PDA

Zobacz pełną wersję : Działka blisko autostrady



Gladiator
15-01-2005, 20:01
Znalazłem działkę która ze wszech miar mi pasuje. Dobrze położona, korzystna cena, media nieżle itp.


Ma jedną wadę jest około 300-400 metrów od autostrady. Miedzy autostradą a działką nie ma żadnych zabudowań. Szum jest słyszalny.
Ciekaw jestem Waszego zdania czy to rzeczywiście jest problem. Ewntualnie jak sobie z tym poradzić ?

Piotrek T
15-01-2005, 20:08
Nie będziesz stać w korkach, mieszkam przy ruchliwej ulicy w warszawie i hałas nie jest uciązliwy( nowy blok i dobre okna)

markus_gdynia
15-01-2005, 20:10
Daj sobie spokój, to jest zdecydowanie za mała odległość. Możesz byc pewien, że hałas będzie jedynie narastał z każdym rokiem.

mdzalewscy
15-01-2005, 20:12
jakiś czas temu już była podobna dyskusja i te 300-400m to minimalna odległość do zaakceptowania, w domu oczywiście nie powinneś już słuszeć, można ewentualnie okna zamontować o lepszym współczynniku tłumienia dzwięku.

rosa
15-01-2005, 20:28
Ja mam ok. 2 km do budującej się autostrady A2 i też się trochę tym martwię. Na szczęście po drodze jest kawałek lasu.

gosciu01
15-01-2005, 22:28
to wyszysko zależy czego szukasz,

ludzie mają działki niemalże w centrum miasta i sobie chwalą,
inni budują daleko w lesie albo 300 m do najbliższego sąsiada ( nie mówiąc o autostradzie ).

Chyba sam sobie powinieneś odpowiedzieć.

Z praktycznych rad,
- zwrócić uwagę na materiały o podwyższonym tłumieniu hałasu,
- obsadzić działkę ( i ile się da poza nią ) zielenią, szybko rosnące drzewa np. wierzby, które i zimą mają gęstą zwartą koronę - bardzo to pomaga w tłumieniu i rozpraszaniu dźwięku,
- z czasem przyzwyczisz się, w domu prawie nie zauważysz tej autostrady, ale feng shui w ogrodzie to raczej miał nie będziesz ...

Cz.

kominiarz
16-01-2005, 08:41
Ja mam działkę ok 2km od nowopobudowanej obwodnicy jak jest mokry asfalt to słychać szum przejeżdzających samochodów szczególnie tirów.

Gladiator
16-01-2005, 08:59
Nie przejmuje się za bardzo domem. W œrodku przy nowoczesnych dzwiękoszczelnych oknach nie będzie szumu.

Zastanawiam się co zrobic aby działka na tym nie straciła. Żeby po wyjœciu z domu nie doznawał szoku i w ramach relaksu nie siedział cały czas w domu :lol:

działka jest troche nieregularnym czworokatem dłuższym bokiem około 40 m zwrócona prawie rownolegle do autostrady. Szerokoœc od 21 do 30 m

Zastanawiam się co poza zieleniš drzewami mogę zrobić aby działka na tym niewiele traciła. Może jakieœ ustawienie domu ma znaczenie żeby odgrodzić ogród

Będe wdzieczny za każdš podpowiedż

Jacekde
16-01-2005, 09:38
Ja na twoim miejscu bym sie nie decydował na budowanie. To ogromny wydatek finansowy. Może się tak zdarzyć, że przy próbie sprzedaży nie odzyskasz nawet włozonych pieniedzy. Jeśli już ładować tyle pieniedzy w budowę to w miejscu gdzie nie masz watpliwości, że będzie dobrze. A skoro pytasz czy dobrze robisz to chyba masz. Co bedzie jesli sie okaże ze szum samochodów jest jednak uciązliwy? Pozostanioe siedzenie w domku. A dla mnie własny domek to nie tylko wnetrze ale rowniez mozliwosc relasku w ogrodku czy na tarasie. Przemysl jeszcze raz swa decyzje bo jak zaczniesz budowac musisz juz byc swiecie przekoanany, ze robisz dobrze.

Janewa
16-01-2005, 10:14
Ja będę miała działkę około 600-700 m od planowanej autostrady. W tym kierunku stoi szereg domów, są ogrody. las i myślę, że to bedzie tłumić hałasy. A tak naprawdę - to się tym nie przejmuję, najważniejsze, że działka spełnia moje oczekiwania i cieszę się, że mam szansę mieszkać w swoim domu z ogródkiem.

Cypek
16-01-2005, 10:19
Weź pod uwagę nie tylko hałas ale i duże zanieczyszczenie środowiska.. Poza tym zawsze w pobliżu autostrady może powstać stacja benzynowa, jakaś uciązliwa firma i wtedy sytułacja się pogorszy, a Ty domku nie przeniesiesz. Osobiście odradzam.