PDA

Zobacz pełną wersję : Z czego podłoga na jętkach?



echo
18-01-2005, 16:45
W temacie podłogi na jętkach:
Jakie płyty stosujecie wykonując podłogę na jętkach (OSB?)? Jakiej grubości?
Kiedyś za grosze kupiłem od znajomego kilka płyt grubości ok 13 mm (2,5x1,2m). Czy one się nadają, czy tez są zbyt cienkie? Może zastosować je tylko pod skosami, gdzie raczej nie będę chodził (oszczędność kasy, płyta OSB gr 22 mm kosztyje jakoś 120 zł ) a na komunikację dokupić te grubsze?. Jętki mam co 80 cm.
Może ktoś stosuje inne płyty, deski....
Sprawa dosyć pilna, niestety...

am00
18-01-2005, 17:06
Dałbym te płyty, które masz, a do komunikacji dodatkowo na wierzch ruchome dwie deski z rusztowania.

Michał_B.
18-01-2005, 17:51
Jeżeli mowa o podłodze stryszku na poddaszu to ja zrobiłem ją z desek po szalunkach i jest super. Mając te płyty można dać deski co jakieś 40cm prostopadle do jętek a na to te płyty. :lol:

echo
18-01-2005, 17:55
A czy same płyty gr 13 mm bedzie za słabo???. Mam jeszcze trochę desek dł 100 i 120 cm i gr 2 cm, ale z desek to trochę inna robota... Firma od docieplania poddasza wchodzi w czwartek lub w piątek a ja nie mam materiału ... :D pieknie co :D

Michał_B.
18-01-2005, 18:06
A czy same płyty gr 13 mm bedzie za słabo???. Mam jeszcze trochę desek dł 100 i 120 cm i gr 2 cm, ale z desek to trochę inna robota... Firma od docieplania poddasza wchodzi w czwartek lub w piątek a ja nie mam materiału ... :D pieknie co :D

U mnie też jętki są co 80cm i jak dałem deski po szalunkach (20-25mm grubości) to jednak ta podłoga troche się ugina a pod płytą 13mm grubości może się uginać troche bardziej :-? Deski pod płytą troche ją usztywnią a roboty nie wiele więcej :wink:

pyrka
18-01-2005, 20:45
W zeszłym roku kupiłam w Castoramie 2 m3 tzw. odpadów, czyli różnego rodzaju płyty wiórowe laminowane i surowe grubości od 16-20 mm, szerokośc 40-60cm i długości 60-100cm za niecałe 40,- zł/m3. Czyli za 1m2 wyszło koło złotówki. Nawet jeśli połowę z tego wyrzucę będzie jak za darmo.

krzysztofh
19-01-2005, 06:13
A czy same płyty gr 13 mm bedzie za słabo???. Mam jeszcze trochę desek dł 100 i 120 cm i gr 2 cm, ale z desek to trochę inna robota... Firma od docieplania poddasza wchodzi w czwartek lub w piątek a ja nie mam materiału ... :D pieknie co :D

Jeżeli masz płyty 13mm to na pewn nie wystarczą. Ja robiłem podłogę na jętkach z płyt 18mm (twarda wiórowa wymiary ok 6m x 2,5m) Kupiłem te płyty jako odpadowe w hurtowni i wyszło bardzo tanio. Przed położeniem musiałem przeciąć wzdłuż bo były bardzo ciężkie a i wymiar nie pozwalał na ich włożenie nad jętki. Cięcie wzdłuż pozwoliło na przykręcenie jednej płyty do czterech jętek co na pewno jest lepsze i mniejsze straty płyt niż dopasowywanie krótkich płyt do rozstawu między dwoma jętkami.
Po położeniu jednej warstwy wyraźnie sie uginały przy chodzeniu, więc dałem dwie a na to panele podłogowe. Skosy mam ocieplone i obłożone płytami GK, więc jest teraz super wykończone pomieszczenie na różne mało używane rzeczy.

Wakmen
19-01-2005, 06:26
OSB3 gr. 13 to zdecydowanie za mało jeżeli masz zamiar potym chodzić. Min. 15mm a ja bym polecił 18 ale dodatkowo z takimi blaszkami typu "H" pomiędzy rozstawem jętek aby zniwelować klawiszowanie płyt. Ja tak będę miał.

echo
19-01-2005, 06:33
To może wykorzystam to co mam i dam je podwójnie, a resztę gdzies dokupię.

Wakmen
19-01-2005, 06:39
To może wykorzystam to co mam i dam je podwójnie, a resztę gdzies dokupię.
DUżo drożej CIę to wyjdzie ale ...Twój wybór i Twoje pieniądze.

Carrrlos
19-01-2005, 13:55
To może wykorzystam to co mam i dam je podwójnie, a resztę gdzies dokupię.
e tam, najpierw jakieś deski byle jakie (czyt. po szalunkach upaciane betonem) ale za to ubite jako gęsty ruszt (skoro jętki co 80 cm) a na to wystarczy już cienka płyta

echo
20-01-2005, 15:28
... Mam jeszcze trochę desek dł 100 i 120 cm i gr 2 cm, ale z desek to trochę inna robota...

Chyba wykorzystam te deski gr 22 mm - najtańsza wersja ponieważ kupiłem je za "grosze" (nie jest to 1 gatunek, ale na strych będa dobre; kiedyś można przykryć je jakąś wykładziną PCV) :D