PDA

Zobacz pełną wersję : temperatura na wylsciu z kotla



Radoslaw kowalewski
18-01-2005, 21:08
Mam kociol olejowy(viessman 22kw).100m2 podlogowki i 6 grzejnikow .Nie wiem,czy to wszystko wazne- chodzi o temperature na wyjsciu z kotla.Slyszalem,ze im wieksza, tym wieksze straty

Radoslaw kowalewski
18-01-2005, 22:13
Moze mnie zle rozumiecie,Jaka temperature ustawiacie na swoich kotlach?

ariete
19-01-2005, 00:31
W zależności od potrzeb.
Obecnie 45 st.C, ale podczas dużych mrozów nawet 80st.C

Radoslaw kowalewski
19-01-2005, 09:08
Podobno 55 st.C to minimalna temperatura.ale tylko podobno.chodz o tzw. punkt rosy przy ktorym zaczyna rdzewiec kociol od srodka.Jesli chodz o temp. max.-to u mnie jest fabrycznie ustawiona blokada na 75 st. C.Nie wiem dlaczego.

cisza1
19-01-2005, 09:20
ja w tym roku jeszcze nie przekroczylem 40oC. Dzis rano przy -4 na zewnatrz, na kotle bylo 36. Oczywiscie przy podgrzewaniu cwu na kotle jest 75. na zasilaniu podlogowki dzis rano bylo 30oC. na powrocie 25.

W kondensacie im mniej na kotle tym lepiej, a jak masz viessmana to wymiennik masz conajmniej z nierdzewki albo stali szlachetnej czy cos podobnego - wiec w czym problem ?

pozdr.
marek

REX RoD
19-01-2005, 13:19
ja mam 55-57C
Nie mieszkam jeszcze w tym domu i grzeję co drugi dzień po kilka godzin no i w łykend- wtedy potrzebuje żeby mi sie zrobiło ciepło w miarę szybko

Bard13
19-01-2005, 13:31
Kwestia do jakiej temperatury przeliczono Ci grzejniki.

Podłogówka nie lubi za wysokiej a kalafiory liczy się na 60 stopni.

Zapytaj osoby, która dobierała ci grzejniki.

Radoslaw kowalewski
19-01-2005, 13:59
Po wszystkich postach wynika,ze ustawiacie temp. jak najnizej.Czyli rozumiem,ze przy wyzszych sa straty.Ja sadzilem,ze dla kotla utrzymanie temp. na obojetnie jakim poziomie,jesli juz do niego dojdzie nie ma wplywu na zuzycie oleju.

Bard13
19-01-2005, 14:08
Po wszystkich postach wynika,ze ustawiacie temp. jak najnizej.Czyli rozumiem,ze przy wyzszych sa straty.Ja sadzilem,ze dla kotla utrzymanie temp. na obojetnie jakim poziomie,jesli juz do niego dojdzie nie ma wplywu na zuzycie oleju.

Nie, akurat np. kotły gazowe mają wyższą sprawność przy temperaturach wyższych.

Zajrzyj do instrukcji kotła, wśród danych o nim masz jego sprawność zależnie od temperatury.

jurg
19-01-2005, 19:49
W moim De Dietrichu (olejowy) temperatura przy obecnej pogodzie nie przekracza 50 st C. Z tym, że o tym kocioł decyduje sam - regulator pogodowy.

mark1oc
20-01-2005, 12:07
kotly olejowe powinny pracowac w temperaturze nie mniejszej niz 60stopni zewzgledu na wykraplanie pary wodnej a reszte zalatwia automatyka toznaczy w zaleznosci od zaptrzebowania wlacza pompy lub zawor trojdrozny ,roznie jest to rozwiazane
mozna grzac na nizsza temperature ale to juz zalezy od wytycznych producenta i od ukladuc.o.[ile jest wody w zladzie]
w przeciwnym wypadku zaoszczedzimy na oleju a za jakies 4 lub krocej lat bedziemy wymieniac kociol