PDA

Zobacz pełną wersję : wysokość garażu



kreb
18-01-2005, 15:57
Jaką uważacie wysokość powinien mieć garaż?

Chciałbym miec trochę wyższy, ale mój architekt projektuje mi go na 2,20 m (garaż jest wbudowany w dom).

Twierdzi, że do tej wysokości będzie on traktowany jako pomieszczenie gospodarcze i kiedy wejdzie podatek katastralny to nie trzeba będzie płacić za niego podatku.

Czy ktos wie cos na temat wysokości garażu i wpływu tego na wysokość ewentualnego podatku katastralnego???

Jezier
18-01-2005, 15:58
Zbuduj jaki ci odpowiada. Jak będzie wchodził podatek to zawsze możesz sobie sufit obniżyć, z podwyższaniem nie będzie tak łatwo.

kreb
18-01-2005, 16:04
podobno wielkosc i rozmiary domów, garazy, etc, beda brac z zatwierdzonych projektow budowy, ktore znajduja sie w urzedach.

Nie beda przychodzic do kazdego budynku i patrzec czy cos sie zmienilo.
A jesli tak, to trzeby byłoby składac pozwolenia do urzedu o zmiany budowlane, etc i mogłoby to zajac wiecej roboty niz to warte... ???

Jezier
18-01-2005, 16:06
A co ci szkodzi na planie mieć 2,20 a w rzeczywistości więcej?

zibi2
18-01-2005, 16:09
Podatek katastralny to chyba policzą od wartości a nie od wysokości. 20cm rewolucji w wartości domu nie zrobi.

głupi argument, pewnie ten architekt już tak narysował nie chce mu się poprawiać i ściemnia jak prawdziwy budowlaniec.

pozdro

kreb
18-01-2005, 16:58
argument nie jest glupi, bo wysokosc podatku katastralnego jest takze uzalezniona od przeznaczenia budynku. Do 2,20 garaz liczy sie jako pomieszczenie gospodarcze, a powyzej jako czesc domu.
Moze to oznaczac ,ze np. od domu podatek bedzie wynosil 2%, a od pomieszczenia gospodarczego 0,5%.

No i to wlasnie jednak robi mi roznice!

kreb
18-01-2005, 17:00
A co ci szkodzi na planie mieć 2,20 a w rzeczywistości więcej?

jesli bede mial na planie 2,20, to przeciez przy odbiorze domu moga sie czepiac, gdy beda mierzyc pomieszczenia( a slyszalem ze niektorzy urzednicy to robia???)

kze
19-01-2005, 08:05
Czy dla powiedzmy 1,5% od garażu warto zastanawiać się nad wysokością garażu? Myślę, że należy zrobić taką wysokość, by było funkcjonalnie. Pomyśl sobie, że jak będziesz miał np. samochód kombi to w garażu o wysokości 2.2 może być kłopot z otwarcie tylniej klapy.. :(
Co Ci przyjdzie z kilku złotych rocznie jesli będziesz miał niefunkcjonalny garaż? :-?

pkm
19-01-2005, 08:40
Proponuje zaprojektować wyższy garaż, i zaprojektować podwieszony sufit na 220, a wiadomo z wykonaniem go zawsze moze być różnie, papiery w razie czego bedą ok :wink:

Carrrlos
19-01-2005, 13:49
Czy dla powiedzmy 1,5% od garażu warto zastanawiać się nad wysokością garażu? Myślę, że należy zrobić taką wysokość, by było funkcjonalnie. Pomyśl sobie, że jak będziesz miał np. samochód kombi to w garażu o wysokości 2.2 może być kłopot z otwarcie tylniej klapy.. :(
Co Ci przyjdzie z kilku złotych rocznie jesli będziesz miał niefunkcjonalny garaż? :-?

no właśnie, najważniejsze to FUNKCJONALNY garaż, w moim przypadku garaż w bryle budynku, wiec i tak nie jest duży powierzchniowo, ale za to ma 2,8 wysokości. Ile rzeczy można podwiesić pod sufitem !!! (rowery, koła z oponami, narzędzia, itp) na hakach albo na opuszczaniej na linkach platformie.

Lew2
12-11-2016, 10:51
Mam pytanie o wysokość kondygnacji na której będzie garaż, piwnica i kotłownia gazowa. Nie chcę robić schodów, tylko całą kondygnację piwniczną mieć na jednym poziomie. Ze względu na samochód pasowałoby 2,50 m wysokości. Widzę, że do celów podatkowych warto byłoby obniżyć kondygnację do 2,19 m, bo od 2,20 m w górę jest liczone 100% podatku, a poniżej 2,20 m jest liczone 50% podatku od powierzchni budynku. Ale z drugiej strony garaż na 2,19 m to wydaje mi się mały. Poza tym drzwi garażowe musiałyby być jeszcze niższe, żeby zmieścił się mechanizm do otwierania bramy garażowej. No i jeszcze pytanie czy wysokość 2,19 wystarczy na te wszystkie urządzenia w kotłowni. Jaką wysokość kondygnacji piwnicznej wybrać?

ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
14-11-2016, 10:13
Jaką uważacie wysokość powinien mieć garaż?

Chciałbym miec trochę wyższy, ale mój architekt projektuje mi go na 2,20 m (garaż jest wbudowany w dom).
Twierdzi, że do tej wysokości będzie on traktowany jako pomieszczenie gospodarcze i kiedy wejdzie podatek katastralny to nie trzeba będzie płacić za niego podatku.
Czy ktos wie cos na temat wysokości garażu i wpływu tego na wysokość ewentualnego podatku katastralnego???

- wysokość garażu w świetle konstrukcji powinna wynosić co najmniej 2,2 m, ale odradzam projektowanie po " minimach " choćby z tego powodu, że dojdą zawsze warstwy wykończeniowe ścian, sufitu, ...
- garaż to garaż, a pomieszczenie gospodarcze to pomieszczenie gospodarcze, choć to drugie również może mieć 2,2m

d7d
14-11-2016, 12:33
argument nie jest glupi, bo wysokosc podatku katastralnego jest takze uzalezniona od przeznaczenia budynku. Do 2,20 garaz liczy sie jako pomieszczenie gospodarcze, a powyzej jako czesc domu.
Moze to oznaczac ,ze np. od domu podatek bedzie wynosil 2%, a od pomieszczenia gospodarczego 0,5%.

No i to wlasnie jednak robi mi roznice!
Moze to oznaczac ,ze np. od domu podatek bedzie wynosil 2%, a od pomieszczenia gospodarczego 0,5%.
a może odwrotnie będzie ?
2% od pom. gospodarczych a 0,5% od domu?
Czy ktokolwiek wie coś o podatku katastralnym ?
Minimum 2,20m to znaczy że dla własnej wygody powinno być wyżej.
Drzwi garażowe jakiej będą wysokości i szerokości?

Misterhajt
15-11-2016, 19:07
O ja przepraszam, cóż za rozkminki! Zapłacę 1% mniej podatku, ale jak bedem wyjmował zakupy z bagażnika mojego auta, to poproszę żonę, żeby przytrzymała mi klapę, bo jak siłowniki pierdzielną klapą w sufit...

Ludzie! Opanujcie się! Ten dom to ma wam służyć, czy wy budujecie po to, aby być niewolnikami we własnym domu?
- Staraaaaa!!!!!"
- Co?!
- Potrzymaj klape, bo zakupy przywiezłem!
- Zaraaa, kompiem siem!
"rzesz ty kuwa jego mać, kompie się teraz..."
- Patryyyk!!! .... Paaaatryk!
- Co?
- Nie CO, tylko do garażu, natychmiast!
- Po co?
- Zakupy przywiezłem z markietu!
- A Chipsy kupiłeeeś??
- Tak!
- No to przynieś, bo gram na komputerze...
- (^&^%&^()*(% JEB!