PDA

Zobacz pełną wersję : Czy skrapla się wam woda na luksferach?



Pawel P.
17-01-2005, 21:12
Pytanie jak w temacie.
Chodzi mi oczywiście o luksfery w ścianie zewnętrznej.
U mnie mam dwa "okna" z luksferów (od północy) i od strony mieszkania codzienne przez noc skrapla mi się na nich woda przy (szczególnie przy fugach i jak temp. jest na minusie). :x
Jak może być tego przyczyna?
Dodam że w domu mam w dzień 20-21, w nocy 18-19 stopni, wentylacja grawitacyjna, dom nowy, ściany BK24cm + 12cm styropian.
Pomóżcie!

Jerrys
17-01-2005, 21:25
Mam to samo, luksfery mam na klatce schodowej w rogu, a pod nimi dałem grzejnik, ściana z U-220 i 12 cm styropianu, przy parapecie uszczelniłem silikonem a te trochę wody co jakiś czas wycieram. Podobno gdyby murowało się te luksfery na specjalną zaprawę nie byłoby tego efektu - tyle dowiedziałem się w firmie gdzie je kupowałem.
Pozdrawiam :roll:

Pawel P.
17-01-2005, 22:11
Podobno gdyby murowało się te luksfery na specjalną zaprawę nie byłoby tego efektu

Ja właśnie używałem specjalnej zaprawy do luksferów - może chodzi o inną "specjalną" zaprawę :o

Fanu
17-01-2005, 22:15
To może szyby w samochodach wstawiać na te specjalne kleje( zaprawy) i przestaną parować?
Ludzie. Tutaj nic nie pomoże. Tak musi być. Chyba, że nawiew tak jak w aucie zrobicie na te luksfery.

kanadyjczyk
18-01-2005, 08:16
Pytanie jak w temacie.
Chodzi mi oczywiście o luksfery w ścianie zewnętrznej.
U mnie mam dwa "okna" z luksferów (od północy) i od strony mieszkania codzienne przez noc skrapla mi się na nich woda przy (szczególnie przy fugach i jak temp. jest na minusie). :x
Jak może być tego przyczyna?
Dodam że w domu mam w dzień 20-21, w nocy 18-19 stopni, wentylacja grawitacyjna, dom nowy, ściany BK24cm + 12cm styropian.
Pomóżcie!

Więcej wietrzyć żeby usunąć wilgoć. To wszystko przez ten cholerny punkt rosy.

Luksfery mają współczynnik przenikania podobny do okien starego typu. Szczególnie w nowym domu gdzie dużo wilgoci odparowuje z przegród to zjawisko będzie występować.

Pawel P.
18-01-2005, 09:16
Kanadyjczyk - twoja teoria jest b. prawdopodobna. Dzięki! :)
Ale co do intensywnego wietrzenia - to zimą nie da rady :(
Zamiast mieć otwarte okna - to ja wolę codziennie ścierką przejechać po tych $^%&$# lusferach :D
Pozdrawiam