PDA

Zobacz pełną wersję : warunki przyłącza wodnego



barni
15-01-2005, 14:52
wiatm. mam pytanko, mianowicie chodzi mi o to czy warunki przyłącza wodnego, te które dotałam w gminie są wystraczającym dokumentem w celu uzyskania pozwolenia na budowe, nie iwem czy potrzebne mi jest teraz także projekt przyłącza wodnego, jedni mówi że te warunki wystarczą inni mówią że jednak powienien być projekt przyłącza wodnego. pozdrawiam

Pikuś
15-01-2005, 16:24
Powinien być projekt przyłącza uzgodniony z miejscowym operatorem sieci wodociągowej, oraz zgłoszenie zamiaru wykonania tegoż zadania.Pozwolenie na budowę nie jest potrzebne. W tej kwestii jest dużo lokalnych procedur, więc lepiej pytać u dostawcy wody, gdzie uzyskasz wyczerpujące informacje. Pikuś

ania
15-01-2005, 17:13
Potrzebne jest też uzgodnienie ZUD i zgoda właściciela drogi w której leży wodociąg.

fiolek
16-01-2005, 00:08
w moim starostwie wystarczyły tylko warunki ( bez ,żadnych projektów, uzgodniej itp.)

modulor
16-01-2005, 09:27
....................

Jerzysio
17-01-2005, 09:34
Zgodnie z prawem budowlanym na przyłącza wod. należy opracować projekt z załączonym uzgodnieniem ZUDP oraz warunkami wydanymi przez lokalnego operatora sieci. Należy dokonać zgłoszenia.... ale nasza rzeczywistość jest jaka jest i w różnych miejscach różnie to wygląda...
i dlatego racje ma Pikuś i jego się słuchaj ! :D
Pozdro
J

Tomasz M.
17-01-2005, 09:43
Mam wrażenie, że pytającemu chodziło o pozwolenie na budowę domu, a nie na budowę przyłącza. Do tego pierwszego powinny wystarczyć warunki przyłączenia do sieci wodociągowej.

Ala28
17-01-2005, 09:56
U mnie do pozwolenia na budowę domu wymagali oprócz warunków właśnie projekt wodno-kanalizacyjny uzgodniony w ZUDzie
pozdrawiam,
Ala