PDA

Zobacz pełną wersję : Ściany fundamentowe 3W



AGL
19-01-2005, 23:31
Co sądzicie o wykonaniu ścian fundamentowych 3W z takich oto płyt:
robię formę, powiedzmy 1,5 m x 2m
wylewam warstwę betonu
na tym betonie ściśle układam warstwę styropianu
wylewam na styropian drugą warstwę betonu
wszystkie warstwy łączę kotwami

potem "muruję" ścianę fundamentową.

rafałek
20-01-2005, 06:33
Wygląda mi to na przerost formy nad treścią i dodatkowe komplikowanie tego co można zrobić prościej. Czy nie prościej będzie zrobić to z bloczków? Czy przy tak dużych modułąch kotwienie będzie wystarczające? No i to ciągle szalowanie i rozszalowanie. Wydaje mi się, że niepotrzebnie komplikujesz sobie życie.

rafałek
20-01-2005, 06:34
A i jeszcze jedno - usuń ten zdoblowany wątek...

invx
20-01-2005, 07:14
mozna to pewnie latwuej wykonac, ale sposob wydaje mi sie OK, zreszta byc moze dla niego wlasnie taki sposob jest najlatwiejszy ??? moze ma jakies formy gotowe, moze ma durzy zapas cementu ?

rafałek
20-01-2005, 07:28
OK, ale posiadając 1, 2, 3 formy o wymiarach 1,5x2m to jak długo to będzie trwało? To już chyba łatwiej będzie zrobić szalunek, wylać ścianę nośną (wewnętrzną), po rozszalowaniu przymocować styropian, dozalować i dolać zewnętrzną.

invx
20-01-2005, 07:32
no cuz, nie wnikajmy, w wykonanie techniczne, jest wieeeele mozliwosci, jakies powody on ma sie pytac o takie wykonanie :D, wazne zeby bylo wykonane poprawnie, a jakim sposobem, to jego wola :)

SylwekW
20-01-2005, 07:34
Nie znając wszystkich okoliczności to też raczej wydaje mi się to niepotrzebna i znaczna komplikacja.