PDA

Zobacz pełną wersję : drewniana podloga i klopoty z nia zwiazane



jawass
20-01-2005, 15:34
Witam,
mam podloge z drewna egzotycznego (sukupira), z desek 120x12x2 cm . Polozona w lecie, wycyklinowana i wylakierowana pod koniec lata. Niedawno popekal lakier na wszystkich szczelinach miedzy deskami. Niektore szczeliny zrobily sie calkiem spore(ponad 1mm). Wyglada na to, ze deski nie byly dokladnie wysuszone. Firma, w ktorej kupilem deski rowniez kladla je na podlodze, wiec na szczescie nie bedzie mogla zrzucic ew. winy na dostawce desek.

Mnie to nieco zalamalo, bo wydalem na podloge mnostwo pieniedzy, ale slysze rozne opinie. Czesci ludzi mowi, zo to normalne, czesc, ze trzeba natychmiast reklamowac. Gosc u ktorego to kupilem jest troche niezrownowazony, wiec wolalbym miec jakies argumenty zanim z nim
zaczne rozmawiac. Czy ktos cos moze doradzic ??

pozdrawiam forumowiczow,
j.w.

katerhasser
20-01-2005, 15:56
argumentem jest to, że deski się rozeschły i są szczeliny. No i był full service - robota i materiał, więc nikt na nikogo nie zepchnie winy. Cholera, współczuję ci, bo podłoga do remontu...
Jak ci będzie gość robił problemy, to dawaj jego dane na forum. teraz często zanim się komuś zleci coś albo coś od kogoś kupi, wrzuca się nazwisko/nazwę firmy w google i można trafić na ślady z przeszłości - choćby opinie klientów. Jeśli gość ma trochę wyobraźni, to postrasz go tym, że od internautów i forumowiczów może juz nigdy nic nie zarobić jęsli nie uwzględni rękojmi...

smartcat
20-01-2005, 16:16
Witam,
mam podloge z drewna egzotycznego (sukupira), Niedawno popekal lakier na wszystkich szczelinach miedzy deskami. Niektore szczeliny zrobily sie calkiem spore(ponad 1mm). Wyglada na to, ze deski nie byly dokladnie wysuszone.

Mogła tez być niewlasciwa wilgotność powietrza w pomieszczeniu. ( za sucho) DLH ma takie wskazówki :
http://www.dlh.pl/cms/images/user/uzylite.doc
A ze secupira w/g tabel ma stabilnośc "średnią" to rózne rzeczy mogły siie dziać
http://www.dlh.pl/index.php?pid=48

katerhasser
20-01-2005, 17:17
ale przecież fachowiec, który układa drewno na podłogę jest od tego by dopilnować wilgotności i drewna, i pomieszczenia (deski powinny były sobie poczekać na położenie właśnie w swoim przyszłym pokoju w warunkach docelowych parę dni).