PDA

Zobacz pełną wersję : pokrycie dachu



lipski
18-01-2005, 18:52
czym sie rozni blachodachowka szwecka od" niemieckiej"
jaka tania blachodachowke polecacie
jaka jest cena za metr krycia 8) :lol:

sta28
18-01-2005, 23:20
Porównaj ceny blachodachówki a dachówki cementowej... Rok temu były porównywalne. A teraz ? Stal podrożała...

Wakmen
19-01-2005, 06:41
Porównaj ceny blachodachówki a dachówki cementowej... Rok temu były porównywalne. A teraz ? Stal podrożała...
Co!!!!!!!! Nigdy nie były porównywalne!!!! A tym bardziej jakie są ceny dodatkóe przy dachówkach cementowych!!!!!!!??????

MEDYK
19-01-2005, 10:13
Porównaj ceny blachodachówki a dachówki cementowej... Rok temu były porównywalne. A teraz ? Stal podrożała...
Co!!!!!!!! Nigdy nie były porównywalne!!!! A tym bardziej jakie są ceny dodatkóe przy dachówkach cementowych!!!!!!!??????

Jeśli chodzi o materiał to mi w kwietniu ubieglego roku Brass i dobre blachodachowki wychodziły cenowo podobnie, tylko fakt że u mnie na blasze byłoby trochę odpadów, natomiast jeśli chodzi o cene robocizny to przynajmniej o połowę taniej biorą za blachodachówkę, także oprócz materiałów rozważajcie rownież robociznę, bo to nie jest kilkaset zlotych, ale kilka tysięcy.
Sam zdecydowałem się na Brass'a i nie żałuję, ale gdyby to była blachodachówka to sądzę że ok 3,5 tysiąca zostaloby w kieszeni.
pzdr

sta28
19-01-2005, 16:35
Koniec roku 2003: porównałem wycenę materiału na dach z blachodachowki Planja i z dachówki cementowej z Prodachu (w tym dachówki krawędziowe, gąsiory - komplet). Planja była droższa ! Mam dachówkę cementową i jestem b. zadowolony. Ułożenie metra kwadratowego dach. cement. kosztowało (i chyba tak jest nadal) ok. 25 zl. W tej cenie obróbki blacharskie!

tom72
19-01-2005, 18:53
witam; usłyszałem gdzieś, że i szwedzką i niemiecką blachodachówkę robią w....Polsce, hi,hi, ale nie wiem czy to prawda; pozdrawiam.