PDA

Zobacz pełną wersję : projekt C77a ZRĘCZNY wariant 1



merber
17-01-2005, 21:01
Czy ma moze ktos zdjecia z realizacji tego projektu?

martamola
27-03-2005, 18:29
czy ktos budował dom z muratorac77 lub c77a chodzi mi o koszt budowy domu bez wykonczenia poddasza lub innego projektu z urzytkowym poddaszem ok 140m

Rom
28-07-2005, 20:29
.

ogrod-NIK
29-07-2005, 12:09
dom jest moim zdaniem bardzo racjonalny.
Ja jużsie zdecydowałem na ten projekt i zaraz zaczynam budowę.

kilka osób na forum już buduje >
http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=38547

pozdrawiam budowniczych

moniafedorek
07-09-2005, 10:17
up :(

pozioma
23-11-2005, 11:04
:D Na wiosnę mam zamiar rozpocząc budowę C-77a. Szukam osób które pobudowały lub budują ten dom. Chcę by podzieliły sie swoimi doświadczeniam. pozdrawiam forumowiczów.[/b]

pozioma
23-11-2005, 12:00
witam! C 77a mnie zachwycił! postanowiłam miec taki dom, na wiosnę zaczynam. Podzielcie sie ze mną swoimi doswiadczeniami!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D

abram
17-12-2005, 21:08
tez zastanawiam się nad tym projektem, ale dziwię się, że nikt nie buduje. Sprawdzę na innych stronach.

aniusia13
08-05-2006, 08:00
Czy ktoś wybrał lub już buduje projekt "ZręcznyI" ??? Ja się zastanawiam...

aniusia13
08-05-2006, 12:59
Przymierzamy sie z mezem do budowy nieduzego domku ok. 100-120 m2 z poddaszem uzytkowym. Cieżko bedzie,ale myslimy pozytywnie, ze sie uda, to jednak sporyyy wydatek, no i oczywiscie kredyt do splacania. wstepnie wybralismy "Zręczny I", wystarczy dla 4-osobowej rodzinki, jak nasza:

http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=253&IdKolekcji=

chociaz "Zręczny III" tez jest fajny:

http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=366&IdKolekcji=

1 pokoj wiecej (na biuro, które mam w domu) i drugi garaz, na rowery, itp.. Nie wiemy na co sie zdecydowac. Moze ktos budowal lub buduje.... pomozcie
-------------
pozdrawiam :wink:

Renia33
15-05-2006, 12:22
Witam!

Bardzo długo się nie odzywałam, ale nawet nie było czasu. Chciałam sie pochwalić, że juz mieszkam na dobre w moim zręcznym c77a. Jest bardzo przytulnie i miło.
Pozdrawiam wszystkich budujących.

Sławek i Aga
02-10-2006, 19:30
Witam w październiku rozpoczynamy budowę Szukam "zręcznych" z okolic Wrocławia w celu uzyskania oceny tego projektu

mariol7
26-03-2007, 16:59
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=253#
Witam, stawiam pierwsze kroki na forum i na placu budowy. Jestem zainteresowana projektem Zręczny wariant I , czy ktoś go buduje? Proszę o opinie, pomoc jednym słowem dobre rady. :) Mariola z Łodzi

witklo
27-03-2007, 12:51
nie buduje, ale sie przymierzalem.
bylo to do momentu kiedy odwiedzilem znajomych zony, ktorzy zbudowali dom podobny do tego. zadali jedno pytanie: co zamierzacie miec na gorze? nasza odpowiedz brzmiala: mieszkac. I tu zapadla cisza.
Powiedzieli, ze jakby mieli budowac jeszcze raz to zbudowali by dom z dachem dwuspadowym bo:
- tanszy (moze nie duzo, tym bardziej, ze to wydatek kilku tysiecy na wlasciwie cale zycie)
- bardziej funkcjonalny dzieki prostym scianom szczytowym (tansze okna z widokiem na okolice)
- okna polaciowe sa drozsze i jak zapada snieg, to nic przez nie nie widac i jest ciemno (szczegolnie przy nachyleniu dachu 40st), odsniezanie jest trudne, a jak juz cos przez nie widac to tylko niebo, otwarte przeszkadzaja w komunikacji
- mniej trudnych do zagospodarowania skosow
- nie trezba niwelowac skosob poprzez podniesienie scianki kolankowej. co przy dachu 4spadowym moze znieksztalcic bryle domu (robi sie zbyt wysoki w stosunku do dachu.
- na poddaszu w 4 spadowym praktycznie nie mozna mieszkac, a tylko miec gabinet, pracownie lub cos podobnego
W naszym przypadku musielibysmy jeszcze zmniejszyc kat dachu (takie warunku zabudowy) co pewnie negatywnie wplyneloby na wyglad z zewnatrz.

Domek jest super. Szczegolnie podoba mi sie ten zadaszony po czesci taras.
Przerzucilismy sie na "Dom za rogiem" C110 i troche go zmienilismy pod nasze potrzeby i w tym roku ruszamy z budowa
powodzenia i wytrwalosci, bo szukanie najbardziej pasujacego projektu troche trwa (w naszym przypadku przez 3 lata poszukiwan zmienialismy zdanie 3 razy i dopiero 4ty projekt kupilismy)

Krupiarz
28-03-2007, 23:44
Witklo - bardzo dobry wybór ;)
Zręcznego nie buduję, ale wlaśnie mój sąsiad zaczyna jego budowę (chyba Zręczny II).

Moje główne uwagi na (-) do projektu:
1. Dom generalnie jest niewielki.
2. Mały i mało wygodny garaż (na garaż i jakieś graty których w domu jest pelno, trzeba min. 20 m2, , a najlepiej z 25).
3. Nie ma miejsca na szafę przy wejściu.
4. Zalezy czym palisz - ale brak miejsca na piec na paliwo stałe (np. ekogroszek).
5. Niska ścianka kolankowa - prawdopodobne duże skosy na górze.
6. Brak "normalnych" okien na gorze - tylko połaciowe. Niektórym może brakować np. wyjścia na balkon. Nie kazdemu pasuje mieszkanie w pokoju tylko z oknem połaciowym.

Pozdrawiam


A generalnie to domek prosty,

witklo
29-03-2007, 10:32
mariola,
o zrecznym sa przynajmniej 2 watki na kilka stron - poczytaj, jezeli jeszcze nie zdecydowalas

mariol7
30-03-2007, 14:23
Dzięki za pomoc , po dłuższym namyśle widze te same minusy tego projektu więc nie jest już moim faworytem. Ostatnio u mnie na topie domy parterowe z uwagi na niższy koszt budowy i przestronność .
Pozdrawiam

witklo
04-04-2007, 08:28
parterowe sa OK, bo nie trezba latac po schodach. moim zdaniem trzeba miec duza dzialke na taki dom.
jak maja sie ceny ziemi w okolicach Lodzi? (dot: mojego pytania na priv'a)

pozdro

mariol7
04-04-2007, 08:38
Ceny działek blisko miasta (Łódź) to 40-60zł. za m2 . Mówię tu o miejscowościach leżących kilka kilometrów od Łodzi. Dalej można działki kubić nawet po 20zł za m2 i są to działki oczywiście nie uzbrojone i bez ogrodzenia , ale mające plan zagospodarowania przestrzennego .

jaskul
05-04-2007, 13:23
czesc
także moim pierwszym domkiem był zręczny
potem skrzat - jego mniejszy brat
teraz na tapecie jest Tola http://www.archeton.pl/index.aspx?ProjektID=654
jednak z dachem dwuspadowym ze względu na wykorzystanie poddasza.
I chyba na coś takiego jak Tola sie zdecydujemy.

Krupiarz
06-04-2007, 22:18
To polecam Dom za Rogiem z kolekcji Muratora.
Może jest nieco większy, ale jest dodatkowy pokój na dole, większy salon, miejsce na spiżarkę, dodatkowe pomieszczenie gospodarcze w przejściu do garażu.
Jeżeli chodzi o wygląd wizualny z zewnątrz, to bez porównania wygrywa Dom za Rogiem (ale moja ocena może byc subiektywna, bo sam zarogowca buduję ;) ).
Pozdrawiam

marcin&kasia
21-01-2009, 18:30
Chcielibysmy zobaczyć przed budową jak się prezentuje w "realu"?

pozdrawiamy

GosiaGC
21-11-2009, 08:05
Witam, jestem również zainteresowana tym projektem, czy udalo Wam się pooglądac gotowy domek??. Pozdrawiam.