PDA

Zobacz pełną wersję : szafa w przedpokoju



EwaM
18-01-2005, 00:08
Przymierzam się do zrobienia szafy w przedpokoju, której jeden bok będzie widoczny i chcę na nim zrobić półki. Ten bok jest przy drzwiach i nie chcę, żeby się wchodziło na bok szafy. Szafa będzie podzielona na 3 części po 47 cm. każda. Wnęka ma tylko 56 cm głębokości i dlatego planuję drzwi klasycznie otwierane (pawlacz - 3 pary drzwi i 3 pary drzwi poniżej i 3 widoczne szuflady) .
Zastanawiam się nad frontem szafy i bokiem, który będzie widoczny. Przedpokój jest nieduży i mam klasyczne drewniane dębowe drzwi (ciemne - ciepły o czerwonym odcieniu brąz, z mlecznym szkłem). Ze względu na drzwi myślałam o fornirowanych dębem frontach. Zastanawiam się nad kolorem - ciemne, nawet z mlecznymi szybami zmniejszą przedpokój. Będę się przymierzała do kremu, mam beżowy gres. Co o tym sądzicie? I jeszcze jedno, w oglądanych szafach widziałam dwa rodzaje frontów:1. fornirowane płyty w ramach (wyglądają bardziej klasycznie, ale i tak nie jest to taki wzór jak sprosy na drzwiach) i 2. fronty zupełnie gładkie bez ram (dla mnie wygląda to bardziej nowocześnie). Zastanawiam się, co wybrać.
Może macie jakiś inne pomysły?

Eluś
18-01-2005, 13:05
Niedawno też pytałam o radę odnośnie drzwi do szafy w przedpokoju.Moim zdaniem przestrzeń jaką dysponujesz to sporo.Przesuwane drzwi moim zdaniem byłyby dla ciebie leprzym rozwiązaniem. Drzwi i prowadnice zajmują ok. 8 cm. Moja szafa ma tylko 40 cm a i tak zdecyduję się na przesuwane. Nie myśl sobie że normalne drzwi nie zabierają przestrzeni.
Co do koloru to w małym pomieszczeniu i ciekawe jak oświtlonym odradzałabym ciemne.
U mnie szafę maksymalnie przesuwam od drzwi a to powstałe miejsce tak ok.80 cm zrobię wieszak takie uchwyty do powieszenia ubrań dla przypadkowych gości ,później półeczki tak do połowy szerokości boku szafy dopiero bok szafy.Takie stopniowanie Wszystko po to żeby po otwarciu drzwi nie było efektu "włażenia na szafę".