PDA

Zobacz pełną wersję : nośność słupów żelbetowych



Tomek i Karolina
08-09-2016, 17:16
Witam

Nie mogę znaleźć w necie informacji na temat nośności słupów żelbetowych. Są tylko skomplikowane obliczenia, których nie rozumiem. Na poniższej fotce zobaczycie kształtki betonowe 25cm, które są zalane betonem i zbrojone, stoją na fundamentach. Na tych siedmiu słupach będzie się opierała konstrukcja stalowa z dwuteownika HEB 240mm. Dwuteownik będzie podporą pod wiązary dachowe. Mamy jednak pewną ideę. Zastanawiamy się czy jest to możliwe do realizacji. Mianowicie zamiast od razu robić dach nad pomieszczeniem. Zrobić ściany i dopiero wiązary dachowe. Byłby to duży strych nad pomieszczeniem gospodarczym. Nie wiemy jednak jaką nośność mają betonowe podpory. W przyszłym tygodniu konstrukcja będzie zamontowana. Umieszczę wtedy fotki. Co o tym myślicie?

Clinu
09-09-2016, 10:42
Nie wiem o co chodzi... gdzie te ściany miałyby być wymurowane? na dwuteowniku? Z opisu nie da się wyczytać co chcecie zrobić.

jajmar
09-09-2016, 12:07
Nie wiem o co chodzi... gdzie te ściany miałyby być wymurowane? na dwuteowniku? Z opisu nie da się wyczytać co chcecie zrobić.

Też tego nie rozumiem, a na tej ścianie dźwigar a po czym będą chodzić jak tam nie ma stropu?

MiśYogi
09-09-2016, 16:28
Tak, jak jest teraz, można zapytać konstruktora, czy można dołożyć kawałkami drugą warstwę z dwuteownika z miejscami pod konstrukcję stropu, połączyć te części sensownymi śrubami czy spawem i dopiero na tym dach?

Tomek i Karolina
09-09-2016, 18:52
Te słupy to podpora pod dwuteownik. Dwuteowniki będą skręcone śrubami. Konstrukcja wyrówna się wysokością z wieńcem. Na tym oprzemy wiązary dachowe. Powstanie duże zadaszenie. Sprawdziłem dokładnie miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Pomieszczenie gospodarcze nie może być dwupoziomowe. Więc zostajemy przy pierwotnym pomyśle. Duża wiata z małym pomieszczeniem gospodarczym.