PDA

Zobacz pełną wersję : Ile Was kosztowała instalacja CO, H2O i kanaliza?



Gwizdki
18-01-2005, 15:20
Czy jesteście w stanie powiedzieć ile ostatecznie kosztowały Was (łącznie z robocizną) instalacje: CO (piec, grzejniki, podłogówka?, wszystkie rury), wodna i kanalizacyjna? Dałam do wyceny (jeszcze czekam) firmie, która zajmuje sie "systemami grzewczymi" i chciałabym orientacyjnie wiedzieć ile to może kosztować. Bo ja nie mam zielonego pojęcia :o
Przygotujcie mnie ;) żebym była w stanie zachować minę pokerzysty 8)
Dzięki :D

jacekska
18-01-2005, 15:32
Odpowiedzi będą zapewne bardzo różne, jest to zależne od metrażu, zastosowanych materiałów, systemu ogrzewania itp.
Podam w przybliżeniu dla mojego domu (mały) 100m2
materiał wod kan + robocizna ok. 1200zł
materiał co z piecem dwufunkcyjnym kondensat w dwóch pomieszczeniach podłogówka, grzejniki, rury - miedź , itp. łącznie ok. 10000zł + robocizna ok. 800zł
Pozdrawiam

jarekv
19-01-2005, 13:26
Powierzchnia ogrzewana 220m2, podłogówka w 2 łazienkach, kuchni i holu, grzejniki Brugman, instalacja CO w miedzi - wszystko to łącznie z cwu i kanalizacją + robocizna kosztowało 27 tys. zł (w tym piec gazowy Vaillant kondensat + zasobnik Biawar + pogodówka = około 7,5 tys zł kupione wiosną ubiegłego roku przed podwyżką vat).
Robocizna za 1 punkt - 90 zł+vat
Koniecznie poproś jeszcze jakąś hurtownię o ofertę na zaproponowane Ci materiały - dla porównania cen. Poszukaj bezpośrednich przedstawicieli producentów materiałów które będą najdroższe np grzejniki, bo u nich można dostać spore upusty ( dla przykładu: dostałem na grzeniki upust 12% a gdybym je kupił tak jak pisałem powyżej to dostałbym 30%, ale o tym dowiedziałem się za późno!). Popytaj z "której półki" są proponowane materiały - to też jest bardzo ważne.

Jacekde
19-01-2005, 14:52
30 tys (materiały + robocizna)
piec Vissman Vitopend 100, sterowanie pokojowe, zasobnik Galmet
CO w miedzi
Podlogowka: 2 łazienki, przedpokój, kuchnia, salon, jadalnia
kaloryfery we wszytskich pomieszczeniach
stelaze GEBERIT x 2
kominek z palszczem wodnym "Lechma"

Gwizdki
19-01-2005, 15:04
Widzę, że ciężko mi będzie zachować minę pokerzysty ;) Nie spodziewałam się takich kwot... :o O naiwności :oops: Dzięki za rady, na pewno nie poprzestanę tylko na tej jednej wycenie. jak już ją będę miała to dam znać.