PDA

Zobacz pełną wersję : Mazowiecka Fabryka Okien i Drzwi



KrzysiekSw
19-01-2005, 06:45
Ponieważ nie znalazłem nigdzie opinii.
Ponieważ nikt mi nie odpowiedział w wątku Szukam dobrych okien, to

Otwieram nowy wątek, może bardziej się rzuci w oczy.
Czy ktoś kupował może okna w MFOiD? Macie jakieś spostrzeżenia, uwagi na + lub -?

Jerzysio
19-01-2005, 08:44
podciągam :wink:
J

KrzysiekSw
19-01-2005, 10:54
No nie wierzę, że tylu Forumowiczów i żaden tam nie kupował?
Też chyba nie kupię...................

Jerzysio
19-01-2005, 11:11
Jak pytałem o te moje z Krakowa to też nikt się nie odezwał :-?
J

Podciągam w górę

KrzysiekSw
20-01-2005, 07:26
Jak pytałem o te moje z Krakowa to też nikt się nie odezwał :-?
J

Podciągam w górę

Też nikt nie wstawiał.... Jerzysio, czyli jesteśmy pionierami.
Podciągam do góry.

Jerzysio
20-01-2005, 13:45
.. nie chcę Cię martwić, ale z tego chyba nic nie będzie :-?
J

Jerzysio
21-01-2005, 13:14
Krzysiek

Chyba zrezygnujesz z tych okien......
a może ta fabryka nie istnieje :wink:
J

stary
21-01-2005, 14:22
Na razie istnieje . Jest to młoda, prężnie rozwijająca sie firma . Wyroby maja niezłe - niestety nie zasiegalem opinii u dużej ilości odbiorców i u Pchełka co do posiadanych kwitów .

KrzysiekSw
21-01-2005, 15:40
Dzięki Jerzysio, za podciąganie :wink:
Dzięki Stary za odpowiedź, twierdzisz, że wyroby mają niezłe, czyli miałeś z nimi do czynienia?

stary
21-01-2005, 23:13
No cóż ,osobiście nie miałem z powodów znanych niektórym ,ale rozmawiałem z ludżmi np. dealerami odbierającymi od nich towar i zbytnich narzekań nie słyszałem .Poza tym zawodowo obserwując rynek widzę jak się rozrastają .
ps. KIEGY WY PRACUJECIE?? :o :o :D

Jerzysio
22-01-2005, 17:29
.... otóż to 8)
SAMI NIE WIEMY :-?
Pozdro
J

pchelek
22-01-2005, 17:55
A jakie okna chcecie kupić - białe czy kolorowe, małe czy duże, mało czy dużo - jakie mają mieć parametry. To jest ważne.
Apropo pracy to macie rację. Od pracy plecy się garbią.
marzę o tym by poleniuchować :D

KrzysiekSw
23-01-2005, 21:19
Okna raczej białe, praktycznie sama typówka, żadnych trójkątów, jojek itp.
Dodatków ponad hamulce w balkonowych nie wymagam.
W każdym oknie jedno skrzydło RU, generalnie standard.
Rozważam kolor, ale profil wtedy chciałbym mieć barwiony (nie tylko sama okleina), więc wtedy kolor musi być dwustronny?
Liczba komór - tak jak wyliczał Jareko nie ma olbrzymiego znaczenia, więc nie podniecam się tym.
W MFOiD dali mi b. dobrą cenę, bo wycena na dwa domy.
Jeszcze niezłą ofertę dostałem z Hoverola - Pchełek, wiesz coś o nich?
No i w grę wchodził jeszcze Abakus - robią na profilu Salamander i okuciach Roto, ale są już trochę drożsi.
Pchełek, bardzo liczę na Twoją odpowiedź, bo człowiek, jak ma za duży wybór, to głupieje :oops:
Aha, okin, z balkonowymi jest 18 sztuk, kuzyn może zrobiłby zakup łączony, u niego podobnie, ale ma 4 duże trójkątne

dana15
23-01-2005, 23:14
Ja mam okna z tej fabryki. PCV. Kolor z zewnątrz, białe w środku. Mam je od sierpnia, ale jeszcze nie mieszkam w domu, więc niewiele moge o nich powiedzieć. Cenowo byli atrakcyjni i tyle :)

KrzysiekSw
25-01-2005, 09:37
Dzięki Dana, może jeszcze ktoś...
Pchełek, czy ta większa ilość szczegółów przeze mnie podana wystarcza? Będę wdzięczny za jakąkolwiek odpowiedź.

KrzysiekSw
27-01-2005, 07:13
Podciągam, ostatni raz

Peterek
27-01-2005, 09:26
Też mam ich okna, jak na razie jest ok. Zamawiałem, a może nie będę pisałgdzie, są solidni terminowi i oczywiście nie tylko okna ale i całe ustrojstwo z nimi związane można kupić.

KrzysiekSw
27-01-2005, 11:30
Też mam ich okna, jak na razie jest ok. Zamawiałem, a może nie będę pisałgdzie, są solidni terminowi i oczywiście nie tylko okna ale i całe ustrojstwo z nimi związane można kupić.

A od dawna masz te okna, przynajmniej jeden pełny sezon?

Peterek
27-01-2005, 14:56
Jeszcze nie cały sezon, dodam jeszcze, że profil Veka, okucie Winkhaus i co tu zrąbać można? Bardziej podobają mi się profile Aluplast, ale.....

KrzysiekSw
28-01-2005, 13:18
Dzięki, na mojej chałupce są o ok. 2 tys. tańsi od Oknoplastu (profil ten sam, tyle, że okucia MACO)

KrzysiekSw
21-02-2005, 12:58
Podciągam po 3 tygodniach....
Narazie znalazłem 1 realizację po 2 sezonach i jest O.K.
Może jeszcze ktoś się wypowie.

Gość z Jaworowej
25-02-2005, 16:48
Witam, dloogo mnie tu nie bylo, wiec dopiero dzis zobaczylem Twoje pytanie. Jesli jeszcze sie zastanawiasz, to ja... POLECAM ! MFO zamontowalo u mojego sąsiada okna plastikowe, na zewnątrz kolor, w całym domu. Solidni, teminowi. Po dwoch latach w jednym duzym oknie od poludnia (nagrzewało się) wypaczył się minimalnie plastik i podczas burzy przeciekało. W ciągu trzech dni przyjechali i coś zrobili, że jest OK.

Dzieki temu, ze sąsiad polecał, skorzystałem i ja. W styczniu 2004 zamówiłem u nich plastiki do mieszkania mojej mamy. Na razie wszystko chodzi :-)

Na koniec skorzystałem i ja - w kwietniu 2004 zamontowali mi drewniane okna do mojego domu, a w sierpniu na moje wezwanie przyjechali, nasmarowali i wyregulowali.

KrzysiekSw
28-02-2005, 07:01
Dzięki za odpowiedź, już się raczej przestałem zastanawiać, prawdopodobnie w tym tygodniu spiszemy umowę. Chciałem zamówić w Oknoplaście, ale tam jest ponad 2 tys. drożej....

wg
28-02-2005, 08:35
Ja mam ich okna i jestem na razie zadowolony. Montowane w lipcu 2004. Byli atrakcyjni cenowo i terminowi.

Gość z Jaworowej
28-02-2005, 11:29
Aaaa, no i faktycznie nie napisałem o bardzo ważnej sprawie - byli ATRAKCYJNI CENOWO i mozna było trochę się potargować. Nie mówię, że jestem orłem negocjacyjnym, ale Oni byli elastyczni :-)

powodzenia

KrzysiekSw
28-02-2005, 12:02
......................
Na koniec skorzystałem i ja - w kwietniu 2004 zamontowali mi drewniane okna do mojego domu, a w sierpniu na moje wezwanie przyjechali, nasmarowali i wyregulowali.

To i drewniane robią??? - bo na ich stronce wszedłem od razu w PCV, widziałem jeszcze aluminium.
Ja już zdecydowałem się na 5-komorówkę, chyba kolor 1-stronny.
Pytanko jeszcze - nic się nie dzieje z okleiną po 2 sezonach? Ja wiem, że ona jest niby wprasowywana ciśnieniowo, ale zawsze warto spytać......

KozAnka
20-06-2006, 22:42
Podciągam, bo dzisiaj dostałam od nich ofertę i jak dotąd jest to najlepsza oferta jaką dostałam.
Może jeszcze jakiś użytkownik się wypowie?

kaskaa
21-06-2006, 10:44
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1204068&highlight=#1204068

KozAnka
14-07-2006, 08:14
kaskaa
Oczywiście czytałam Twój post w Grupie Babickiej. A powiedz mi, gdzie kupowałaś okna. My mamy ofertę z siedziby na Broniewskiego.

europe4you
20-08-2014, 15:01
Choć watek już sprzed lat to chciałam się wypowiedzieć na temat mazowieckiej Fabryki Okien i serwisie, ktory świadczą. Okna zamowione w ramach inwestycji spóldzielni , dopłacilismy do ciepłych okien plus rolety zewnętrzne . Na swojej stronie reklamują rolety tak jakby byli ich producentem. Po zamontowaniu jednak okazalo się ze nie oni sa ich producentem tylko pośrednikiem. Rolety zostały zle zamontowane i nie podłaczone, okna zreszta rownież posiadają wady montazowe. Kilka miesięcy trwa korespondencja i rozmowy na temat poprawek, efekt jest taki ze telefonu nie odbierają, na reklamację nie odpowiedzieli. Pan z MFOiD podał nam telefon do producenta rolet abyśmy sami sobie ustalali usunięci usterek - niedziałająca roleta, zabudowane rewizje. Oni choć przedstawili nam ofertę, wzieli pieniądze nie czują się winni. Od marca niewiele się zmieniło w tym temacie. Reasumując. ponieważ w domu jeszcze nie mieszkamy to trudno mi się wypowiedziec na temat samej jakosci okien i przenikalności ciepła (choć urodą nie powalają, a okno tarasowe- suwane bardzo źle chodzi) ale wiem jedno serwis jest do bani i nikomu nie polecam tego producenta. Pierwszy raz spotkałam się z taką ignorancją i brakiem jakiejkolwiek odpowiedzi na pisemne reklamacje. Pozostaje zwrocić się do UOKiK.