PDA

Zobacz pełną wersję : Dachowka Jungmeier - prosze o opinie



matth
15-01-2005, 22:06
Wtam
Rozgladam sie za dachowka,myslalem o Euronicie badz Braas , ale otrzymalem oferte na Jungmeiera typ Mondo w cenie 32 zl/m2 /sama dachowka, czerwien naturalna/sprowadzona z Niemiec w duzej ilosci w promocji i sporo im jeszcze zostalo.W przyszlym tygodniu mam miec wycene na caly dach.Przeczytalem szereg tematow "dachowkowych" ale nie natknalem sie na Jungmeiera, wiec moze jest ktos, kto zna ta dachowke i moze sie podzielic swoja opinia zarowno co do jakosci jak i ceny. Z gory dziekuje i pozdrawiam

aleksik
16-01-2005, 08:38
dlatego bym nie brał niesprawdzonego. dach jest jędną z najdroższych rzeczy w domu więc nie ryzykuj czasu i pieniędzy na nie sprawdzone

arek_s
17-01-2005, 11:24
jutro spotykam się z przedstawicielem tej firmy - obejrzę dachowki i dostanę namiary na wykonane już dachy w okolicy Warszawy podobne jest juz ich klikadziesiat - więc coś wiecej będę mógł powiedzieć później :-?

Jeśli chodzi o namiary na stronę internetową to zerknij na
http://www.jungmeier.de/polnisch/default.htm

matth
19-01-2005, 00:21
Dzieki arek s za odpowiedz.Z ta strona zapoznalem sie juz wczesniej.Dostalem wlasnie wycene na moj dach.Roznica w cenie pomiedzy Euronitem ekstra, a Jungemeier Mondo wynosi 4 tys zl.To nie tak duzo i nie wiem na co sie decydowac!!! To mondo troche dziwnie wyglada na dachu.Musze sie z tym przespac.Na razie :wink:

arek_s
19-01-2005, 08:49
Właśnie jestem po spotkaniu z przedstawicielem i wg.mnie dachówki są dużo lepsze od Robena czy Ruppa mają głębokie zakładki i są równe - obejrzałem tez już kilka dachów leżą o niebo równiej niż pokryte Robenem (choć wiele zależy również od samego wykonania).
W ofercie mają również dachówkę wielkofarmatową (chyba ze dwa razy większa od zwyklej) na razie widziałem tylko pojedyńczy egzemplarz ale mam namiar na wykonany już dach - ciekawy jestem jak to wygląda.
Wyceny jeszcze nie mam ale prawdopodobnie będę miał ją jutro - podobno ma być bardzo korzystna 8)

Nie wiem czy sie nie zdecyduję na tego Jungmeiera :-?

matth
20-01-2005, 02:48
witam arek s
Widze ze tylko my dwoje jestesmy zainteresowani tym tematem,szkoda.
Dzisiaj dzwonilem do Braasa z zapytaniem o cene Frankfurtera i szczeka mi opadla bo gosciu krzyknal 34,40zl/m2 czyli o 2,40 wiecej od Mondo.
Nie wiem co o tym sadzic,stwierdzil ze jak przyjade i przedstawie mu wycene z Euronitu to bedziemy wtedy inaczej rozmawiac.Nie wiem co za obyczaje panuja w tej branzy :o .Co do Jungmeiera dachowka Mondo jest rowniez wielkoformatowa , kolorystycznie jest piekna /jestem zainteresowany czerwienia klasyczna/ ale na dachu wyglada jak klocki lego tzn. tak jakby bylo widac laczenia.Zajrzyj na ta niemiecka strone
www.jungmeier.de i kliknij na produkty , nastepnie na Mondo ,a potem na obiekty i zobaczysz kilka dachow. Ciekawe co o tym sadzisz?
Pozdrawiam i czekam na opinie innych

arek_s
20-01-2005, 08:22
na zdjęciach to może i przypomina to klocki lego ale chyba wszystkie zdjęcia dachów tak wyglada - nie widać szczegułów. W rzeczywistości dachówka nigdy nie jest ułozona tak żeby wyglądało to jak na położonej blachodachówce -wszystko pod linijkę . Zależy co kto lubi. Dzisiaj będę miał wycenę zobaczymy... :)

c-m
20-01-2005, 09:25
Ja tez z wami. Zobaczcie tu www.leier.pl Jest tez dealer k/w-wy
pan Trebicki, tel. (022) 7269701. Nie widzialem jeszcze tych dachowek,
ale cena jest atrakcyjna 28,2/m² w katalogu.Nie mam jak sprawdzic (na razie)
tego osobiscie bo jestem za granica.

pozdro c-m [/u]

jacentyw
20-01-2005, 10:55
Kolego teraz w promocji można nabyć dachówkę von Muller /35 zł netto/ i sczerze Ci ją polecam /górna półka pokryć dachowych/. Jungmaier był powszechny w miarę 2 lata temu ale wycofali /duza cena w I gat./ sie z Polski. Możesz mieć kłopoty z dokupieniem dodatków /mój znajomy czeka 4 -mc na trójnik który zbili dekarze. Von Muller posiada cztery składy fabryczne w Polsce i nie ma takich kłopotów a i obsługa jest O.K.
Pozdrawiam

arek_s
20-01-2005, 11:43
Kolego teraz w promocji można nabyć dachówkę von Muller /35 zł netto/ i sczerze Ci ją polecam /górna półka pokryć dachowych/. Jungmaier był powszechny w miarę 2 lata temu ale wycofali /duza cena w I gat./ sie z Polski. Możesz mieć kłopoty z dokupieniem dodatków /mój znajomy czeka 4 -mc na trójnik który zbili dekarze. Von Muller posiada cztery składy fabryczne w Polsce i nie ma takich kłopotów a i obsługa jest O.K.
Pozdrawiam

Czy von Muller jest górną półką?? dla mnie Creaton to górna półka, ale von Muller też podobno nie jest zły - zresztą kwetie wyższości poszczególnych dachówek względem siebie były poruszane na tym forum wielokrotnie - po przeczytaniu chyba wszystkich stwierdziłem że nic a przynajmniej niewiele można wywnioskować bo poza Creatonem do ktorego prawie nikt nie mial zastrzeżeń :o to w stosunku do pozostałych dachówek to jeden chwali drugi natomiast krytykuje więc jak tu wybrać??? :( nie sztuką jest przecież zapłacić dwa razy więcej za Creatona niż za pozostałe dachówki.
Mi jednak podobało się wykończenie dachówek Jungmeiera - oglądałem anagobowaną czerwień miedzianą i wydaje się mieć gładszą powłokę w dotyku od Robena, Ruppa, itp.. Ale musze Wam powiedzieć że ogromne znaczenie ma fachowość ułożenia dachowek - czasem ta sama dachowka na dwóch różnych dachach to niczym niebo a ziemia.... :P

Ej!! forumowicze czy ktoś ma Jungmeiera na dachu - przyznajcie się!!! :)

jacentyw
21-01-2005, 09:32
Szanowny kolego jeżeli chodzi o dachówkę Creaton ja nigdy nie stwierdziłem ,że jest to dachówka słaba. Jedyną jej wadą jest to że posiada bardzo drogie dodatki np. trójnik 500zł !!!!! itp. Ja tylko chciałem Ci podpowiedzieć ,że von Muller jest również b.dobrą dachówką i na dzień dzisiejszy porównywalna cenowa do innych pokryć /trójnik 150 zł/.Jezeli chodzi o jakość to prawda jest taka ,że niestety wszystkie dachówki robione w niemczech są lepsze /najlepsze złoża gliny do robienia ceramiku posiadają niemcy ,ukraina, meksyk i nikt tego nie zmieni/. Wykonanie i technologia też jest odmienna np.Rupp czy Roben robiony w Niemczech jest zupełnie inny od tych samych robionych w Polsce /tylko niestety cena/ Powracając do Creatona to poprostu jest bardziej medialny /50 lat gwarancji - typowy chwyt marketingowy ale tylko w Polsce/. Nie zgodzę się ,że von Muller jest gorszy /135 lat tradycji do czegoś zobowiązuje/ a i rozwiązania systemowe jakie nie posiadają inne firmy też należy zaliczyć do + . Reasumując pytając o Jungmeira też uważam ją za "górną półkę" warunek w 1 gat/chciałem Ci tylko zwrócić uwage na sieć sprzedaży i magazyny w Polsce a to w tej firmie niestety leży. Pozdrawiam.

arek_s
21-01-2005, 09:36
masz racje sieć sprzedazy jest marna - a praktycznie nie istnieje... :cry:
więc jak się coś potłucze to jest problem dlatego trzeba by było kupić parę dachówek więcej .

Marek_G
25-01-2005, 10:35
Wtam
Rozgladam sie za dachowka,myslalem o Euronicie badz Braas , ale otrzymalem oferte na Jungmeiera typ Mondo w cenie 32 zl/m2 /sama dachowka, czerwien naturalna/sprowadzona z Niemiec w duzej ilosci w promocji i sporo im jeszcze zostalo.W przyszlym tygodniu mam miec wycene na caly dach.Przeczytalem szereg tematow "dachowkowych" ale nie natknalem sie na Jungmeiera, wiec moze jest ktos, kto zna ta dachowke i moze sie podzielic swoja opinia zarowno co do jakosci jak i ceny. Z gory dziekuje i pozdrawiam

Witaj,
Również jestem zainteresowany tą dachówką, możesz podzielić się informacją gdzie dostałeś tak dobre ceny? Mnie akurat interesuje Universo.
Pozdrawiam
MG

matth
26-01-2005, 03:47
Witaj,
Również jestem zainteresowany tą dachówką, możesz podzielić się informacją gdzie dostałeś tak dobre ceny? Mnie akurat interesuje Universo.
Pozdrawiam
MG

Niestety w tej cenie maja tylko Mondo i tylko czerwien naturalna.Jesli chcesz namiary to moge przeslac Ci na priva.Pozdrawiam

Marek_G
26-01-2005, 07:43
Niestety w tej cenie maja tylko Mondo i tylko czerwien naturalna.Jesli chcesz namiary to moge przeslac Ci na priva.Pozdrawiam[/quote]

Będę Ci bardzo wdzięczny
Pozdrawiam
MG

Marek_G
27-01-2005, 13:19
Właśnie jestem po spotkaniu z przedstawicielem i wg.mnie dachówki są dużo lepsze od Robena czy Ruppa mają głębokie zakładki i są równe - obejrzałem tez już kilka dachów leżą o niebo równiej niż pokryte Robenem (choć wiele zależy również od samego wykonania).
W ofercie mają również dachówkę wielkofarmatową (chyba ze dwa razy większa od zwyklej) na razie widziałem tylko pojedyńczy egzemplarz ale mam namiar na wykonany już dach - ciekawy jestem jak to wygląda.
Wyceny jeszcze nie mam ale prawdopodobnie będę miał ją jutro - podobno ma być bardzo korzystna 8)

Nie wiem czy sie nie zdecyduję na tego Jungmeiera :-?

Witaj,
Jestem ciekaw jakie są twoje dalsze losy z Jungmeierem. Jestem zainteresowany ich dachówką wielkoformatową, jest to chyba model Universo. Napisz jak obecnie wygląda sprawa.
Pozdrawiam
MG

arek_s
27-01-2005, 13:53
Szczerze mówiąc odpóściłem sobie - ale chyba raczej przez chandlowca z którym 3 razy umawiałem sie na spotkanie żeby obejrzeć kilka ułozonych dachów a On ciągle się czymś wykręcał, a to zasypało drogi a to właśnie jedzie i psuje się mu samochód i takie tam. Przez telefon podał mi wstępną wycenę mojego dachu (260m2, w tym 4 kosze, 4 okna dachowe) oczywiście z robocizną obróbkami i rynnami wyszło mu wstępnie ponad 35 tys. Pewnie bym trochę stargował i kupił ją ale w pewnym składzie za taką cenę dostałem wycenę na Creatona !! więc Jungmeiera odpóściłem.
Dodam że chandlowiec nie odezwał się od zeszłej soboty i to teraz kiedy dopiero miałem być jego klientem a co dopiero pomyśleć jak bym ew. składał jakąś reklamację...??!! Koniec końców uważam że nawet najlepsza dachówkę trzeba umieć sprzedać ......

Przyznaję jednak że sama dachówka podobała mi się !

Marek_G
27-01-2005, 14:03
Arek_S, a możesz zdradzić ile policzyli Ci za samą dachówkę (czy brałeś również dachówki krawędziowe)
MG

arek_s
28-01-2005, 22:04
Arek_S, a możesz zdradzić ile policzyli Ci za samą dachówkę (czy brałeś również dachówki krawędziowe)
MG
Pytasz o Creatona czy Jungmeiera?

arek_s
28-01-2005, 22:04
Arek_S, a możesz zdradzić ile policzyli Ci za samą dachówkę (czy brałeś również dachówki krawędziowe)
MG
pytasz o Creatona czy Jungmeiera?

Marek_G
31-01-2005, 07:28
pytasz o Creatona czy Jungmeiera?[/quote]

Arku,
Pytam o Creatona.
MG

piotr.o
31-01-2005, 17:45
Tez chciałbym wiedziec ile policzyli Ci za Creatona pozdrawiam Piotr.
[email protected]

arek_s
01-02-2005, 11:05
dachówkę podstawową kupiłem po 3,04 (po rabacie) za Kera-Pfanne miedziana angobowana :D

c-m
01-02-2005, 16:01
Piotr, i co ty na to? Jak masz tez tak dobre ceny to moze, mozna sie zglosic do ciebie

pozdro c-m

piotr.o
02-02-2005, 18:45
Witam możesz to sprawdzić podaje adres [email protected] podaj wycene konkurencji tzn. ilosci podam Ci wtedy swoje ceny na poszczególne materiały i wysokość rabatu najlepiej na priv. Pozdrawiam Piotr

ravi8
14-12-2007, 17:44
Witam
Odświeżam temat 8) Czy ktoś posiada na dachu dachówkę Jungmeier UNIVERSO L43? Stoję obecnie przed wyborem dachówki i zastanawiam się między RuppCeramika Sirius 13 miedziana, Roben średzka falista/Plus miedziana i właśne Jungmeierem.
Bardzo trudno znaleźć jakiekolwiek informacje o dachówce Jungmeier ale jeśli już jakieś są to raczej pozytywne... Proszę jednak o porównanie go do pozostałych wariantów (cena i przede wszystkim jakość) :)

Pozdrawiam

DanJan
15-12-2007, 13:14
Witaj. Ja na swoim dachu mam dachówkę Jungmeiera. I jestem bardzo zadowolony z tego wyboru. Produkt bardzo dobry. Nie ma żadnych problemów z przebarwieniami czy nierównymi kształtami. Mam model Mondo układany na przesunięcie. Gdybym miał wybierać jeszcze raz to również zdecydowałbym się na Mondo Jungmeiera.

monahil
05-11-2010, 10:30
witam. mam problem z dachówką jungmeier univers angob zakupioną 2005 w polsce .
złożyłam reklamację bezpośrednio do firmy ale została odrzucona. zaznaczam że dachówka się rozpada i wszyscy eksperci którzy sprawdzali jej położenie na dachu uznali że jest położona prawidłowo i że dachówka jest wadliwa. sprawa trafiła do sądu. trwa do dzisiaj i nadal nie można odnaleź firmy która zapadła się pod ziemie. podobno przeją ją koramik ale bez odpowiedzialności za wadliwość dachówki firmy jungmeier. wydałam już duzo pieniędzy na tłumacza adwokata a teraz jeszcze koszta sądowe. adwokat doradził mi pojechać do niemiec i szukać firmy bo on jej nie znalazł. prosze o pomoc i radę