PDA

Zobacz pełną wersję : drzwiczki rewizyjne wyczystki



purg
08-09-2016, 23:11
Witam

Poszukuje drzwiczek rewizyjnych wyczystki z dlugim kolnierzem. Mam komin postawiony w rogu lazienki trojnik spalinowy przechodzi przez 1 ze scian ale z podlaczeniem tego "przez" sciane nie ma problemu, odpowiedniej dlugosci czopuch robi robote. Oczywiscie komin zdylatowany od sciany gdzies z pol centymetra, otwor przez druga sciane do trojnika wyczystkowego wykuty ale mam problem z drzwiczkami. Zadne nie maja wystarczajacego kolnierza zeby dojsc przez sciane do trojnika i uszczelnic ten komin. Jedyne co znalazlem to drzwiczki z 9.5 cm kolnierzem a ja potrzebuje z 26 cm jako ze komin stoi przy scianie z pustaka 24 cm. Czy spotkaliscie sie z drzwiczkami wyczystki z tak dlugim kolnierzem? Jesli tak to poprosze namiary na sklep. dzieki

Kominki Piotr Batura
09-09-2016, 06:09
Najprościej będzie podjechać do jakiegoś warsztatu ślusarskiego czy dekarskiego z drzwiczkami dostępnymi w handlu. Dorobią płaszcz. Możesz także dorobić sam, klejąc kanał z pozostałości płytek po budowie. To miejsce mniej newralgiczne niż trójnik przyłączeniowy, ale zrobienie dylatacji sznurem lub taśmą styku płytki i trójnika, nie zaszkodzi.

kominiarz
09-09-2016, 08:18
Witam

Poszukuje drzwiczek rewizyjnych wyczystki z dlugim kolnierzem. Mam komin postawiony w rogu lazienki trojnik spalinowy przechodzi przez 1 ze scian ale z podlaczeniem tego "przez" sciane nie ma problemu, odpowiedniej dlugosci czopuch robi robote. Oczywiscie komin zdylatowany od sciany gdzies z pol centymetra, otwor przez druga sciane do trojnika wyczystkowego wykuty ale mam problem z drzwiczkami. Zadne nie maja wystarczajacego kolnierza zeby dojsc przez sciane do trojnika i uszczelnic ten komin. Jedyne co znalazlem to drzwiczki z 9.5 cm kolnierzem a ja potrzebuje z 26 cm jako ze komin stoi przy scianie z pustaka 24 cm. Czy spotkaliscie sie z drzwiczkami wyczystki z tak dlugim kolnierzem? Jesli tak to poprosze namiary na sklep. dzieki

Każdy szanujący się producent kominów stalowych ma w ofercie drzwiczki z elementem przedłużającym. Wystarczy zapytać wujka G , zadzwonić i zamówić na dowolny wymiar. Będzie profesjonalnie - Lepienie z czegoś jak proponuje przedmówca raczej nie polecam - wyczystka jest tak samo newralgicznym miejscem jak trójnik ponieważ jest zbiornikiem na coś, co potrafi się nieraz zapalić.

pozdrawiam

Kominki Piotr Batura
09-09-2016, 08:24
Pożar sadzy to katastrofa. Należy sprawdzić wówczas cały komin, ze skorupkami zwanymi rurami dymowymi włącznie. Jedynym elementem który ten pożar może przetrwać, będzie....moja dobrze poklejona z płytek i dylatowana wyczystka. Poza tym pytający już skorzystał z porady i ma drzwiczki bez pomocy wujka...:)

kominiarz
09-09-2016, 08:51
Poza tym pytający już skorzystał z porady i ma drzwiczki bez pomocy wujka...:)

i o to właśnie chodzi na FM - tylko, że nie każdy poklei tak jak Ty i nieraz lepiej skorzystać z gotowego, atestowanego produktu.