PDA

Zobacz pełną wersję : Zbiornik z gazem na działce



Jarodabek
20-01-2005, 19:09
Czy wymagany jest projekt na gaz ze zbiornika na działce?

jacekska
20-01-2005, 19:38
Jest wymagany, ale te sprawy załatwia firma z którą podpiszesz umowę. Przynajmniej tak jest w przypadku BałtykGazu, Orlenu i BP.
U mnie załatwiali wszystko łącznie z odbiorem inspektora nadzoru.

Jarodabek
20-01-2005, 19:53
Jest wymagany, ale te sprawy załatwia firma z którą podpiszesz umowę. Przynajmniej tak jest w przypadku BałtykGazu, Orlenu i BP.
U mnie załatwiali wszystko łącznie z odbiorem inspektora nadzoru.

Jakie są koszty takiej inwestycji?

jacekska
20-01-2005, 20:15
Za całość zapłaciłem 1050zł. Przy czym sam musiałem wykopać dół i wylać na jego dnie płytę fundamentową do której jest zamocowany zbiornik. Nie podobają mi się zbiorniki odkryte i zdecydowałem się na ziemny (czyli zakopany). Musiałem też wykopać rów na rurę od zbiornika do miejsca gdzie jest zamocowana skrzynka z licznikiem. Wszystkie inne formalności załatwiał BałtykGaz.

Jarodabek
20-01-2005, 20:17
Za całość zapłaciłem 1050zł. Przy czym sam musiałem wykopać dół i wylać na jego dnie płytę fundamentową do której jest zamocowany zbiornik. Nie podobają mi się zbiorniki odkryte i zdecydowałem się na ziemny (czyli zakopany). Musiałem też wykopać rów na rurę od zbiornika do miejsca gdzie jest zamocowana skrzynka z licznikiem. Wszystkie inne formalności załatwiał BałtykGaz.
Dziękuję za odpowiedź.

kwiatkor
21-01-2005, 10:37
Ja mam gaz z Shell'a - też wszystko załatwili sami (poza wylaniem płyty betonowej).

Mam butlę naziemną, bo:
1. jest duża działka i łatwo było ja umieścić (obsadzona krzakami nie niepokoi zanadto wzroku)
2. mam zamiar kiedyś przejść na gaz ziemny - i wtedy łatwiej taką butlę zwrócić

arek_s
21-01-2005, 11:27
skoro jesteśmy przy temacie butli z gazem to czy naprawdę koszt ogrzewania domu propan-butanem jest dużo większy od ogrzewania olejem opałowym. Jak to jest u Was - ile kosztuje to was średnio miesięcznie w okresie zimy (i przy jakiej wielkości domu)

jacekska
21-01-2005, 11:48
Niestety ja nie mogę napisać o kosztach, jeszcze nie mieszkam a piec pracuje obecnie z funkcją antyzamarzaniową, czyli nie dopuszcza do spadku temperatury w instalacji poniżej +6 stopni C. Przy takiej pogodzie od listopada zużyłem 17m3.
Co tańsze - gaz czy olej? - temat rzeka, poszukaj w forum. Moim zdaniem porównywalne koszty w eksploatacji, nieporównywalne jeśli chodzi o cenę kotła - na niekorzyść olejowego. Ja wybrałem gaz z dwóch powodów: po pierwsze moja "kotłownia" to wnęka w łazience zajmująca niecały 1m2 powierzchni domu, po drugie chciałem mieć też kuchnię gazową a nie podoba mi się pomysł na stawianie butli gdzieś w szafce kuchennej.

kwiatkor
21-01-2005, 12:26
tankuję butlę 1/rok - to koszt ok.2300PLN. Gaz wykorzystuję do - c.o., c.w.u. i w kuchni. Domek ok. 50m2, dość słabo izolowany, ale nie robimy w nim sauny (w dzień zwykle 19C, w nocy 16C)

mat1
26-01-2005, 09:33
ja mam zbiornik od października zuzyłem gazy na 1000 zł, o drewna do kominka na 200 zł (kominkiem tylko czasami palę), termoregulator mam na stawiony na 21 stopni, budynek 150 m2, z betonu komórkowego 36 + styropian 10 cm, przypominam, że słabiutka zima w tym roku, zbiornik mam z Progasu, za propan we wrześnie płaciłem 1,15 brutto

ryfka
15-02-2005, 14:38
Nie wiem jak to się dzieje, że wszyscy użytkownicy ogrzewania na propan, zużywaja tak mało gazu, podczas gdy u mnie (dwie osoby), -dom 130 m kw. ocieplenie 10 cm. styropianem, nowe okna- parterówka, od pażdziernika "poszła" cała beczka, tydzień temu zamawiałam kolejną, w mieszkaniu mam niecałe 18 stopni, i nie mogę go dogrzać (piec Vaillant z zasobnikiem 20 litrowym). Nasz gazownik bezradnie rozkłada ręce a my boimy się że to ogrzewanie nas zrujnuje. Czy możliwe jest że całe ciepło ucieka przez płaski i nieocieplony dach?

greg98
15-02-2005, 15:01
Nie wiem jak to się dzieje, że wszyscy użytkownicy ogrzewania na propan, zużywaja tak mało gazu, podczas gdy u mnie (dwie osoby), -dom 130 m kw. ocieplenie 10 cm. styropianem, nowe okna- parterówka, od pażdziernika "poszła" cała beczka, tydzień temu zamawiałam kolejną, w mieszkaniu mam niecałe 18 stopni, i nie mogę go dogrzać (piec Vaillant z zasobnikiem 20 litrowym). Nasz gazownik bezradnie rozkłada ręce a my boimy się że to ogrzewanie nas zrujnuje. Czy możliwe jest że całe ciepło ucieka przez płaski i nieocieplony dach?

Eee... Jak świeży dom, to schnie :-)
No i ten nieocieplony dach...
Nie martw się- będzie lepiej.

Michał_B.
15-02-2005, 15:44
Nie wiem jak to się dzieje, że wszyscy użytkownicy ogrzewania na propan, zużywaja tak mało gazu, podczas gdy u mnie (dwie osoby), -dom 130 m kw. ocieplenie 10 cm. styropianem, nowe okna- parterówka, od pażdziernika "poszła" cała beczka, tydzień temu zamawiałam kolejną, w mieszkaniu mam niecałe 18 stopni, i nie mogę go dogrzać (piec Vaillant z zasobnikiem 20 litrowym). Nasz gazownik bezradnie rozkłada ręce a my boimy się że to ogrzewanie nas zrujnuje. Czy możliwe jest że całe ciepło ucieka przez płaski i nieocieplony dach?

Możliwe.
Mój znajomy jak postawił dom to pierwszy sezon miał tylko częściowo zaizolowane poddasze i poszły mu 2 duuże zbiorniki oleju w niebo.

ryfka
15-02-2005, 15:57
Dzięki serdeczne, nie pozostaje nam nic innego jak ocieplić dach i zamontować turbokominek tylko skąd na to brać.....

Gacek
17-02-2005, 08:39
mi posżło przez pierwsze 4 miesiące ponad 1500 litrów gazu (propan) dom w miedzyczasie był tynkowany, sechł..dużo wietrzenia....;) strasznie bolało to moja kieszeń..liczę że 1000 który teraz dobieram wystarczy do następnej zimy.....strych mam ocieplony 20 cm wełna, myślę jednak cały czas jak jeszcze moge go docieplić.
Zbiornik mam na działce, w lato chce zamontować dookołaniego pergole..i zasiac bluszcz.. a co? "niech się gadzina wije"..;)
pozdrawiam