PDA

Zobacz pełną wersję : Studnia Wodociagowa/Przyłącze Wody



Adam2004
19-01-2005, 14:25
Mój dom stoi ok 18 m od ogrodzenia .W wodociagach powiedziano mi ,ze muszę w zwiazku z taka odległościa zrobic tzw Studnie Wodociagową w odległości ok 2-4 m od ogrodzenia.
Ta studnia to 3 kręgi wpuszczone w grunt plus żeliwna pokrywa.
Czy ktos z forumowiczów spotkał sie z tym tematem.

Jerzysio
19-01-2005, 15:19
Tak MPWiK nie chce przyłączy dłuższych niż 15 m, ale ........ są odstepstwa 8)
Studzienkę robi się 2 m za ogrodzeniem fi 1,0 m ( na jeden wodomierz ).
Pozdro
J

Adam2004
19-01-2005, 15:34
czy to odstepstwo jest juz na etapie projektu - czy wykonawstwa ?

19-01-2005, 16:18
Mój dom stoi ok 18 m od ogrodzenia .W wodociagach powiedziano mi ,ze muszę w zwiazku z taka odległościa zrobic tzw Studnie Wodociagową w odległości ok 2-4 m od ogrodzenia.
Ta studnia to 3 kręgi wpuszczone w grunt plus żeliwna pokrywa.
Czy ktos z forumowiczów spotkał sie z tym tematem.

Zgodnie z warunkami technicznymi jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?todo=open&id=WDU20020750690) (& 116 pkt. 1 i 2), zestaw wodomierza powinien być zamontowany w budynku. Odstępstwo dotyczy tylko budynków wielorodzinnych, zamieszkania zbiorowego i użyteczności publicznej, kiedy to gdy budynek jest niepodpiwniczony a na parterze nie da się wydzielić odrębnego pomieszczenia, wtedy dopuszcza się montaz zestawu wodomierzowego w studzience poza budynkiem.
Tak więc zgodnie z tym przepisem Dostawca wody nie może od Ciebie wymagać montażu wodomierza poza budynkiem.
Ich wewnętrzne przepisy muszą być zgodne z rozporządzeniem, a nie odwrotnie.

Adam2004
19-01-2005, 16:38
Mój dom stoi ok 18 m od ogrodzenia .W wodociagach powiedziano mi ,ze muszę w zwiazku z taka odległościa zrobic tzw Studnie Wodociagową w odległości ok 2-4 m od ogrodzenia.
Ta studnia to 3 kręgi wpuszczone w grunt plus żeliwna pokrywa.
Czy ktos z forumowiczów spotkał sie z tym tematem.

Zgodnie z warunkami technicznymi jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?todo=open&id=WDU20020750690) (& 116 pkt. 1 i 2), zestaw wodomierza powinien być zamontowany w budynku. Odstępstwo dotyczy tylko budynków wielorodzinnych, zamieszkania zbiorowego i użyteczności publicznej, kiedy to gdy budynek jest niepodpiwniczony a na parterze nie da się wydzielić odrębnego pomieszczenia, wtedy dopuszcza się montaz zestawu wodomierzowego w studzience poza budynkiem.
Tak więc zgodnie z tym przepisem Dostawca wody nie może od Ciebie wymagać montażu wodomierza poza budynkiem.
Ich wewnętrzne przepisy muszą być zgodne z rozporządzeniem, a nie odwrotnie.

Dziękuje za wskazane rozporządzenie,w międzyczasie wykonałem dwie rozmowy z potencjalnymi wykonawcami i potwierdzają ,że warszawskie MPWiK ,narzuca studzienki w sytuacji takiej jak moja czyli budynek jest ponad 15 m od ulicy w której jest sieć.

Jutro zacznę sprawdzać w MPWik na jakie rozporządzenie powołuja się .

Czekam na informacje innych forumowiczów ,którzy spotkali sie z takim problemem.

Najprawdopobniej te min 15 m wynika z potrzeby narzucenia/utrzymania parametrów sieci wodnej ?

marpanek
20-01-2005, 19:19
Nie chodzi o parametry wody tylko o kasę.Do wodomierza w razie awarii MPWiK naprawia i usuwa szkody z własnej kieszeni, stąd te 15 m .
Proponuję z warunkami tech. udać się osobiście lub napisać pismo o zgodę na instalację wodomierza w budynku, to tylko 3 m .
Albo wziąć projektanta, który to załatwi. :D

20-01-2005, 20:26
....Najprawdopobniej te min 15 m wynika z potrzeby narzucenia/utrzymania parametrów sieci wodnej ?

Których parametrów?
Jakości wody, a moze ciśnienia?

A ni jedno, ani drugie nie może tutaj być wytłumaczeniem, bo:
- czym jest te Twoje kilkanaście metrów przyłącza w stosunku do dziesiątek lub setek kilometrów sieci wodociągowej
- jeśli chodzi o ciśnienie - powiedz ze położysz rurę o średnicy 40mm zamiast 32mm (zwykle 32mm jest doprowadzane do domków jendorodzinnych), różnica w cenie to chyba 1 zł/mb rury.
Albo zapytaj jakie mają ciśnienie w miejscu włączenia Twego przyłącza do sieci wodociagowej :P.
A najlepiej po prostu powołać się na przepisy (np. te, które wcześniej wymieniłem).
Oczywiscie nic na siłę, najpierw lepiej grzecznie zapytać, poprosić, a jak zaczną robić problemy wtedy podważyc ich decyzje.

soba
20-01-2005, 20:31
Nie chodzi o parametry wody tylko o kasę.Do wodomierza w razie awarii MPWiK naprawia i usuwa szkody z własnej kieszeni, stąd te 15 m .
Proponuję z warunkami tech. udać się osobiście lub napisać pismo o zgodę na instalację wodomierza w budynku, to tylko 3 m .
Albo wziąć projektanta, który to załatwi. :D
tylko pismem ja rozmawiałem 3 miechy dopiero kak dostali pismo z zapytaniem na jakiej podstawie to i to,to łaskawie zaprosli mnie na negocjacje :lol: :o