PDA

Zobacz pełną wersję : Rozterki absolutnego beginera i lamera



HomeLess
19-01-2005, 08:02
Coś mnie podkusiło i .... zaczeło się. Kupiłem działkę, mam wypis z planu zagospodarowania, warunki przyłączenia gazu i energii elektrycznej, projekt wodociągu czyli doprowadzenia wody do działki (wspólnie z sąsiadami) złożony w gminie, jest mapa do celów projektowych, projekt gotowy dzięki uprzejmości Poczty właśnie do mnie leci, i co dalej. Czytam muratora, przeglądam forum, grzebię w necie (chyba wywalą mnie z roboty), ale ja chyba jakiś tępy jestem. Niech mnie ktoś poratuje i da algorytm jak dla małpy, co teraz powinienem zrobić, aby uzyskać pozwolenie na budowę. Wiem, że najprościej zlecić wszystko komuś, ale chciałbym być świadom za co płacę, żeby mi jakiegoś bumbulatora do rachunku nie dopisali. Pliiiiiiis

Jerzysio
19-01-2005, 08:11
Musisz wystąpić o warunki zabudowy dla Twojej działki.
Potem zbierasz wszystkie "papierki", o których mowa w warunkach, dołączasz projekt i składasz o pozwolenie na budowę.
Dostajesz pozwolenie, czekasz, aż się uprawomocni, bierzesz dziennik budowy i musisz zgłosić rozpoczecie robót z oświadczeniem kierownika budowy o przyjęciu obowiązków.
W wielkim skrócie to tyle :D
Pozdro
J

Jerzysio
19-01-2005, 08:12
... a i w projekcie powinien znaleźć się plan zagospodarowania działki ( raczej na orginalnej mapie z podpisami architekta ).
pozdro
J

maciejon
19-01-2005, 08:22
Wiem, że najprościej zlecić wszystko komuś, ale chciałbym być świadom za co płacę, żeby mi jakiegoś bumbulatora do rachunku nie dopisali. Pliiiiiiis

Zlecenie całości Komuś wcale nie musi oznaczać, że nie będziesz wiedział za co płacisz. Umawiając sie z Kimś żądaj by wyspecyfikował Ci co będzie i za ile. Jeżeli będziesz miał taka kalkulację pytaj na Forum. Ludzie z Twego regionu bedą w stanie ocenić czy jest to dużo czy nie.

Jerzysio napisał: Potem zbierasz wszystkie "papierki", o których mowa w warunkach. To bywa trudne, żmudne, stresujące. Jezeli znajdziesz Kogos z branży, znającego Twoje srodowisku urzędniczo-administracyjne, wiele problemów, które dal Ciebie byłyby trudne czy bardzo trudne - On przejdzie duzo łatwiej.

Etap przed którym stoisz jest stresujący. Ja uwazam, że warto zlecić to komuś.

Jerzysio
19-01-2005, 08:31
.... ale już tak nie strasz, jeszcze się zniechęci i nie będzie na Forum nt. mularzy z kim pogadać :wink:
J

maciejon
19-01-2005, 08:39
.... ale już tak nie strasz
Jak zobaczyłem co napisałem to sam się przestraszyłem :wink:

Głównie chodziło mi o to, że wcale nie musi się płacić, nie wiedząc za co.
Pewności 100% co prawda nigdy nie bedzie, ale im bardziej upier... będzie sie żądało szczegółowej specyfikacji tym szansa większa.

Chyba tym razem nie straszę? :wink:

Jerzysio
19-01-2005, 08:46
... tak naprawdę to trzeba b. dokładnie przeczytać co napisali w warunkach nt. załączników i zebrać je wszystkie ( fakt że trzeba się przy tym nachodzić :( )
Pozdro
J

HomeLess
19-01-2005, 09:07
Czy potrzebne są warunki zabudowy, jęsli gmina ma aktualny plan zagospodarowania - chyba nie. Ale dzięki za odpowiedzi, idę do starostwa.

aneska
19-01-2005, 09:24
jeśli gmin ma obowiązujacy plan, to zdaje sie że wystarczy wypis z planu, czy zaświadczenie wójta (prezydenta) o zgodności twojej przyszłej budowy z planem.



Jezeli znajdziesz Kogos z branży, znającego Twoje srodowisku urzędniczo-administracyjne, wiele problemów, które dal Ciebie byłyby trudne czy bardzo trudne - On przejdzie duzo łatwiej.

równiez polecam ten pomysł - może to byc twój przyszły kierwnik budowy. budowlańcy praktykujący znają sie w środowisku, a wielu z nich pracuje w urzędach. pomoże ci to przetrwać całą papierologię
powodzenia

aib Marianna
19-01-2005, 11:30
Czy potrzebne są warunki zabudowy, jęsli gmina ma aktualny plan zagospodarowania - chyba nie. Ale dzięki za odpowiedzi, idę do starostwa.
:) Wystarczy Wypis z tekstu i wyrys z rysunku planu miejscowego dla Twojej określonej działki. Tam będą wszystkie warunki zabudowy. Wtedy okaże się czy zamówiony przez Ciebie gotowy projekt przystaje do ustaleń MPZP. :-? :o :) Pozdrawiam :)