PDA

Zobacz pełną wersję : Skucie jednego kafla - jak to zrobić ...



Benicio
17-01-2005, 10:58
Hej hej

(jak w temacie) ... żeby nie uszkodzić tych które są wokoło?

Dzięki z góry.

Pozdrowienia B.

maxymov
17-01-2005, 11:04
Delikatnie :D


Najpierw musisz usunąć fugę dookoła zniszczonej płytki a wykucie zacznij od pokruszenia jej i dopiero przecinaczkiem delikatnie wydłubuj kawałeczek po kawałeczku. Na końcu pamiętaj o usunięciu starego kleju.

januszek
17-01-2005, 11:08
przede wszystkim ostrożnie

a tak serio to należy wtwiercić otwory wokół kafla tuż przy brzegu wietrtarką bez udaru ale wiertłem spiekowym zrób otwór przy otworze jak możesz najgęściej (oczywiście niszczysz kafel ) i delikatnie próbój skuwać wzdłóż tych otworków aby powstał taki rowek
staraj się tat skuwać aby nie wywoływać naprężeń na fugę otaczającą kafla
lub wyskrob fugę wokół tego kafla który masz do wymiany i wtedy spokojnie go wykuj

powodzenia

rispetto
17-01-2005, 13:02
Witaj Benicio
Sposób z usunięciem fugi i stopniowym wykruszaniu kafli jest sprawdzony. Właśnie u mnie usunąłem w ten sposób kilka kafli w łazience. Możesz też nawiecić w kaflu duży otwór tzw. "koronką" i wtedy podważyć kafel przez ten otwór np śrobukrętem. Jak nie przyklejałeś ich na "Kropelkę", to na pewno odejdzie bez problemu.

ostry
17-01-2005, 13:48
Maxymov dobrze mowi. Zacznij od usuniecia fugi.
Moj zapijaczony glazurnik pare lat temu probowal usunac jedna plytke bez usuniecia fugi i efekt byl taki ze rozwalil mi pol sciany plytek bo jak pukal jedna to mu dwie kolejne lecialy.
Fachowiec pierwsza klasa, goraco polecam :)