PDA

Zobacz pełną wersję : Okna połaciowe- obrotowe czy uchylno- obrotowe+ wysokość



Berenika
16-01-2005, 16:32
No właśnie :D
Poddasze użytkowe (sypialnia, pokój dziecięcy, garderoba i duża łazienka), kąt nachylenia dachu 30%, ścian kolankowa od 1m, wysokość pomieszczeń 2,50m.

Podpowiedzcie mi teraz, Dobrzy Ludzie, na jakiej wysokości mam zamontować okna połaciowe. Wiem, że im wyżej, tym jaśniej :wink: , z drugiej strony okno przez, które nie da rady wyjrzeć średniego wzrostu osoba (1,68 :wink: ) jest dla mnie nieco psychodeliczne. Jakoś tak chyba wolałabym widzieć przestrzeń za oknem :D

No i druga sprawa, czy okna uchylno obrotowe mają sens
1. w sypialni nad łóżkiem
2. w pokoju dziecięcym nad biurkiem (prawdopodobnie)
3. w łazience nad wanną
4. w garderobie
Czy wystarczy jak zamontujemy okna obrotowe?

Pomożecie? :D

damiang
17-01-2005, 09:48
Jak pada deszcz albo grad to okna połaciowe strasznie hałasują, dlatego nie dawałbym ich w pobliżu łóżka. Wskazane jest też dawać pod oknem grzejnik. A jak dasz okno nad łóżkiem, to grzejnik gdzie? Podobnie z wanną, jak będzie dosunięta do samego okna.
Jeśli chodzi o garderobę to zależy jaka będzie duża i czy ktoś będzie tam np. prasował. Jeśli tak to okno się przyda, jeśli nie to wg mnie szkoda miejsca i lepiej dać jeden regał więcej.

U siebie mam: garderobę bez okna, 1 łazienkę z oknem, 1 bez, w jednym pokoju 2 okna, a w 1 sypialni zrezygnowaliśmy z okna poł. - zostały zwykłe.

inż. Mamoń
17-01-2005, 10:03
Z wysokością montażu okien połąciowych nie jest tak prosto jak chciałby inwestor. Właśnie się o tym przekonuję. Też mam ścianę kolankową 1 m. Dach pokryty dachówką ceramiczną. Okazuje się, że dolna krawędź okna musi wypaść w konkretnej odległości od łaty (u mnie 13 cm). Z kolei łaty mam na dachu co 34 cm czyli wysokość montażu okna połaciowego może być 13cm nad łatą albo aż 34 cm wyżej. Przy kącie dachu 45 stopni i wysokości okien 140 cm może być DUŻY problem :(