PDA

Zobacz pełną wersję : projekt C50 DOM ZE SŁONECZNYM SALONEM



TomcioCH
23-08-2003, 20:30
Po wielu miesiącach poszukiwań wybrałem wreszcie projekt. Teraz jednak zastanawiam się jaki budżet potrzebny będzie aby doprowadzić tę inwestycję do końca. Dlatego też pytam:

Czy ktoś już wybudował dom według projektu muratora C50 - se słonecznym salonem?

Jeżeli możecie to dajcie znać o waszych dośwaidczeniach podczas budowy oraz późniejszej eksploatacji tego domu.
Napiszcie także jak wygląda sprawa kosztorysu oraz faktycznego poziomu wydatków poszczególnych etapów, tj.: fundamenty, ściany, więźba dachowa, dach, instalacje wewnętrzne itp. A może takż możecie polecić sprawdzoną ekipę, która już stawiała taki domek? (Najchętniej widziana ekipa, która zechce budować w okolicach prawej strony warszawskich przedmieści)

Będę wam wdzięczny za wszelkie wskazówki i uwagi dotyczące tego domku,

marina123
23-08-2003, 20:33
Przenies watek do dzialu "Projekty". Tu nikt ci na te pytania nie odpowie
:)

toyo69
20-01-2005, 21:54
Kupiłem projekt jak w temacie
Zaczynam na wiosnę - (mam taką nadzieję) 8)
Czy ktoś z szanownych forumowiczów buduje takie "gniazdko" :D , a może ktoś już mieszka w nim?
Link do projektu : http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=147
Interesuje mnie: 1. ewentualne zmiany co do projektu
2. fotki w realu , 3. każde inne przydatne rady.
PZDR

belfer
24-01-2005, 18:18
Przeglądam Forum już od dłuższego czasu i jeszcze nie napotkałem nikogo, kto realizowałby ten domek! a szkoda, bo także mojej żonie też przypadł do gustu i chyba go będziemy stawiać lecz to jeszcze przyszłość. Na razie przemawia za nim układ na planie krzyża oraz wysunięty w głąb działki salon. Martwi mały garaż. Ponieważ nasza działka ma wjazd od strony południowej planujemy dodać do salonu dodatkowe okno, luksfery w łazience zastąpić oknem i zrezygnować z nich w kuchni.
Czy możesz podać jak oceniasz koszt budowy, z jakich materiałów zamierzasz stawiać? Dlaczego wybrałeś ten projekt ?
Pozdrawiam
:roll:

toyo69
24-01-2005, 23:40
Koszt w/g głównego wykonawcy - od ław po dach - ściany nośne w technologii Thermomur, tynki wewn. płyta k-g na klej, ścianki działowe Silka, instal. elektryczne i wodno-kanalizacyjne, strop drewniany, sufit - płyta k-g na stelarzu metalowym, pokrycie dachu (dachówka cementowa Unibet), jeden komin dymowy (rezygnacja z komina przy pom.gosp.), wykończenie podłóg, wkład kominkowy z rozprowadzeniem grawitacyjnym DGP , stolarka okienna z szybą P4 (bez instal. alarmowej),
Bez: białego montażu, obudowy kominka, bez budowy tarasu i opaski - koszt 175.680 + 7% Vat usługa - cena po pierwszej kalkulacji bez sprawdzania i negocjacji. Na chwilę obecną liczę, że uda mi się wyrwać z kosztów robocizny na konstr. dachu i pokrycia i robocizny za sufit podwieszany, jak równierz z kilku innych pozycji.
W planie chcemy przesunąć drzwi wejściowe by móc postawić na ścianie od kuchni w przedsionku dodatkowo jakąś szafkę (regał), rezygnacja z małego tarasu przy sypialniach (wstawienie okien zamiast drzwi przesównych), luksfery w kuchi i łazience zastąpimy oknami. Spiżarnia w/g nas to idealna garderoba i tak zrobimy.
Nad dodatkowym oknem w salonie równierz myślałem - jak na razie mam zezwolenia projektanta na piśmie - a co z tym zrobię to się okarze.
A dlaczego Thermomur? wykonawca specjalizuje się w tym - nie jest to dosłownie klocek do klocka, a w formie plyt styropianowych łączonych na pióro. Domek ciepły - zwiedziłem kilka jego domków - ludzie sobie chwalą (niskie koszty ogrzewania). Pan budowlaniec równierz mieszka w domku wykonanym tą technologią ( 7 -my sezon).
Czemu ten projekt - zachęcil mnie rozkład wnętrza i koszty. Samochód jest jeden więc nie ma problemu z miejscem w garażu, a pomieszczenie gospodarcze (nie bedzie tam kotłowni) w sam raz na sprzęt ogrodniczy.

belfer
08-05-2005, 13:33
Prawodopodobnie już zacząłeś budowę.My nadal nie możemu kupić działki. Wszystko wstrzymuje brak planu zagospodarowania przestrzennego . Może uda się z poczatkiem lipca dokonać zakupu.
W mędzyczasie przygladaliśmy się technologii Thermomur i doświadczeniom osób budujących. Przekonuje cena i szybkość w budowie.
Projekt domu ze slonecznym salonem nadal jest naszym faworytem. Podobne koszty możemy ponieść przy budowie " Cienistego zacisza". Chyba przyjdzie rzucać kostką.
W tym roku mamy zamiar uzbroić działkę .Z budową ruszymy wiosną 2006r.
Sądząc po tym co napisałeś , nie będziesz potrzebował miejsca na kotłownię.W naszym przypadku jednak ogrzewanie tradycyjne uzupełniane kominkiem.
Zastawnawiamy się nad wykorzystaniem energii słonecznej.
Chyba jednak nie sufit podwieszany ( chociaż twój też nam sie podoba- jednak koszty ...) lecz drewniany .
Jak postępy w budowie?

toyo69
08-05-2005, 17:53
Budowę zaczynamy 12 maja. Pozwolenie na budowę się uprawomocniło więc czas chwycić za łopaty :-)
Cała papierologia trwała od maja zaszłego roku. U nas nie było planu zagospodarowania przestrzennego ale nie robili problemów ( 4 m-ce czekalismy na warunki zabudowy -
a wyglądało to tak, że przedstawiliśmy ogólny wygląd budynku: obrazek + rzuty i facet pisał co widział, a i tak zrobił przy tym błędy. Trzy razy zmieniałem warunki zabudowy.
Co do technologii Thermomur - wykonawca po głębszych kalkulacjach podniósł ogólną kwotę o 20 tys.zł i zrezygnowaliśmy z jego usług (naciągacz).
Zmieniliśmy decyzję i budujemy metodą tradycyjną - nie będziemy eksperymentować , a cenowo taniej (beton komórkowy 24 + 12 styropian).
Centralne ogrzewanie i wodę urzytkową będzie obsługiwać pompa ciepła. Mamy oferty z Clima Komfort i od Vissmana.
Faktycznie co do miejsca w kotłowni przy pompie ciepła CK jest sporo miejsca zaoszczędzonego.
Jutro prawdopodobnie wybijam studnię.