PDA

Zobacz pełną wersję : Dom w Petuniach - 12 metrowy ceownik



ostry
19-01-2005, 15:22
Wlasnie dzwonili do mnie z Archonu. Na moje pytanie- jak to jest ze na poddaszu jest tak malo slupow podpierajacych konstrukcje dachu - odpowiedzieli ze sa dwa stalowe ceowniki - jeden z nich ma dlugosc prawie 12 metrow! Spotkaliscie sie z czyms takim. Pan z ktroym rozmawialem powiedzial ze kupno czegos takiego nie jest problemem - ale jakos nie byl przekonujacy...

Link do projektu:
http://www.archon.pl/index.php?act=33&sid=m3f01a42e14e50&rodzaj=rzuty4&intra=47134cba4ec1c4525960a90c44730121&crc=7520b99f751631f40ad4e3d936298697&lang=pl

gg
19-01-2005, 17:41
Typowe kształtowniki do 12m powinieneś bez problemu kupić.
Najlepiej zadzwoń do pierwszej z brzegu hurtowni i zapytaj.

tom72
19-01-2005, 18:58
kupić kupisz, tylko jak to przywieziesz? pozdrawiam i zyczę powodzenia.

invx
19-01-2005, 19:03
jak do hurtowni przywiezli, to i do domu dowieziesz :)

maxymov
19-01-2005, 19:13
Sami Tobie przywiozą bo prawie zawsze dysponują własnym transportem

nurni
19-01-2005, 19:28
A czy takie rozwiązanie konstrukcyjne przypadkiem nie podraża niepotrzebnie wykonawstwa. Na pewno będzie potrzebny dźwig, żeby to "cudo" włożyć na górę.

Pozdrawiam

passenger
19-01-2005, 19:33
Wlasnie dzwonili do mnie z Archonu. Na moje pytanie- jak to jest ze na poddaszu jest tak malo slupow podpierajacych konstrukcje dachu - odpowiedzieli ze sa dwa stalowe ceowniki - jeden z nich ma dlugosc prawie 12 metrow! Spotkaliscie sie z czyms takim. Pan z ktroym rozmawialem powiedzial ze kupno czegos takiego nie jest problemem - ale jakos nie byl przekonujacy...


ja mam profil HEA (w ksztalcie odwróconej litery H ;> )
2 x po 6 metrów
kupisz bez problemu - kupuj tam, gdzie mają też transport
Z tego , co pamiętam, 12 metrów to najdłuższy profil dostępny "od ręki"
Ładowanie tego na górę to był jeden z najbardziej dramatycznych momentów na budowie
Przy 12 metrach może być niezła jazda - zwłaszcza, gdy pan dzwigowy to luzak i lubi sobie pohuśtac tymi kilogramami - był taki moment, że profil się zakołysał i leciał siłą bezwładu na ścianę - myślałem, że trzeba będzie zaczynać murowanie parteru od nowa ;>
za 12 metrów płaciłem chyba 1800 zł bez podatku (nie pamiętam już dokłądnie ile)

Przed położeniem trzeba wykonać i wmurować tzw. marki - elementy na podparcie - - są one umieszczone na ławach betonowych . - a wykonali mi je w stalowni. Ale każdy spawacz to zrobi.
To prostokąty z blachy minimum centymetrowej grubości - u dołu zakończone 4 prętami wygiętymi w haczyk (tu, dla przyblizenia obrazek czergoś podobnego (ale to jakieś wypasione marki jak z taśmy fabrycznej - ja miałem zwykłe oblepione spawami i nie tak piękne ;->) http://www.halfen-deha.pl/produkte/produkte_beton_hkb00.html

MArki stanowią podstawę i muszą być wpuszczone w beton "wąsami" - prętami, bo takiego kolosa nie można połozyc na pustaki, cegłę, czy sam beton.
Ważne jest wypoziomowanie ich i oczywiście dokładne umieszczenie na przewidzianej osi.

pozdrawiam

ostry
20-01-2005, 19:56
Passenger, dzieki za info!

Ktos jeszcze ma doswiadczenia z 12m pretami wzmacniajacymi konstrukcje dachu????