PDA

Zobacz pełną wersję : schody - dylemat



Gregor 456
19-01-2005, 15:39
Mam pytanie odnosnie schodow:
czy ktos z Was probowal zrobic w swoim domu schody na dole zakrecane,
bo wykonawca z ktorym rozmawiam powiedzial ze otwor w stropie ogranicza szerokosc schodow i nie mozna wykonac schodow na dole lekko zakrecanych, czy ktos z Was mial takie problemy ?
bo ja mysle ze wszystkie problemy mozna przejsc z odrobina dobrej woli

oto te schody

http://foto.onet.pl/upload/45/24/_407267_n.jpg

i w dodatku powiedzial ze chce za nie ( nie ta takie jak na zdjeciu, tylko proste schody ) 11 300 zl. z zamontowaniem i lakierowaniem
jeszcze jedno pytanie kiedy sie schody montuje, na jakim etapie budowy ?
dziekuje i pozdrawiam

Gregor 456
19-01-2005, 15:46
otwor w stropie ma 90 cm
dlugosc 5,37 cm
wysokosc 3,00 cm - do posadzki na gorze


http://foto.onet.pl/upload/6/80/_407299_n.jpg

i pomieszczenie gdzie maja one byc

pa :P

am00
19-01-2005, 17:53
Nie jest to problem, a tym bardziej za taka cenę. Jest wiele firm specjalizujących się w schodach. Poszukaj w internecie.

jajmar
19-01-2005, 18:03
Wydaje mi sie ze masz troche za ciasne to pomieszczenie na takiego typu schody, beda ona za waskie i "wcisniete"

Cypek
19-01-2005, 18:13
Niestety na serwerze mam tylko takie zdjęcie:
http://republika.pl/cypola/images/P9050068D.jpg
Jak cg=hcesz na dysku mam więcej moich schodów to na życzenie podeśle Ci na maila.

Wowka
19-01-2005, 18:18
Wydaje mi sie ze masz troche za ciasne to pomieszczenie na takiego typu schody, beda ona za waskie i "wcisniete"

Moje zdanie jest podobne.
Pokazano na foto szerokie schody w dużym reprezentacyjnym pomieszczeniu. Stanowią one jak sądzę główny "akcent" tego pomieszczenia (salonu) i kapitalnie prezentują się na ścianie. Przypuszcam, że salon ma wysokość dwóch kondygnacji. Ty zamierzasz te wąskie schody wychodzące z dziury w suficie umieścić w korytarzyku obok normalnego ciągu komunkacyjnego i prawdopodobnie tylko "zakręcić" ich końcem na lewo.
Ja tego za bardzo nie widzę. Niemniej to Twój dom i Twój wybór.

Powodzenia.

pattaya
19-01-2005, 19:22
Uważam schody tego typu o szerokości 90cm za nieporozumienie.Spróbuj wnieść na górę choćby kanapę.Schody to jeden z najważniejszych elementów wnętrza domu.Powinny być wygodne i praktyczne.Czyli szerokie i umożliwiające przemieszczenie przez nie dużych przedmiotów.
No i ładne.
Schody o jakich piszesz mogą spełnić tylko tą ostatnią funkcję.

Magośka
19-01-2005, 20:51
Gregor- czyżbyś rozmawiał z Iwierzycami, u mnie też nie widzieli schodów, które sobie wymyśliłam i koniecznie chcieli mi wcisnąć ażurowe i takie robione od sztancy. Okazało się, że da się jednak zrobić schody takie jak chciałam zrobił mi je stolarz- nie wiem tylko czy Ci go polecać, bo nie jest zbyt solidny- progów do drzwi nie zrobił od lipca i nie odzywa się do dziś, no i ostatnio obrósł w piórka, schody były w przystępnej cenie (6800), a za drzwi wziął dużo i ponoć znajomemu też podał już wysoką cenę za schody- jak mimo to będziesz chciał mieć namiar to napisz.
Jeżeli chodzi o szerokość biegu, to faktycznie 90 cm to tochę mało, ja mam co prawda jeszcze węższe, ale to jest mieszkanie 2 poziomowe i oprócz tych schodów są jeszcze zewnętrzne z klatki- i już nie raz z nich korzystałam wnosząc coś większego na górę.

Gregor 456
19-01-2005, 21:18
Magoska, czy Ty jestes jasnowidzem czy co ?
tyle moge napisac do Twojego zapytania
u mnie niema rzeczy niemozliwych
wszystko mozna wykonac, jak sie chce
a jak ktos nie chce to ja go nie bede zmuszac, porozmawiam z innymi, jest ich wiele
Tak podaj mi namiary na priva, ja poprostu chce wiedziec kto to jest, zeby do niego nie pojsc - mozna i tak strzec sie przed niekompetentnymi nieprawdaz :wink: