PDA

Zobacz pełną wersję : cena silikatów i styropianu



lidqa
18-01-2005, 09:15
Kochani Forumowicze!

Ja z kolejnym pytaniem. Robie mianowicie rozeznanie w kwestii materialow na budowe domu. Interesuja mnie bloczki 24/25 cm, 8 cm i 12 cm grubosci. Do tego klej do silikatow. Poza tym styropian FS 15 o grubosci 15 cm.
Jakie ceny oferowali Wam w hurtowniach? Czy dawali transport? Jak duzo utargowaliscie? :) Chodzi mi o jak najbardziej aktualne dane.
Za wszelkie informacje z gory dziekuje. Pewnie te z mojego regionu bylyby najbardziej miarodajne. Ale wszelkie sugetie "pozaregionalne" rowniez mile widziane 8).

RYDZU
18-01-2005, 09:49
lidqa - jeśli chodzi o 15 cm styropianu to zamów go sobie albo w wersji "frezowanej" - wtedy
możesz mieć jedną płyte o grubości 15 cm. Tylko obawiam się, że nie znajdziesz takiego produktu
w dobrej cenie bo będzie prawdopodobnie na zamówienie.
Alternatywnie polecam układanie 2 warstw styropianu na zakładki - ważne jest by przesunięcie warstw
było i w pionie i w poziomie, by szczeliny w płytach nię nie pokrywały. Wtedy masz większe pole
manewru dostepności no i cenowego także. Ja u suebie bawałem płyty 10 i 5 cm, bo takie były
najłatwiej dostepne i przez to miały dobrą cenę.

Silikaty kupowałem z Ludyni (to tez do krakowa nie tak daleko) - upust około 8% średni wyszedł,
w cenie miałem transport na plac budowy w niewielkich dostawach (bo ciasno było ;) ).

Klej do silikatów Alpol AZ110 kupowałem ciut poniżej 15 pln za worek 25kg.

Napisz jeszcze czy budujesz ścianę 2 czy 3 warstwową. Jeśli 3W to będziesz miała problem
z kotwami łączącymi - ale podpowiem ci jak go rozwiązać ;)

lidqa
18-01-2005, 11:14
Dzieki Rydzu za szybki odzew :wink:.
Po lekturze m.in. Twojego dziennika i wszelkich dywagacji nt. 2W vs. 3W doszlam do wniosku, ze chyba najlepiej dac 3W.
A o kotwach to tez myslalam. Te firmowki Habe to chyba sporo kosztuja zwazywszy, ile sie ich zuzywa :roll:.
Czekam na Twoje cenne wskazowki i innych Forumowiczow rowniez :).
Z gory dziekuje