PDA

Zobacz pełną wersję : ogrzewanie podlogowe z c.o.



Goska.w
20-01-2005, 09:15
witam,
moze ktos podpowie, jestem na etapie wykonywania instalacji c.o., wod-kan., gaz..
chcialabym zrobic w czesci domu dogrzewanie na zasadzie ogrzewania podlogowego, podstawowe ogrzewanie to gazowe i kaloryfery.
czy aby zrobic ogrzewanie podlogowe / jako dodatkowe podgrzewanie/ musze miec piec kondensacyjny i zmodyfikowac komin, czy moge miec zwykly piec / nie kondensacyjny/ ?
gdy spotykam sie z "fachowcami" kazdy mowi cos innego i jestem juz w totalnej rozsterce.
wczesniej uwazalam ze moze byc normalny piec , a jedyna rzecz ktora musi byc dodatkowa to oczywiscie rury na podloge i zawor chyba RV14 jesli sie nie mysle...
prosze doradzcie...
goska

magmi
20-01-2005, 09:30
Twoi instalatorzy wciskają ci głupoty. Oczywiście, że może być "normalny" piec CO.
Problem leży gdzie indziej. Podłgówka wodna jest niskotemperaturowym źrółem ciepła i nie możesz tak po prostuy puścić w rurki w podłodze wody o temperaturze takiej , jak idzie do grzejników. Przy tzw. ogrzewaniu mieszanym najczęściej są dwa osobne obiegi, przy czym do podłogówki idzie woda z układu mieszającego, chłodniejsza.
Niektórzy stosują uproszczone rozwiązanie, podłogówka pracuje na "powrocie" z grzejników.

Poszukaj na forum, oten temat był już wałkowany mnóstwo razy.

Goska.w
20-01-2005, 09:44
dzieki serdeczne, jestem tu pierwszy raz...
a co do fachowcow...to zmora...
moze znasz rynek krakowski jesli chodzi o fachowcow, moze mozesz polecic kogos?
pozdrawiam

mark1oc
20-01-2005, 12:15
do podlogowki mozna stosowac na kociol na wegiel
a codopiero zwykly ,wszystko zalezy ile masz tej podlogowki bo jak tylko lazienka i kuchnia to wystarczy zawor RTL[tansza opcja] albo uniboxa
sam robie uklady oparte na zaworach rtl tylko te zawory mozna stosowac do 12-14m2 podlogi ogrzewanej
pozdrawiam

magmi
20-01-2005, 14:17
dzieki serdeczne, jestem tu pierwszy raz...
a co do fachowcow...to zmora...
moze znasz rynek krakowski jesli chodzi o fachowcow, moze mozesz polecic kogos?
pozdrawiam

Gosiu, ja mieszkam w innym regionie kraju, więc Ci nie pomogę, ale zajrzyj o tutaj:

grupa krakowska (http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=934&start=14160)
i zadaj to pytanie - na pewno ktoś Ci coś podpowie.
Pozdrawiam :D