PDA

Zobacz pełną wersję : Pies a ogrzewanie podłogowe



Nikson
17-01-2005, 21:14
Zrobiłem "Szukaj" i nie znalazło, więc ośmielam się tu zapytać: czy ktoś może powiedzieć o negatywnych skutkach użytkowania ogrzewania podłogowego w przypadku posiadania czworonoga? Do tej pory byłem zdecydowany na to rozwiązanie, jednakże dziś pewna osoba dała mi poważnie do myślenia.
Za wszelkie przemyślenia z gówy dziękuje ;)

niezły
17-01-2005, 21:30
Zauważyłem że pies jeśli ma do wyboru podłogówkę i zimną podłogę to woli tą ciepłą może głupi jakiś albo nie czyta Forum :lol:

Grzesiek13
17-01-2005, 21:34
No ja w swojej karierze to miałem przypadek inteligentnego inwestora, co chciał w budzie podłogówke założyć. Ale się nie zmieściłem ze śmiechu.

Ella
17-01-2005, 21:55
Moja czarna terierka rosyjska jest zdecydowanie zimnolubna - chłodzi się na zimnych płytkach i śpi w zimie "na uszczelkę" przy drzwiach wyjściowych w wiatrołapie (bo ma całoroczne futro). Natomiast basset przytula się do kaloryferów i życzy sobie, żeby go przykrywać kołderką :) .
Potrzebny będzie zatem kompromis - we wnęce, gdzie będzie psie łoże, nie będzie podłogówki, wszędzie indziej owszem.

Grzesiek13
17-01-2005, 22:04
Podobno pies nie powinien leżeć na ciepłej podłodze, ale może z tym trzeba do kynologa.

Ella
17-01-2005, 22:13
Przecież przy prawidłowo zrobionej podłogówce podłoga nie jest ciepła, tylko neutralna (NIE zimna).

Grzesiek13
17-01-2005, 22:16
Zgadza się, ale jej temperatura np. w łazienkach czy strefach brzegowych może dochodzić do 35 st.C, a to już dużo. Trzeba pamietać że pies z natury nie powinien leżeć na cieplejszej niż normalnie podłodze.

dobrzykowice
17-01-2005, 22:21
Trzeba pamietać że pies z natury nie powinien leżeć na cieplejszej niż normalnie podłodze.

Dlaczego ?

Whisper
17-01-2005, 22:33
Przecież psy nie śpią na podłodze. One śpią na łóżku...

gosciu01
17-01-2005, 22:40
miałem podobną sytuację, już pisałem w którymś wątku o tym, że mojemu piesowi troszkę za ciepło.

Zmniejszyłem więc temperaturę zasilania podłogówki, zwiększyła się przez to bezwładność ogrzewania, ale widzę, że pies już "odżył".
Póki co nie było jeszcze np. -15C na zewnatrz i niższa temp. zasialania wyrabia w ogrzewaniu mojego domku.


Cz.

mdzalewscy
17-01-2005, 22:47
Zrobiłem "Szukaj"
powinneś być przykładem

Ja myślę jak poprzednik, iż pieso nie powinien leżeć na ziemi, tylko mieć swoje legowisko, tam umieszczone gdzie nie ma podłogówki. Optymalna temperatura dla psa jest niższa niż dla człowieka i zależy od rasy i to jest powiązane z długością sierści. Taki owczarek kukazki by się gotował przy temperaturze 21 stopni, nie wspominając iż by dostał klaustrofobi (miłośnicy tej rasy wiedzą o co chodzi, przestrzeń, przestrzeń :D ). Natomiast taki łysy grzywacz, pewnie dobrze by się czuł.

gosciu01
17-01-2005, 22:58
uzupełnię jeszcze, że temp. podłogówki to 21-26C np. w salonie, hallu i kuchni i nawet 35C w łazience.

optymalna temp. dla większości ras psów z obszerną sierścią to ok. 16C.


Cz.

araman
18-01-2005, 09:45
Przecież psy nie śpią na podłodze. One śpią na łóżku...
To prawda mój pies (posokowiec bawarski) uwielbia ciepło w dzień śpi na ciepłej podłodze, lub kanapie jak napalę w kominku to kładę mu koc przed kominkiem i tam jest mu najlepiej. A w nocy to oczywiscie spi na łóżku w tym czasami w nogach a najlepiej przy moich plecach - włazi pod kołdre.
Natomiast pies moich teściów ( długowłosy poliras) wybiera chłodne miejsca np płytki w korytażu gdzie nie ma ogrzewania, a najchtniej noca spi w budzie na dworzu.. Z tego wynika że to wszystko zalezy od psa. Podobnie jest z ludzmi ,czytajac forum jedni pisza ze mają 18-19 stopni w domu dla innych to lodówka i odwrotnie.

Pies znajdzie sobie miejsce gdzie bedzie mu dobrze.

czupurek
18-01-2005, 11:19
mam podłogowe w całym domu i stanowi jedyne ogrzewanie
mam również 2 psy
1. malutki, chudziutki - najlepiej zawsze pod kocykiem, w promieniach słońca, etc
2. owczarek niemiecki - też nie narzeka, sypia na podłodze, kanapach, nie przykrywa się kocykiem :lol: .
jak jest za gorąco wynosi się na taras, albo pod drzwi

a tak na marginesie to już są dwie teorie:
1. pies nie powinien leżeć na zimnym betonie
2. pies nie powinien leżeć na ciepłej podłodze

to gdzie w końcu?

Grzesiek13
18-01-2005, 17:30
Pozostaje spytać psa (nie chodzi mi o policjanta).

18-01-2005, 19:21
Przecież psy nie śpią na podłodze. One śpią na łóżku...

No właśnie... :wink: :D

Adam___
18-01-2005, 19:44
Jak czytam o tym ze pies spi w lozku to mi wlos na glowie staje :o

Moja psia tylko raz byla na lozku i to troche z rozpedu wskoczyla.
Ale zeskakiwala szybciej niz sie tam znalazla :)

I nie wyobrazam sobie zeby spala na podlogowce.
Jej ulubione miejsce jest pod drzwiami wejsciowymi :)
Albo inne bezposrednio na plytkach :)

1950
18-01-2005, 21:06
wiesz Adam właściciele psów dzielą się na tych z którymi one śpią w łóżku o na tych którzy się do tego nie przyznają (przepraszam że nie na temat) :lol: :lol: :lol: :wink:

nnatasza
18-01-2005, 23:30
Mój kundlos w ciągu dnia ma "kojo" na podłogówce - nie wygląda, aby jej przeszkadzała (rozkłada się i chrapie :o ).
W nocy śpi obok naszego łóżka (na podłodze bez podłogowego ogrzewania) .... i też chrapie (kojo przenoszę na noc do nas).
Jedyny minus podłogówki (zauważony obecnie) : jej miska z wodą stoi właśnie na płytkach z ogrz. podł. i dość szybko "wyparowuje" - muszę dużo częściej dolewać jej wody do miski!!!!!!

ariete
19-01-2005, 00:26
Ta miska z wodą robi za klimę :)
Zalicz to na plus.

Nikson
19-01-2005, 08:04
Dzięki za podpowiedzi - uspokoiłem się :)

Mój psiak (aktualnie w mieszkaniu) jest chyba jednak ciepłolubny, ponieważ zaraz po naszym wyjściu do pracy ładuje sie pod pierzynę, a gdy jesteśmy w domu szuka "plamy słońca" na podłodze i tam się kładzie. Ciekawostką jest w jaki sposób on przez sen się przesuwa razem z tą plamą :)

A pytanie troszkę powiązane: jeżeli macie długowłose psinki - nie macie problemów z unoszącymi się kłakami? Wiadomo, że trzeba zamiatać codziennie (szczególnie, gdy czworonóg zmienia sierść) i nigdy się sierści z podłogi całkiem nie uda usunąć. Czy jednak podłogówka nie powoduje, że te włosy się unoszą, są gorzej "sprzątalne", lub coś w tym stylu?

Tak się wypytuje, ponieważ już mam jednego psa, a zaraz po wprowdzce chcemy załatwić mu kompana ;)


Pozdrawiam

czupurek
19-01-2005, 08:22
w sumie moje jeszcze nie zmieniały (to dopiero na wiosnę), ale ja zauważyłam, że wszelaki kurz (w tym sierść) gromadzi się przy ścianach, po kątach, w popularnych kotach. u mnie wszędzie planowane płytki więc ze sprzątaniem mało problemu

Maluszek
19-01-2005, 08:36
Mój pies gubi teraz bardzo dużo podszerstku, który gromadzi się po kątach w takich kłakach. Jakoś tak dwa razy na dzień zamiatam i jest po kłopocie.

Cypek
19-01-2005, 08:55
Dla odmiany mój kot śpi na czopuchu kominka.
Tam jest dość ciepło i mu to nie wadzi, tylko fakt to kot, z psami jest trochu inaczej :)

Osówka
19-01-2005, 09:47
Witam!
Ten temat był z pewnością już ruszany, bo sama w nim pisałam chyba 1 - 1,5 roku temu. Ale widzę, że już się wyjaśniło. Podłoga ogrzewana może mieć różne temperatury, w zależniości od tego czym jest ogrzewana np. elektryczny kabel w łazience to nawet 35 stopni, a Legalett to 21 stopni. Taka temperarura nie przeszkadza mojemu psu (on raczej kosmaty - hovawart), mimo, że sporo jest na dworze i futro ma. Pies sam sobie poszuka dobrego miejsca, przecież nie będziecie go zmuszać aby spał w łazience na najcieplejszym miejscu. A jeśli to pies w typie kaukaza, szpica czy innego futrzaczka to sam da do zrozumienia, że woli mieszkać na dworze. Są psy, które nawet nie używają budy, mimo, że ją mają. Znam takie i wiem, ze cały rok czekają na zimę A jak jest pies - golas, to dopiero będzie miał dobrze.
Kudły nie latają do góry bardziej niż przy centralnym. Mam też włosy kocie ( no kota mam :wink: ), które są lżejsze niż psie. Właściwie to spokojnie leżą i czekają na odkurzanie.