PDA

Zobacz pełną wersję : projekt C79 PROMIENNY



Adam___
17-01-2005, 20:23
Czy mozecie sie wypowiedziec o tym projekcie.
Przegladalem lutowego Muratora i wpadl mi w oko :)

Wady jakies moze zapodacie,zalety.

U mnie wejscie byloby od wschodu.
Troche mnie martwi wielkosc pomieszczenia gospodarczego.Nie mam gazu na dzialce a to jest troche za male na weglowy :(

Co o tym sadzicie??

Tu jest linka (http://www.projekty.murator.pl/rzuty.htm?IdProjektu=228) :)

andrzejka
17-01-2005, 20:52
Jest dużo projektów z małym pomieszczeniem na c.o. Odnoszę wrażenie, że teraz dom grzany węglem czy drzewem to przeżytek. :roll: U mnie dużo projektów odpadało właśnie ze względu na brak dużego - w miarę -pomieszczenia na kotłownię :( .
Ale co kto lubi. :wink:
W sumie to całkiem sympatyczny projekt a kotłownię można by zrobić za garażem.

ania67
17-01-2005, 21:01
Hej! Bardzo, bardzo podoba mi się ten projekt.Też o nim myślałam.Jak dla mnie to ma wszystko, czego potrzeba:3 ładne, przestronne sypialnie, salon, dużą łazienkę.Uważam, że jest b.funkcjonalny.A jeżeli chodzi o kotłownię, to uważam podobnie jak Andrzejka.Pozdrawiam

Adam___
17-01-2005, 21:35
Odnoszę wrażenie, że teraz dom grzany węglem czy drzewem to przeżytek.

No nie wiem czy tak jest do konca.
Jakby tak podliczyc to chyba jest calkiem spora grupa Forumowiczow ktora grzeje weglem/drewnem.
Sam znam pare osob ktore maja/mialy w planach grzanie weglem
Poza tym u mnie tutaj to wiecej jak polowa ludzi grzeje weglem/drewnem
Zreszta teraz tez tak grzeje - mam piece :)

A kotlownia z tylu garazu?/
Trzeba to bedzie przemyslec



A co myslicie o likwidacji ubikacji?
Skoro i tak zaraz obok jest lazienka.A w niej zaraz przy wejsciu kibelek.

raacon
26-11-2006, 16:23
Witam forumowiczów
Mam zamiar na wiosne rozpocząć przygode z budowaniem chyba bedzie to projekt C79 http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=228&IdKolekcji= .
Adam___ zbudowałeś ten domek albo ktoś z forumowiczów?

Wszystkie komentarze i wskazówki mile widziane.
Pozdrawiam

paracetamol
30-01-2007, 15:42
Takze wybraliśmy "promiennego", jest po prostu idealny-przestronny, o zwartej w miarę bryle, łazienki i pomieszczenie gospodarcze w jednym miejscu, dwuspadowy dach, okna na wsch i zach ścianie domu (w naszym przypadku to jest duzy atut), garaż przy kuchni, spiżarnia oraz garderoba i to wszystko na 114m :)
Planujemy ogrzewanie węglowe- problem malego pomieszczenia rozwiązaliśmy podpiwniczeniem garażu. Zastanawiamy sie też nad niedużą, antresolą w części dziennej.

masaya
21-08-2007, 09:59
Temat jakoś się urwał. :( Szkoda, bo kupiliśmy właśnie ten projekt i chętnie wymienilibyśmy uwagi z innymi sympatykami "promiennego". Jeżeli ktoś go buduje lub zbudował to prosimy o kontakt. Pozdrawiamy promiennie - Ania i Krzysztof

mac_gdynia
02-12-2007, 10:40
Witajcie,

Jesteśmy właśnie na etapie zamykanie stanu surowego, jak macie pytania to proszę. :)

Pozdrowienia

MAJA i Maciej

iwona10
04-12-2007, 15:52
Witam
Wybrałam projekt C79.Czekam na pozwolenie.Jaki jest koszt stanu surowego?
Może ktoś ma zdięcia?
Pozdrawiam

masaya
07-12-2007, 12:14
Witamy. Martwiliśmy się, że wybraliśmy jakiś felerny projekt skoro nikt go nie buduje. :wink: Na szczęście znaleźli się jednak inni sympatycy i to w hurtowej ilości. :lol:
Jesteśmy na etapie uzgodnień z projektantem adaptującym projekt. Interesuje nas np. to czy zrobiliście jakieś zmiany w projekcie gotowym i dlaczego. Oczywiście interesuje nas także wszystko inne dotyczące budowy ale to w następnej klejności.
Wy (mac_gdynia i iwona10) jesteście troche "do przodu", więc chętnie skorzystalibyśmy z waszych przemyśleń.
Pozdrawiamy Ania i Krzysztof

iwona10
14-12-2007, 19:53
Witam.
W projekcje C79 architekt dokonał kilka zmian.I tak szerokość i długość domu zostały trochę zwiększonę, kotłownia jest za garażem, nad tarasem zostało zaprojektowane zadaszenie.w miejsu gdzie była zaploanowana kotłownia są zaprojektowane schody na strych.Po zmianach wyszło 120m.
Pozdrawiam
Iwona10

Polanka73
01-02-2008, 10:25
Witam serdecznie wszystkich Promiennych;-)
W tym miesiącu planuję zakupić ten projekt. Interesują mnie wszelkie uwagi dotyczące tego projektu.
Maja i Maciej..... jeżeli nie jest to tajemnicą.... ile was kosztował stan surowy? I co dokładnie weszło u was w ten koszt? My chcielibyśmy w tym roku właśnie postawić stan surowy i chcielibyśmy wiedzieć ile kasy należy mieć;-)))
Zmian w projekcie w zasadzie dokonywać nie będziemy jakiś szalonych, chcemy przerzucić kominek w inne miejsce a na tej scianie stanąłby telewizor;-), robimy 2-stanowiskowy garaż, stawiamy ściankę pomiędzy kuchnią a pokojem (wtedy wejście do kuchni będzie z przedpokoju przy spiżarni) i rezygnujemy z drzwi wejściowych w garażu (zostawiamy okienko oczywiście w zmienionym kształcie). Nosimy się jeszcze z zamiarem zrobienia drzwi z garażu bezpośrednio do kuchni ale to jeszcze nie na 100%;-)
Liczymy na odzew ze strony Promiennych;-)))) Zdjęcia byłyby również mile widziane:)
A.

Pawełolbert
30-09-2008, 21:08
Witam mam pytanko a nawet pare. Mam zamiar wybudować dom projekt "promienny" Niestety nie jest to projekt popularny a chciałbym wiedzieć jaki jest koszt budowy tego domku. Koszt budowy wg Muratora to 220 tyś. ale jedni mówią że murator zaniża inni że zawyża, co wy myślicie na ten temat.
Chcę budować z cegły U220+styropian 12 nie wiem czy to wystarczy na utrzymanie odpowiedniej temp. i czy to dobry materiał.
Z chęcią porozmawiam z osoba która buduje lub budowala ten projekt
Pilnie potrzebuje wszelkich informacji!!!!

irek100
04-02-2010, 18:42
Zakupiłem Promienny Czekam na pozwolenie na budowę
Może ktoś ma zdięcia z etapów budowy i zmian dokonanych w projekcie. Z góry dziękuję.
Pozdrawiam

MAREK KEDZIERSKI
04-02-2010, 19:21
czesc Irku. jestem tez zainteresowany kupnem tego projektu i najprawdopodobniej rusze z budowa w nastepnym roku. jakbys mial jakies informaje lub zdjecia od kogos z budowy tego domu bylbym wdzieczny jakbys mi przeslal na moj e-mail [email protected] , dziekuje z gory p.s. jak bede cos mial na jego temat to dam ci znac. podaj tylko swoj e-mail. pozdrawiam

Pawełolbert
16-09-2010, 20:33
Ja już skończyłem budować piękny domek promienny jakby ktoś chciał zobaczyć zdjęcia na żywo albo jakieś pytania to oto adres [email protected]

court
10-05-2011, 08:34
Witam!

Jak w temacie.

Czy ktoś może się pochwalić zamknięciem któregoś z etapów budowy tego domu ??? Wszelkie spostrzeżenia, uwagi mile widziane.
Czy w trakcie budowy wyniknęły jakieś niespodziewane problemy i ogólnie jak z przestrzenią czy po postawieniu ścian działowych gabaryty pomieszczeń przypominają klitki czy są do przełknięcia (w sumie to niewiele ponad 110m2 więc zdaje sobie sprawę, że kokosów nie będzie). Chodzi mi o ogólne wrażenie przestrzeni ewentualnie jej braku. ;)
Jest jeden blog tego domu, ale właściciele nie prowadzą go na tyle szczegółowo by zorientować się czy materiały, kosztorysy podobne jak w projekcie.

Z góry dziękuję.

Ps. Gdyby okazało się, że jest już podobny temat proszę o podesłanie linka. Znalazłam dwa wątki, ale w jednym 0 odpowiedzi a w drugim aktulaność zatrzymała się na 2008 czy 2009r.

Pawełolbert
12-05-2011, 20:09
Witam!

Jak w temacie.

Czy ktoś może się pochwalić zamknięciem któregoś z etapów budowy tego domu ??? Wszelkie spostrzeżenia, uwagi mile widziane.
Czy w trakcie budowy wyniknęły jakieś niespodziewane problemy i ogólnie jak z przestrzenią czy po postawieniu ścian działowych gabaryty pomieszczeń przypominają klitki czy są do przełknięcia (w sumie to niewiele ponad 110m2 więc zdaje sobie sprawę, że kokosów nie będzie). Chodzi mi o ogólne wrażenie przestrzeni ewentualnie jej braku. ;)
Jest jeden blog tego domu, ale właściciele nie prowadzą go na tyle szczegółowo by zorientować się czy materiały, kosztorysy podobne jak w projekcie.

Z góry dziękuję.

Ps. Gdyby okazało się, że jest już podobny temat proszę o podesłanie linka. Znalazłam dwa wątki, ale w jednym 0 odpowiedzi a w drugim aktulaność zatrzymała się na 2008 czy 2009r.


Witam, moja aktualność zatrzymała się z chwilą ruszenia z budową i brakiem czasu. Szczęśliwie mieszkamy już 2 lata, budowa poszła bardzo sprawnie Odpowiadając na twoje pytania, a więc tak: niespodzianek żadnych nie było, zrobiłem małą zmianę w czasie budowy gdyż w projekcie między pokojami a łazienką zamiast ściany nośnej była ściana działowa wzmocniona 4 pionowymi drewnianymi słupami, po konsultacji z kierownikiem budowy stwierdziliśmy że jest to dziwne rozwiązanie i w postawiliśmy ścianę nośną wzmacniając tym samym domek. Domek jest przestronny i fajnie zaprojektowany (np. wnęki na szafy typu komandor) schowek w kuchni, garderoba w przedpokoju to wszystko spełnia swoją rolę i my nie zamienilibyśmy go na żaden inny choć widzieliśmy już wiele domów. Co do kosztorysu to wszystko zależy jak będziesz budować, my mieliśmy wielu wykonawców, a nie jednego i ten sposób pozwolił nam wydać o wiele mniej niż w kosztorysie, choć jeśli lubisz parkiet dębowy, marmury i złote klamki to możesz się nie zmieścić. Budując z głową na 100% zmieścisz się w kosztorysie. Co do materiałów to liczyłem osobiście lub robił to fachowiec tak więc nie wiem jak to się ma do założeń projektanta. To chyba na tyle z podstaw. Gdybyś miała jeszcze jakieś pytania zadawaj je na maila bo rzadko tu zaglądam. Zdjęcia są oczywiście mojego autorstwa. Pozdrawiam i życzę powodzenia

court
13-05-2011, 08:33
Zdjęcia są oczywiście mojego autorstwa.

Właśnie utwierdziłam się w przekonaniu, że to był słuszny strzał. ;) Domek prosty, ale bardzo urokliwy.
Pytań mam wiele, więc rozpisuje się na priva.

Pozdrawiam

gitmartusia
17-10-2012, 12:21
Witam!
Jesteśmy zainteresowani tym projektem i chcielibyśmy uzyskać trochę informacji. Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.