PDA

Zobacz pełną wersję : start stodwójki



tom1
20-01-2005, 23:39
Witam
Zaczynam budowę stodwójki muratora pod Poznaniem (bez poddasza 102m2+garaż). Właśnie dostałem do ręki pierwszy kosztorys i mam dylemat czy szukać czegoś innego czy akceptować...a mianowicie
1.stan zero 22000pln w tym: fundamenty ławy wylewki instalacje wod-kan papa piasek żwir itp>
2.stan surowy otwarty bez dachu 33000pln w tym: pustak u220, pustak k3 żwir bloczki cegła klinkier na komin podciągi stal itp
Co o tym sądzicie - firma jest polecona pod kątem jakości ale ceny jak zawsze zastanawiają. Poza tym dostałem od nich kosztorys dachu od zaprzyjaźnionej firmy, który mnie powalił tzn. dach 220m2-43000pln w tym dachówka roben więźba + wykonanie

Z góry dzięki za odpowiedzi i podpowiedzi (mam nadzieje na jakiekolwiek ponieważ jak widać trafiłem tutaj "stosunkowo" niedawno a doceniam doświadzczenie forumowiczów i elity forum)

bobiczek
20-01-2005, 23:47
Tak się buduje firmami, fakturami i gwarancjami(czasem wątpliwymi) niestety.
Ja miałem podobny kosztorys z firmy "górali"
23.000 fundament, ściany, więźba, pokrycie (izolacje do uzgodnienia osobno).
Zrobiłem - stan surowy otwarty(fundament, mury, ściany działowe, kominy, strop nad powstałą w czasie budowy piwnicą, taras na słupach i schody, dodatkowy fundament i ściana częściowego podpiwniczenia, więźba + pokrycie karpiówką 11.500zł - dwoma ekipami.
W pierwszym kosztorysie nie było mowy o podpiwniczeniu, schodach z tarasu i tarasie na słupach.
Myślę że w tej opcji byłoby w firmie ponad 30.000zł

bobiczek
20-01-2005, 23:49
Acha.
Dom góra 137m2, piwnicy wyszło 44m2, dach dwuspadowy z dwoma dużymi koszami na krańcach budynku, 220m2

maxymov
21-01-2005, 13:13
Witam
Zaczynam budowę stodwójki muratora pod Poznaniem (bez poddasza 102m2+garaż). Właśnie dostałem do ręki pierwszy kosztorys i mam dylemat czy szukać czegoś innego czy akceptować...a mianowicie
1.stan zero 22000pln w tym: fundamenty ławy wylewki instalacje wod-kan papa piasek żwir itp>
2.stan surowy otwarty bez dachu 33000pln w tym: pustak u220, pustak k3 żwir bloczki cegła klinkier na komin podciągi stal itp
Co o tym sądzicie - firma jest polecona pod kątem jakości ale ceny jak zawsze zastanawiają. Poza tym dostałem od nich kosztorys dachu od zaprzyjaźnionej firmy, który mnie powalił tzn. dach 220m2-43000pln w tym dachówka roben więźba + wykonanie

Z góry dzięki za odpowiedzi i podpowiedzi (mam nadzieje na jakiekolwiek ponieważ jak widać trafiłem tutaj "stosunkowo" niedawno a doceniam doświadzczenie forumowiczów i elity forum)


tom1
Zaczynam budowę tego samego domku i wg moich wyliczeń wychodzi bardzo podobnie, tyle że u mnie będą pracowali starzy znajomi ze starej firmy.

Co do dachu, to ja będę zamawiał gotową więźbę w Mitex-ie i ich wycena na kompletny dach ( więźba+pokrycie +materiały+robocizna) opiewa na 46 tyś.

Moim zdaniem, dobrze Ci liczą.

Pozdrawiam

Wciornastek
21-01-2005, 13:26
Tom1 w okolicach Poznania ceny są jak się zorientowałam czasem powalające. Sama ciągle szukam ekipy do postawienia chatki 170 m kw powierzchni całkowitej. I codziennie przechodzę od stanu euforii (dobra ekipa) do załamki (koszmarna).
My mamy zrobiony kosztorys przez fachowca, który zajmuje się kosztami zawodowo i wiesz podobo możemy nie zmieścić sie w 120 tys. ze stanem surowym. Kosztorys podobno robiony z nadwyżką. Acha żebyś wiedział nasz domek ma mieć dach 2-spadowy i ściany 1-warstwowe, bez poddasza użytkowego i ze stropem drewnianym.