PDA

Zobacz pełną wersję : Przekwalifikowanie....



16-01-2005, 21:40
Witam wszystkich serdecznie.
Mam zamiar porwac sie na zamieszkanie we własnym domu ale troche nie wiem jak sie do tego zabrac.

Otóż.

Mam na oku działke z budynkiem docelowo budowanym na gospodarczy ale budowa staneła jakies 3 lata temu. Na działce nie ma nic poza pradem. Nie wiem od czego zaczac czy i gdzie przekwalifikowac go na mieszkalny. czy teraz czy pozniej. Mam jakas wizje przebudowy oraz dobudowy tego co jest ale nie wiem gdzie udac sie najpierw. Czy urząd miasta czy architekt nie bardzo wiem od czego zaczac.

Jakie mogą byc koszty takich operacji jak przekwalifikowanie i plany przebudowy oraz zrobienie przyłaczy woda kanal i gaz ktore oda ulica jakies kilkanascie metrów od domu...

Prosze serdecznie o pomoc. Pozdrawiam

Wowka
16-01-2005, 22:03
..
Mam na oku działke z budynkiem docelowo budowanym na gospodarczy ale budowa staneła jakies 3 lata temu.

A to oznacza, że pozwolenie na budowę juz wygasło.



Na działce nie ma nic poza pradem. Nie wiem od czego zaczac czy i gdzie przekwalifikowac go na mieszkalny. czy teraz czy pozniej. Mam jakas wizje przebudowy oraz dobudowy tego co jest ale nie wiem gdzie udac sie najpierw. Czy urząd miasta czy architekt nie bardzo wiem od czego zaczac.

Moim zdaniem winieneś (o ile zdecydujesz się na kupno tej działki) dowiedzieć się w urzędzie miasta jakie są warunki zabudowy następnie zlecić architektowi wykonanie planu budynku obejmującego już wykonana konstrukcję. Kolejnym etapem jest dokonanie wszelkich uzgodnień (w tym przeniesienie praw do poboru energii elektrycznej)
Na koniec powinieneś wystąpić z wnioskiem o wydanie pozwolenia na budowę.
Czyli przechodzisz cały cykl uzyskania pozwolenia na budowę.

Pozdrawiam

Steve74
17-01-2005, 08:33
Czyli przechodzisz cały cykl uzyskania pozwolenia na budowę.
Pozdrawiam

Hmm... Można to delikatnie obejść.
Zrobić antydatowany wpis w dzienniku budowy, że się np. wyznaczyło geodezyjnie budynek.
I wtedy budowa trwa dalej.

Niestety nie rozwiązuje to problemu przekwalifikowania budynku gospodarczego na mieszkalny....

17-01-2005, 16:35
czy to jest powazny problem z przekwalifikowaniem budynku gospodarczego na mieszkalny??

Wowka
17-01-2005, 17:27
czy to jest powazny problem z przekwalifikowaniem budynku gospodarczego na mieszkalny??

Stary. Czemu chcesz się babrać w utrudniające Tobie życie czynności.

Piszesz:

ale budowa staneła jakies 3 lata temu.
Czyli ówczesne pozwolenie na budowę już wygasło. Na dzień dzisiejszy nie jest to nawet budynek gospodarczy lecz niezakończona inwestycja. Czyli co chcesz przekwalifikować?

Piszesz:

Mam jakas wizje przebudowy oraz dobudowy tego co jest
A takich zmian i tak nie możesz dokonac bez wykonania nowego planu oraz uzyskania pozwolenia na budowę.

Czyli. Jeśli zakupisz tę nieruchomość. Jeśli uzyskasz w gmionie zapewnienie, że możesz tam się budować. To zamów u architekta nowy projekt i kontynuj tę budowę dotychczasowego budynku gospodarczego od razu jako budynek mieszkalny.

Prościej, taniej, szybciej.

18-01-2005, 15:56
Rozumiem ze kupuje grunt z dodatkiem który moge swobodnie modyfikowac z architektem i swobodnie adaptowac.

To co było nie ma znaczenia.

Dziękuje za porade

Wowka
18-01-2005, 18:16
Rozumiem ze kupuje grunt z dodatkiem który moge swobodnie modyfikowac z architektem i swobodnie adaptowac.

To co było nie ma znaczenia.

Dziękuje za porade

Coś koło tego...
Ta konstrukcja która obecnie stoi na budowie nie jest naniesiona na żadną mapkę powykonawczą. Dla urzędu ta konstrukcja właściwie nie istnieje.
Wydano na budowę pozwolenie a samej budowy nie dokończono, obiektu nie przekazano do użytku.