PDA

Zobacz pełną wersję : Przyłacze wodne



zaga
18-01-2005, 13:40
Mam problem i nie wiem jak to wyglada od strony prawnej i nie tylko.Chodzi o moje zezwolenie na przejscie przez moja dzialke rur doprowadzajacych wode do dzialki sasiada.Przechodzialyby przez cala szerokosc dzialki tj,25m.(miejsce za domem) jest jeszcze inna droga ale dluzsza. Powiem szczrsze ze nie wiem co mam zrobic tym bardziej ze moja posesja jes juz ogrodzona obsadzona roslinami. Co robic ? Pozrdawiam! Agata

18-01-2005, 13:51
nie zgadzaj sie
taka rura to przeklenstwo
teraz moze ci nei przeszkadzac, ale kiedys bedziesz cos przerabiac dobudowywac, badz nawet stawiac nowy dom w troche innym miejscu i co wtedy jak pozbedziesz sie tego badziewia?

YEYO
18-01-2005, 14:42
U mnie Wodociągi nie poprowadzą przyłącza wodociągowego przez czyjąś działkę. Nie wiem czy wynika tak z jakiegoś przepisu ogólnego czy też wewnętrznych założeń. Z tego powodu np. nie kupiłem jednej z działek ponieważ na przyłącze musiałbym czekać z 10 lat do całkowitego podziału terenu i wyznaczeniu dróg dojazdu. Podobnie sytuacja ma się z kanalizacją.

marpanek
18-01-2005, 14:54
Myślę,że to sąsiadowi bardzo zależy na Twojej zgodzie. Jeżeli rura będzie szła 1,00 m od bocznej granicy i minimum 3 m od domu to nie będzie przeszkadzała w niczym. Jest głęboko ok. 1,7 m pod ziemią, wykonana z pcv, spokój na 40 lat. Zastrzeż sobie wszelkie usunięcie szkód na koszt sąsiada w razie awarii. Ty wiesz najlepiej , czy sąsiad zasługuje na taki GEST. Pozdrawiam :D

pattaya
18-01-2005, 16:31
W razie awarii,będziesz miała zoraną działkę.

KFKF
18-01-2005, 17:24
Sytuacja jest niezręczna. Człowiek nie chciałby mieć rury w działce, z drugiej strony to najbliższy przyszły sąsiad. A może tak postawić się w sytuacji jak to by było, gdybyś to Ty była właścicielką tej feralnej działki i potrzebowała wody ? Urządzony ogórd pewnie przemawia na Twoją stronę. Myślę że problemu z rurą nie powinno być, ale może poszukać jakiegoś komromisowego rozwiązania ? Niech idzie przez działkę ale dalej od domu ? Pozdrawiam i powodzenia w szukaniu rozwiązania. A może jakaś rekompensta ze strony sąsiada ?

zaga
21-01-2005, 12:11
Dzieki za odpowiedzi! :P Agata