PDA

Zobacz pełną wersję : IBF - dachówki??



Cebor
20-01-2005, 06:38
Witam
mam dylemat dotyczący dachówki cementowej IBF-a, czy ktoś ją posiada na swoim dachu i jak się ona prezentuje. Może ewentualne uwagi. Bo sama cena jest obecnie OK.


pozdrawiam i mam nadzieję że mi pomożecie.

pattaya
20-01-2005, 09:08
Sąsiad ma na dachu.Wygląda normalnie.Dachówka jak dachówka.
Tylko nie wiem czemu we wszystkich hurtowniach ją odradzają?

D`arek
20-01-2005, 10:44
http://www.e-foto.pl/users/k20041218-224249/u20050111-105831/midd_budowa.jpg
Mam IBF podwójne S antracyt- cena porównywalna z Braasem, łatwa w obróbce i na razie żadnych uwag. Pozdrawiam

Mroovka
17-03-2007, 11:26
Ponawiam pytanie- jak dach kryty dachówkami IBF wytrzymuje próbę czasu? Czy to prawda, że kolory blakną?

Mroovka
19-03-2007, 10:38
:roll:

Roofair
19-03-2007, 11:30
Ponawiam pytanie- jak dach kryty dachówkami IBF wytrzymuje próbę czasu? Czy to prawda, że kolory blakną?

Dziwisz się, że nikt nie odpowiada? A o jaką "próbę czasu" Ci chodzi? 2, 5, może gwarancyjne 30 lat? Obawiam się, a sprawa dotyczy dachówek w ogóle, że kwestię ich żywotności, wytrzymałości, ocenią następne pokolenia.. :)
Kolory... hmm... W przypadku dachówek cementowych do niedawna efekt, nazwijmy to, "blaknięcia" po latach występował i jest to fakt nie do ukrycia. Pamiętajmy, że jeszcze kilkanaście lat temu nikt nie malował dachówek cementowych, całą ich barwę stanowił pigment w masie (w przypadku producentów "domowych" nawet tego nie szło uświadczyć). Pierwsze farby były bardzo niedoskonałe, ale szybko zaczęto stosować specjalne farby akrylowe do betonu i dachówek w szczególności. Ta technologia stosowana jest dp dziś przez większość producentów, w tym IBF, ale dwóch poszło o krok dalej: Braas i Prodach mają dachówki pokrywane powłoką akrylowo-polimerową. Nie będę się rozpisywał, ciekawi zajrzą na strony producenckie.
Pozdrawiam

Ola i Krzysiek
19-03-2007, 11:38
IBF z tego co mówił mi gość w hurtowni nie jest barwiona w masie, tzn. jeśli Ci kawałek odpadnie będzie w środku jasna. Dlatego zdecywaliśmy się na Braasa podwójne S, który jest barwiony w masie. Dachówka z gąsiorami i innymi pierdołkami wyszła nas prawie 11 000. Dach mamy ok 210m2. Ile IBF nie mam pojęcia, bo ostatecznie nie wycienialiśmy.
A druga sprawa, nie znam nikogo kto ma IBF na dachu więc opinii o wytrzymałości nie mam.

piciu10
19-03-2007, 13:11
Witam!
Posiadam rzymską dachówkę IBF w kolorzę brąz na dachu od 2001 r. Bez zastrzeżeń. Na zakup namówiłem również sąsiada, który kupił S. Moim zdaniem rzymska lepiej leży na dachu niż S.

jacekot
19-03-2007, 13:59
IBF z tego co mówił mi gość w hurtowni nie jest barwiona w masie, tzn. jeśli Ci kawałek odpadnie będzie w środku jasna. Dlatego zdecywaliśmy się na Braasa podwójne S, który jest barwiony w masie. Dachówka z gąsiorami i innymi pierdołkami wyszła nas prawie 11 000. Dach mamy ok 210m2. Ile IBF nie mam pojęcia, bo ostatecznie nie wycienialiśmy.
A druga sprawa, nie znam nikogo kto ma IBF na dachu więc opinii o wytrzymałości nie mam.

I tak oszukuj się dalej . Takimi tekstami sprzedawcy wpuszczją inwestorów w kanał a oni łykają jak ciepłe bułeczki. Brass barwiony a inne nie ? Wszystkie dachówki cementowe (pomijam jakieś dziwne firmy domowe i warsztatowe) znanych firm są barwione w masie i to od kilku lat . Fakt dachówka cementowa będzie blakła.

Znam jeszcze kilka fajnych tekstów :
- sciany oddychają
- wszystkie inne materiały poza silikatami są promieniotwórcze
- nie trzeba izolacji poziomej i pionowej na fundamenty


Tak na prawde nie ma znaczenia co wybierzesz Euronit,Brassa,IBF co by nie mówić to zawsze jest dachówka cementowa i taka zostanie .
Ja osobiście mam IBF i jak na razie jest ok , ale co ja mogę powiedziać skoro mam go do 6 miesięcy , ale mój znajomy ma też tą sama dachówkę chyba już ponad trzy lata jest ok nie widać na niej oznak starzenia .
Mam kilka dachówek które mi zostały , nawet jedną sobie specjalnie potłukłem i jest barwiona w masie , sprawdzone osobiście .

Mój dach to 260 m , ale cena za moją dachówkę niższa , ale ja miałem specjalną ofertę , minimalną marża sprzedawcy .

A jeszcze jedno jak ci odpadnie kawałek dachówki to sobie ją wyminisz na nową , przcież nie będziesz mieszkała z dziurą na dachu.

Mroovka
19-03-2007, 15:38
A ile kosztował IBF na 260 metrowy dach? Mnie własnie od tych dachówek odstrasza podejrzanie niska cena. Na dach 220 - metrowy dachówki IBF mają kosztować 3,5 tys. mniej niż tez cementowy wyrób euronitu. :o

jacekot
19-03-2007, 16:05
A ile kosztował IBF na 260 metrowy dach? Mnie własnie od tych dachówek odstrasza podejrzanie niska cena. Na dach 220 - metrowy dachówki IBF mają kosztować 3,5 tys. mniej niż tez cementowy wyrób euronitu. :o

3,5 tys ? Zwariowałeś ? Stary to ździerstwo w biały dzień . Chyba chcą Cię oszukać . Targuj sie myśle ze powinieneś dostać jeszcze ze 40% rabatu.

hala_k
19-03-2007, 17:45
A ile kosztował IBF na 260 metrowy dach? Mnie własnie od tych dachówek odstrasza podejrzanie niska cena. Na dach 220 - metrowy dachówki IBF mają kosztować 3,5 tys. mniej niż tez cementowy wyrób euronitu. :o

3,5 tys ? Zwariowałeś ? Stary to ździerstwo w biały dzień . Chyba chcą Cię oszukać . Targuj sie myśle ze powinieneś dostać jeszcze ze 40% rabatu.
[jacekot] zrób sobie przerwe od forum. Po co ta ironia?!
[Mroovka] sprecyzuj swoją wypowiedź, bo róznica w cenie 3500 zł przy dachu 220 m2 robi ok. 16 zł na m2, a to jest mało prawdopodobne?!
Te dwie dachówki aż tak nie odbiegają od siebie pod względem cenowym?! O jakosci nie wypowiadam się.

wartownik
19-03-2007, 18:19
Mam w rekach dachowke IBF z 1993 roku ... sliczny dzwiek jak porcelana , nawet zagralem melodie , forma od siekiery , przod sciety prostopadle , mocno porowaty , kolor calkiem niezle sie trzyma ... to byl dobry rocznik dla IBF-a , pozniej seria andrutow...

jacekot
19-03-2007, 20:18
A ile kosztował IBF na 260 metrowy dach? Mnie własnie od tych dachówek odstrasza podejrzanie niska cena. Na dach 220 - metrowy dachówki IBF mają kosztować 3,5 tys. mniej niż tez cementowy wyrób euronitu. :o

3,5 tys ? Zwariowałeś ? Stary to ździerstwo w biały dzień . Chyba chcą Cię oszukać . Targuj sie myśle ze powinieneś dostać jeszcze ze 40% rabatu.
[jacekot] zrób sobie przerwe od forum. Po co ta ironia?!
[Mroovka] sprecyzuj swoją wypowiedź, bo róznica w cenie 3500 zł przy dachu 220 m2 robi ok. 16 zł na m2, a to jest mało prawdopodobne?!
Te dwie dachówki aż tak nie odbiegają od siebie pod względem cenowym?! O jakosci nie wypowiadam się.

moze i mnie poniosło ,ale jak ktoś pisze takie dziwne rzeczy to nie wiem czy serio i się pomylił ,czy sobie żarty robi

Mroovka
20-03-2007, 07:34
Poważnie: z ofert jakie posiadam euronit na 220-metrowy dach jest o 3,500 zł. drozszy od IBF. Na euronit mam oferty z kilku firm, na IBF tylko z jednej . Znalazłam tylko jeden skład sprzedający dachówki IBF więc nie mam z czym porównać ich propozycji.

Dziękuje za wszystkie dotychczasowe wypowiedzi , proszę o nastepne .

jacekot
20-03-2007, 08:24
Poważnie: z ofert jakie posiadam euronit na 220-metrowy dach jest o 3,500 zł. drozszy od IBF. Na euronit mam oferty z kilku firm, na IBF tylko z jednej . Znalazłam tylko jeden skład sprzedający dachówki IBF więc nie mam z czym porównać ich propozycji.

Dziękuje za wszystkie dotychczasowe wypowiedzi , proszę o nastepne .

no to teraz wszystko jasne , wartość 3,5 tys to różnica , a nie cena dachówki za cały dach .
Jak już wcześniej pisałem nie ma różnicy , czy to Brass /IBF czy Eronit to wszystko jest dachówka cementowa i każdy da ci na nią gwarancje 30 lat (przynajmniej ja tak mam na IBF , ale sądze ze wszyscy tyle dają ) wiec o co się martwisz. Jeśli mam dobrze zrobioną kalkulacje dachu i rzeczywiscie jest taka rożnica 3,5 tys to się nie zastanawiaj będziesz miała za to dwa okna dochowe extra , kominek lub jeszcze inne wyposarzenie do domu.

A jak pójdziesz do przedstawicieli tych firm to karzdy powie ze jego wyrób jest najlepszy .

ppp.j
21-03-2007, 12:22
Mam IBF na dachu bo najbardziej podchodził mi pod kolor klinkieru na kominie i filarach. Gdy konsultowałem się z dekarzami którzy wykonywali dach to zgodnie mówili że wszystko jedno co wezmę im jest bez różnicy a jakość porównywalna. No i IBF miał najlepszą cenę.

Andrzej Wilhelmi
21-03-2007, 21:45
IBF to prawie to samo co BRAAS! I właśnie to "prawie" robi różnicę w cenie. Ale każdy ma wolny wybór. Oczywiście jedna i druga dachówka będzie dobrze chroniła nasz dom. Pozdrawiam.

jacekot
22-03-2007, 07:51
IBF to prawie to samo co BRAAS! I właśnie to "prawie" robi różnicę w cenie. Ale każdy ma wolny wybór. Oczywiście jedna i druga dachówka będzie dobrze chroniła nasz dom. Pozdrawiam.

Andrzej z tego co wiem to pracujesz w firmie z pokryciami dachu .
Powiedz mi tylko jaką dachówkę cementową sprzedajesz u siebie ?
Bo jestem ciekawy czy to nie jest tak ze "każda pliszka swój ogon chwali"

Andrzej Wilhelmi
23-03-2007, 10:56
Drogi przyjacielu wydaje mi się, że w tej materii Twoja wiedza jest niekompletna. Wystarczy kliknąć na moje ikonki albo zerknąć na ogłoszenia. Jak widać prowadzę firmę dekarską i dzielę się na tym Forum swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniem. Moim zdaniem Braas ma najlepsze wyroby co wcale nie znaczy, że inne są złe. Pozdrawiam.

iwonaszczytno
25-03-2007, 17:18
Akurat Braas ma najlepszą reklamę, a wyroby są dobre ale czy najlepsze ? według mnie niekoniecznie, są porównywalne z innymi betonami i tyle, ale trudno pisać coś o innych jak się jest na polecanej liście dekarzy owej firmy, nieprawdaż ? :wink:

Andrzej Wilhelmi
25-03-2007, 17:57
Przyjacielu nie rozumiem czego oczekujesz. Czy ja kiedykolwiek mówiłem, że inne pokrycia są złe? Polecam BRAAS-a bo uważam, że jest najlepszy i taka jest moja opinia. Na otrzymanie certyfikatu jakości od firmy BRAAS czekałem kilka lat. Starannością i rzetelnością dowiodłem, że jestem godny takiego certyfikatu. Jestem dumny z faktu, że firma BRAAS umieściła mnie gronie najlepszych dekarzy. Pozdrawiam.

siemka
25-03-2007, 18:33
Przyjacielu nie rozumiem czego oczekujesz. Czy ja kiedykolwiek mówiłem, że inne pokrycia są złe? Polecam BRAAS-a bo uważam, że jest najlepszy i taka jest moja opinia. Na otrzymanie certyfikatu jakości od firmy BRAAS czekałem kilka lat. Starannością i rzetelnością dowiodłem, że jestem godny takiego certyfikatu. Jestem dumny z faktu, że firma BRAAS umieściła mnie gronie najlepszych dekarzy. Pozdrawiam.

Szanowny Panie Andrzeju
Pozwalam sobie tą drogą prosić o sugestie.....szukam dachówki, najlepiej karpiówki, w kolorze antracyt-zieleń.....czy mógłby Pan coś podpowiedzieć
pozdrawiam

Andrzej Wilhelmi
25-03-2007, 18:56
Wybór jest dość spory. Wszystkie doskonale się nadają. Ustawiłbym to tak:
- RuppCeramika Opal,
- Creaton Klassik lub Kera-Biber,
- Koramic Karpiówka,
- Cerabud S.A. Krotoszyn Karpiówka.
Ta ostatnia będzie najtańsza. Pozdrawiam.

Zygul
26-03-2007, 10:39
Witam Panie Andrzeju,
Zdecydowałem, że dach bedzie kryty dachówką cementową, brązową, podwójne-S. Pytanie jest krótkie: Wybrać Braas czy IBF (5000 taniej)?
Jaka jest róznica w powłokach. IBF przypomina chyba Braas Novo - ten matowy a teraz Braas to głównie powłoka lumino, błyszcząca. Kolor jest ładniejszy na IBF ale chyba wszystko inne przemawia za Braas'em. Każda uwaga jest cenna.

jacekot
26-03-2007, 14:42
Witam Panie Andrzeju,
Zdecydowałem, że dach bedzie kryty dachówką cementową, brązową, podwójne-S. Pytanie jest krótkie: Wybrać Braas czy IBF (5000 taniej)?
Jaka jest róznica w powłokach. IBF przypomina chyba Braas Novo - ten matowy a teraz Braas to głównie powłoka lumino, błyszcząca. Kolor jest ładniejszy na IBF ale chyba wszystko inne przemawia za Braas'em. Każda uwaga jest cenna.

Zygul co ty za pytanie zadajesz to tak jak byś zapytał dilera opla co masz kupić opla czy renault ? co ci odpowie ?


No chyba ze potrzebujesz się utwierdzić w tym ze chcesz kupić Braasa

hala_k
30-03-2007, 20:07
A może PRODACH? Podwójne S w kolorze stalowym? Cementowa.
http://www.on-line.pl/dom/30_03_2007_2.jpg
Dla mnie bomba! Cena konkurencyjna, powłoka jak u Braasa, czego trza więcej.. Zobaczymy za lat kilka...

Andrzej Wilhelmi
30-03-2007, 20:23
Witam Panie Andrzeju,
Zdecydowałem, że dach bedzie kryty dachówką cementową, brązową, podwójne-S. Pytanie jest krótkie: Wybrać Braas czy IBF (5000 taniej)?
Jaka jest róznica w powłokach. IBF przypomina chyba Braas Novo - ten matowy a teraz Braas to głównie powłoka lumino, błyszcząca. Kolor jest ładniejszy na IBF ale chyba wszystko inne przemawia za Braas'em. Każda uwaga jest cenna.

Jedna i druga spełni swoje zadanie. Jedna i druga ma gwarancję 30 letnią. Jak jest kasa to ja oczywiście polecam BRAASa! Myślę jednak, że powinieneś kierować się względami estetycznymi i ceną. Życzę trafnych wyborów. Pozdrawiam.