwolennikiem doklejania czgokolwiek do domków.

Grzesiek13
18-01-2005, 17:41
Zawsze pozostaje zapytać Pana prof. Zina.

Włodek W.
18-01-2005, 19:56
Ja bym powiękrzył garaż ,Po min.0,5m wzdłuż domu 8) .Mam tak u siebie (55m) i jestem zadowolony ,że tak zrobiłem :D .Postaw scianę,podjedz dwoma samochodami i zobaczysz :o ,że ciasno . Jak to jest dopiero projekt to niewiele kosztuje ,póżniej ,będziesz niepocieszony, że tego nie zrobiłeś :cry: , gdzie wstawisz rowery i kosiarke :P i inne ,,przydasie",Na ślepej scianie Wkleił luxfery 8) ..Zawsze to trochę światła gratis :D ,i nie trzeba za każdym razem włączać ,jak wejdziesz tylko na chwilę :wink: Wejscie na górę trochę za wąskie :cry:

Pozdrawiam :D i życzę trafnych i dobrych decyzji 8)

KAS01
18-01-2005, 20:27
Witam

W moim:
www.wlasny-dom.pl/materialy/r2_2003/domek_012_bk.swf

bardzo podobnym do przytaczanych prze Ciebie (bo z tej samej pracowni) garaz jest jednostanowiskowy i calosc wyglada bardzo zgrabnie. Jest w tym samym miejscu i wyglada tak samo (tylko wezszy) jak w linku ktory podajesz jako pierwszy (Domek 010ZA).

W odroznieniu od projektu pokazanego w
http://www.domek.net.pl/mur_012-cieply_front.htm

nie bede robil ganku z tylu - mam inny pomysl na zadaszenie tarasu. Zrobie tylko ganek z przodu.

Szczerze powiem, ze garaz jednostanowiskowy lepiej by pasowal do tego budynku. Dwustanowiskowy jakos mi nie pasuje.

Pozdrawiam
Konrad

Joasia
19-01-2005, 18:43
Twój dom bardzo mi się podoba. Prosty, klasyczna bryła, tradycyjny, elewacja po części drewniana.

Układ wnętrz wg mnie funkcjonalny - tyle że zrobiłabym drzwi z garażu do kotłowni. Sam zobaczysz zimą lub w słotę: gdy trzeba wyjść z domu żeby wziąć młotek albo wypastować buty, to coś człowieka trafia. Chyba że chcesz mieć w garażu tylko garaż - to co innego. Ale też - noszenie zakupów w deszcz...

Schody - zrobiłabym szerokie, jak tylko się da. I stopnie - jak najniższe. Życie składa się z kompromisów, wiem - ale wygodne schody to naprawdę bardzo ważna rzecz.

Fajnie rozwiązana kuchnia z salonem - dobre jest wyjście z kuchni do przedpokoju - nie trzeba wynosić śmieci przez salon. A jak są goście i trzeba podać coś na stół - drugie wyjście z kuchni do salonu - extra.

Bardziej podoba mi się wersja pierwsza - z uzasadnieniem jak Włodek W. i *marta*.

Pzdr. Joasia.

kominiarz
20-01-2005, 20:31
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi :wink: kominiarz.