PDA

Zobacz pełną wersję : mikrofala



akinom
16-01-2005, 19:14
moze to głupio zabrzmi, ale do tego czasu jeszcze nigdy nie miałam mikrofali :(

Którą wybrać:
1. z mocą mikrofal: 900W, grill: 1600W
2. z mocą mikrofal: 750W, grill: 700W

Poradźcie proszę.

osowa
16-01-2005, 19:24
Witaj .
Kiedyś miałam o słabszej mocy , teraz mam z większą .
Różnica oczywista w poborze energii - lecz ta o większej zdecydowanie skraca czas przygotowania posiłków . Daje też większe możliwości w przygotowaniu różnych potraw , gdzie potrzeba większej temperatury - grill .
Osobiście polecam tę z większą .

Ew-ka
17-01-2005, 21:51
kupiłam 12 lat temu - full -wypas - wszystkie tzw .bajery wypróbowałam i ..... mikrofela ...słuzy nam do odmrażania ( np truskawek na koktail ) lub podgrzewania ( zupy czy herbaty)- uważam grill- zbytek - a juz pod żadnym pozorem nie rób jajek sadzonych czy coś w tym stylu ( chyba ,że nakłujesz tę delikatną błonkę na żółtku) - sprzatanie i mycie feli zajęło mi kupe czasu po takim ekserymencie ......Mocniejszą polecam , ale bez dodatkowych opcji - przynajmniej dla mnie zbytek

osowa
17-01-2005, 22:00
Ewciu ... może Cię to zdziwi – ale grill to dobra rzecz : dzięki niemu masz chrupiącą skórkę . Tego efektu nie uzyskasz na normalnej fali . Poza tym w mikrofalówce piękę również ciasta i grill je pięknie przyrumienia .

KasiKz
17-01-2005, 22:14
Ja też mam mikrowelę z grillem. Nie używam zbyt często, bo generalnie mało kiedy włączam mikrowelę, ale jak już użyję to jestem zadowolona i cieszę się, że wybrałam model z grillem :)

mdzalewscy
17-01-2005, 22:34
jako, że mam doświadczenia z mikrofalami i przez moje ręce przeszło ich setki, to powiem Ci to:

- nie widziałem mikrofali z grillem 700W :o , minimum to 1000W - co to za model ?
- minimalna wystarczalna moc mikrofali to 700W
- grill jest w 90% urządzeniem zbytecznym, wniosek na podstawie rozmowy z klientami i zadaniem pytania "ile razy Pani to użyła"

Mikrofala kosztują od 200zł (300zł przyzwoite) do paru tysięcy, generalnie mamy takie grupy:
- bez grilla i z grillem (jeśli już to może być zwykły, albo np. kwarcowy samoczyszczący)
- sterowanie manualne lub elektroniczne
- kolor biały lub inox, lub inny kolor
- podstawowe funkcje lub dodatkowe (np. piekarnik/mikrofala z falami słonecznymi :o SolarDom (rewelacja))
- niektóre posiadają ramki do zabudowy

Pozdrawiam

akinom
18-01-2005, 20:16
wybrany przez nas model to Whirlpool do zabudowy
wersja tańsza - model AMW 480 (grill kwarcowy 700 W)
http://www.agdrtv.com/add/xmodp.php?cat=kuchenki_zabudowy&prd=whirlpool_amw_480_01_ix
wersja droższa - model AMW 510 (grill kwarcowy 1600W)
http://maximedia.pl/add/xpw.php?cat=kuchenki_zabudowy&prd=whirlpool_amw_510_ix_b1

i taki dylemat mamy, o!

Ew-ka
18-01-2005, 21:26
ja mam grill i nie uzywam ( no może kiedyś pare razy )

nam mikrowela służy generalnie do odgrzewania posiłków i nie przewiduje w najbliższym czasie zmiany jej funkcji odgrzewczej :wink:

Wciornastek
19-01-2005, 07:35
A ja nie polecam mikrofali.
Dlaczego? Robiąc badania białek i wielocukrów rozpuszczaliśmy je w mikrofali (no, żeby szybciej) bo poprzednio na palniku gazowym. Okazało się że wyszły jakieś dziwne wyniki. Powtórzyliśmy badania z użyciem palnika gazowego. I wyniki były OK. Jaki wniosek - mirofale oddziałują w taki sposób na złożone związki organiczne, że zmieniają ich strukturę. Czy to szkodliwe? Nie wiem. Wiem natomiast, że witaminy dostają w ucho.

Jerzysio
19-01-2005, 07:41
akinom

To zależy od tego jaką kuchnie prowadzisz ?
Jeżeli przebywasz w niej długo, warto mieć sprzęt o większej ilości funkcji,
i bardziej "profesjonalny".
Z mojego doświadczenia mikrofalówka najlepiej sprawdza się przy odgrzewaniu potraw, dlatego mój głos na sprzęt bez bajerów.
Pozdro
J

BK
19-01-2005, 07:54
Polecam zdecydowanie z funkcją crisp - frytki, ciasta, pyszny chrupiący kurczak, tosty, pizza ...

KasiKz
20-01-2005, 08:45
Ja nie piekłam jeszcze nigdy ciasta w mikroweli, jakie wychodzi? I czy bez tej funkcji "crisp" w ogóle jakieś wychodzi?
pozdrawiam

OlaK
20-01-2005, 09:04
A ja sie dolaczam do Wciornastka, bo jestem anty-mikrofalowa.

Zamiast mikrofali polecam natomiast opiekacze - przez ostatnie 8 lat uzywalam tylko opiekaczy (aktualnie drugi, bo poprzedni byl juz trafiony) i mozna zrobic praktycznie to co w mikrofali (jak sie czegos nie da to jest od tego piekarnik) a przynajmniej wiadomo, ze w tradycyjny, zdrowy sposob.

KasiKz
20-01-2005, 09:11
Ja mam ten problem, że nie mam piekarnika ani miejsca na piekarnik, dlatego pytam czy może piec w mikroweli ciasta.
Opiekacz też mam taki fajny, zwykły a bułeczki z sereczkiem wychodzą z niego po prostu obłędne ;)

OlaK
20-01-2005, 09:32
Wydaje mi sie, ze sa takie nablatowe minipiekarniki wielkosci mikrofalowki czy wiekszego opiekacza ale o mocy i funkcjonalnosci piekarnika. Szczegolow niestety nie znam ale moze cos takiego..?

Teska
20-01-2005, 09:47
ja mam whirpoola z grillem i crispem


odgrzewam jedzenie, syn robi frytki i smazy steki......teraz uwazam ze jest mi niepotrzebna...no ale mam....w przyszłosci wstawie ja do garazu.

maxymov
20-01-2005, 10:03
Jak nie miałem micro, to bardzo chciałem ją mieć a jak ją już mam, to w sumie mógłym się bez niej obyć.

Praktycznie wszystkie obiady przygotowuję własnoręcznie po przez gotowanie, smażenie czy duszenie a micro używam tylko gdy zapomnę rozmrozić mięsa.

W sumie to micro stoi i zbiera kurz ale skoro był to prezent, to niech już sobie stoi.

Pozdrawiam

aishan
24-01-2005, 11:48
wybrany przez nas model to Whirlpool do zabudowy
wersja tańsza - model AMW 480 (grill kwarcowy 700 W)
http://www.agdrtv.com/add/xmodp.php?cat=kuchenki_zabudowy&prd=whirlpool_amw_480_01_ix
wersja droższa - model AMW 510 (grill kwarcowy 1600W)
http://maximedia.pl/add/xpw.php?cat=kuchenki_zabudowy&prd=whirlpool_amw_510_ix_b1
i taki dylemat mamy, o!
Ten model AMW 510 z opisu to ma jeszcze funkcję gotowania na parze - i to bardziej do mnie przemawia! Tylko ktoś w praktyce to używał i może powie coś na ten temat?

nowelka
12-04-2005, 14:53
Mam dwie mikrofale w dwóch miejscach, w których pomieszkuję, obie whirpoola. Są świetne:
-jedna ma funcje "inteligente" plus gotowania na parze, znakomicie udaje się ryż włożony do dolnego pojemnika - nie kipi, nie trzeba go pilnować, sam się wyłącza, oraz wszelkie warzywa - ale ja gotuję tylko czasem ziemniaki (małe porcje). Polecam ten typ, choć jest dość drogi. Crisp automat dobrze piecze ciasta typu biszkopt (w szklanej formie) i wszelkie kruche jak również pizzę (własną oczywiście a nie podgrzewaną). Zaletą jest szybkość: biszkopt w 8 minut, ryż w 10 minut , pizza drożdżowa (surowa) 10 min.
- drugi model ma zamiast gotowania na parze funkcję termoobiegu (czyli jak w normalnym piekarniku), którą można połączyć, jak kto ma potrzebę, z mikrofalami. Drożdżowe ze względu na małą komorę w porównaniu z komorą tradycyjnego piekarnika to ok. 30 min. pieczenia, rośnie znakomicie. Nie lubię zmywać garów i jestem szczęśliwa, że nie muszę, bo przy tym urządzeniu zmywania prawie nie ma. Polecam.