PDA

Zobacz pełną wersję : Wnętrze w korytarzu



wjarekw
15-01-2005, 10:14
Witam!
W korytarzu mam ściany gipsowane. Po lewej stronie stoi szafa z rozsuwanymi drzwiami, oświetlenie halogenowe.
Chciałbym coś położyć na ściany. Odpadają panele - zbyt popularne.
Myślałem o jakieś szorstkiej powierzchni. A może nawet imitacja cegły.
Czekam na ciekawe pomysły.
Pozdrawiam
Jarek

Teska
15-01-2005, 11:13
a moze stiuki

osowa
15-01-2005, 11:57
Zależy w jakim stylu masz urządzone resztę domu , bo całość musi generalnie współgrać . Wiesz , chodzi o to , by przedpokój nie był całkowicie „oderwany” musi mieć jakiś łącznik z pozostałymi pomieszczeniami , szczególnie tymi otwartymi ( hol , salon itd. ) . Proponuję Ci częściowe wyłożenie ściany imitacją kamienia – tzn . takich jakby polnych ( płaskie o niewielkiej grubości ) . Wyłożyłabym w taki sposób , żeby w dolnej części było ich więcej , a im bardziej ku górze tym mnie – miałby być układane nieregularnie . Do tego rustykalny wystrój . Przecierane ściany , drewno , wianki suszki .Stara skrzynia jako siedzisko : kufer na buty itd.. – ogólnie ciepły klimat .
Jakby co pytaj , może uda mi się Ci coś doradzić .

Pozdrawiam dekoracjami wnętrz

Teska
15-01-2005, 13:58
wjarekw



napisz do Kasiorka......pewnie cos doradzi na Twoje kłopoty... :lol:

osowa
15-01-2005, 15:15
Napisz coś może szczegółowiej. O szerokościach - jaki ma metraż , gdzie ma usytuowane drzwi , przejścia itd.
Ważne jest jakiej jest wielkości – gdy jest mały , musi być zaprojektowany w miarę w jasnych barwach .

wjarekw
17-01-2005, 09:00
Witam!
Dzięki za wszystkie podpowiedzi.
Widziałem Osowo twoje zdjęcie z tzw. przecierką - super wygląda. Właściwie to chciałem coś takiego zastosować, ale chciałbym dołożyć coś jeszcze, aby nie było monotoni, ale też żeby nie przesadzić. Moje mieszkanie jest w bloku, więc korytarz nie jest duży. Około 6m długi (patrząc od drzwi wejściowych) i skręt 1,5m w prawo. Szerokość ok. 1,8m. Szafa wnękowa stoi po lewej stronie (podobne w temacie aranżacja wnętrza, zdjęcie Moniś, kolor wpada bardziej w wiśnie, drzwi: 2 lustra, 2 skrzyała).
Z tymi kamieniami to ciekawy pomysł, (płytki w kolorach "szarych"-mozaika) więc kamienie nie kłóciłyby się raczej z szafą.
Myślałem o cegle (~2cm), pasuje do szafy i wprowadza ciekawy klimat.
Co powiesz na połączenie kamieni z cegłą.
Po lewej szafa, po prawej cegła, na wprost kamień do pewnej wysokości i oczywiście dodatkowe oświetlenie (poza halogenami nad szafą), nad kamieniami przecierka kolorem łącząca wiśnię i szary.
pozdrawiam

osowa
19-01-2005, 20:29
Wiesz , raczej zrezygnowałabym z łączenia cegły z kamieniem .Stawiam na kamień – stabilne połączenie kolorystyczne z podłogą : wchodząc tym kolorem na ścianę- da wrażenie powiększenia przestrzeni . Przecierkę zrobiłabym w kolorze zbliżonym do mebli ( wiśnia ) ale nie za ciemną ( ciemniejsze tylko niektóre smugi ) .
Gdyby co , pytaj – służę poradą .

Pozdrawiam wdziękiem naturalnych materiałów 8)

wjarekw
22-01-2005, 06:46
Hej!
Dzięki za propozycję.Pewnie masz rację - za małe pomieszczenie, aby łaczyć różne materiały.

Pozdrawiam
:lol:

Eluś
24-01-2005, 08:03
Ja mam u siebie tapetę.Faktura worka zgrzebnego płuciennego.Wszystkim się podoba.Kupiona w OBI.Kolor ciepły,słoneczny.Można zestawiać z brązami,rudościami tak jest na ekspozycji.Przyjemne dla dłoni i dla dzieciaków które szaleją.Łatwo utrzymać w czystości.Nie osadza się kurz.
Muszę ci powiedzieć że tapeta to obecnie już spory wydatek i przeżywa renesans.Mój mąż zajmuje się remontami i to on namówił mnie do tego pomysłu.Obecnie dużo osób przy kasie rezygnuje z innych rozwiązań.Twierdzą, że tylko tapeta daje komfort czystości,elegancji.
Osobiście nie chciałabym mieć takiej jaskini z głazów w przedpokoju.Ale to ty sama musisz wybrać.Pomysł z cegłami fajny.