PDA

Zobacz pełną wersję : dach na kratownicy czy z lanym stropem?!!!



IZAPIOTREK
18-01-2005, 14:20
Wybraliśmy gotowy domek z Muratora, bardzo nam się podoba, mały(120)m z garażem, parterowy.
Kierowaliśmy się kosztami, wygodą (brak schodów) i oczywiscie funkcjonalnością. Domek jest ok. ale ma zaprojektowany dach na kratownicy z wiązarów.
Jakby kłopotów z budową było nam mało, murarze nam mówia, że w końcowym efekcie budowa ta wyniesie nas drożej(my chcieliśmy zaoszczędzić na stropie) i już zupełnie zgłupieliśmy.
Co robić czy zmieniać projekt (wiąze się to z projektem zastępczym czyli koszt jakieś 2000 zł) ?
Czy może murarze chcą zarobić na stropie?
Mówią, że jak coś się uszkodzi w dachu i będzie przeciekał to dach będzie do wymiany, że myszy i drożej

Pomocy!!!

bobiczek
18-01-2005, 15:14
Mam dach kratownicowy i niestety - murarze mają rację.
Przeprojektowanie nie będzie może tak drogie ale ja już na wiązary nie dam się namówić (dużo by pisać)

bobiczek
18-01-2005, 15:19
Mam dach kratownicowy i niestety - murarze mają rację.
Przeprojektowanie nie będzie może tak drogie ale ja już na wiązary nie dam się namówić (dużo by pisać)

PRO
18-01-2005, 15:24
Jaki masz projekt tego 120m2.

BK
18-01-2005, 15:26
Mam dach na kratownicy i murarze nie mają razji. Strop jest kosztowny a oprócz tego musisz robić i tak więźbę. Czyli koszt podwójny, bo strop tani nie jest.
Weź pod uwagę to, że u ciebie strop będzie dwa razy droższy niż w innym domku z poddaszem - bo dom jest dwa razy bardziej rozległy od innych. Murarze po prostu chcą zarobić. Jeśli nie chcesz więźby prefabrykowanej to rób wiązary na budowie, zawsze to taniej, ale musisz mieć dobrych wykonawców.

Jeśli nie przewidujesz adaptacji poddasza to nie rób tak jak chcą murarze. A jeśli tak, to wpadłeś w pułapkę taką jak w Muratorze pisali : "I nie wódź mnie na poddaszenie" ...
Jeśli dach ma przeciekać to niech go zrobią tak żeby nie przeciekał.
Myszy ... :lol: oprócz myszy są też pająki :P
Kupcie kota
Nie słuchaj murarzy tylko policz. Dom parterowy ma sens jeśli poddasze pozostaje nieużytkowe, a kratownice pozwalają na zachowanie niskiej ceny.

wrk1
18-01-2005, 17:36
Nie słuchaj murarzy tylko policz. Dom parterowy ma sens jeśli poddasze pozostaje nieużytkowe, a kratownice pozwalają na zachowanie niskiej ceny.

I tu się całkowicie zgadzam.

jajmar
18-01-2005, 18:14
Mam dach kratownicowy i niestety - murarze mają rację.
Przeprojektowanie nie będzie może tak drogie ale ja już na wiązary nie dam się namówić (dużo by pisać)

A może by tak do konca napisac dlczego sa złe? Bardziej konkretnie.

jajmar
18-01-2005, 18:18
Czy może murarze chcą zarobić na stropie?
Mówią, że jak coś się uszkodzi w dachu i będzie przeciekał to dach będzie do wymiany, że myszy i drożej


A jak wylejesz strop betonowy i uszkodzisz dach to co woda nie przecieknie? Co za bzdura.

Co do stropu to skoro masz murarzy to znaczy masz ja fundamenty i murujesz parter , zeby zrobic strop musisz miec sciany nosne co max 6 metrow a skoro dom jest pod dzwigar projektowany to na 100% nie masz takich scian i fundamntów.

Tak wogole to murarze sa na budowie od murowania, a nie od wprowadzania zmian do projektu.

Jeszcze jedno jezeli Cie oni do tego namowia to mozesz byc pewny ze wydasz na stan surowy z 50-60% wiecej niz kosztowala by Cie wersja pierwotna.

IZAPIOTREK
18-01-2005, 21:04
bobiczek

napisz coś więcej, dlaczego nie na kratownicy?

IZAPIOTREK
18-01-2005, 21:14
mamy projekt D09 "Dom na 102" wariant z garażem.
Nic jeszcze nie zaczeliśmy, mamy projekt i chcemy zacząć od wiosny.
Nie chcemy mieszkać na poddaszu ale nie pomyśleliśmy, że przydało by się więcej miejsca np. na suszarnię.
Czy w całości domek z dachem na kratownicy jest tańszy?
Czy muszą być grubsze ściany?

BK
18-01-2005, 21:21
Domek na pewno jest tańszy, bo mniej betonu na ławy, etc. Zresztą strop murowany jest bardzo drogi.
A co do strychu - ja mam kratownice ale strych tez mam - dwa zgrabne pomieszczenia po 10 m2 - zaprojektowali mi tak w tartaku, i kontrukcja na to pozwala.
zajrzyj na www.mitek.pl, mogę podzielić się prywatnie doświadczeniami z takich rozwiązań.

a co do strychu - nie polecam biegania po schodkach z praniem - to chyba nie najlepszy pomysł, trudno o mniej wygodne rozwiązanie.

Pozdrawiam
Beata

IZAPIOTREK
18-01-2005, 22:44
BK masz rację już wiemy jak wygospodarować stryszek np. na narty itp.
z tym praniem to rzeczywiście nie najlepszy pomysł

Dziękuję