PDA

Zobacz pełną wersję : SZUKAM DZIALKI W OKOLICACH WARSZAWY



CHRIS 25
21-01-2005, 00:22
MAM APARTAMENT NA URSYNOWIE ALE CHCE SIE WYPROWADZIC DO WLASNEGO DOMKU W OKOLICACH WARSZAWY.TYLKO PROBLEM JEST TAKI ZE NIE ZNAM OKOLIC :cry:

smutna lidka
21-01-2005, 08:06
Wiesz, ja co prawda też nie znam okolic Wa-wy, ale myślę, że powinineś na wstępie zastanoowić sie ile jesteś skonny zapłacić za działkę i jaka powierzchnia będzie Ci odpowiadała. Wtedy będziesz już wiedział czy stać Cie na 8000 czy 40000 za ar i może rzuć okiem w agencjach nieruchomości w jakich okolicach działki w tej cenie są oferowane.

Poza tym powinieneś sie zastanowić nad tym co raozumisz przez okolice Wa-wy. Czy chodzi Co o obrzeża gdzie dochodzi komunikacja miejska czy też o miejscowości np. 20 km od miasta.

Ewentualnie kiedy już to będziesz wiedział możesz pójść do agencji nieruchomości i powiedzieć że chcesz kupić działkę np. po nie więcej niż np. 15 000 za ar i nie dalej niż 10 km od Wa-wy w oklicy zabudowanej /na pustkowiu. No i wtedy zobaczysz co agent Ci zaproponuje. Kiedy bedziesz już wiedział które rejony Ci odpowiadają pojeździsz sam.

Może zapytaj też w grupie warszawskiej ( ale moim zdaniem wcześniej powinieneś znać odpowiedź na pytania które ci zasugerowłam) Na forum jest tak, że aby dobrze je wykorzystać należy sie przygotować przed zadaniemn pytanie. Forumowicze z gr. warszawskiej będą wiedzieli wszystko o działkach.

Podsumowując uważam, że powinienieś zacząć od agencji. Na bieżąco może sz pytać na forum jaka jes opinia o zaproponowanej Ci okolicy.

Jagna
21-01-2005, 10:37
"Okolice W-wy" to jest tak ogólne pojęcie, że można zawrotu głowy dostać. Ważne jest przecież np. jaka strona Warszawy - południowa czy północna? Tak jak pisze Lidka "okolica" to dla jednych same obrzeża a dla innych kilkadziesiąt kilometrów dalej. Ważne są dojazdy do miasta - niektóre są bardziej zakorkowane inne mniej. My budujemy np 45 km od Stolicy i nadal uważamy to za "okolice" :D
Najlepiej jak najpierw zdecydujesz, który kierunek od Warszawy Cię interesuje i w ten sposób zawęzisz nieco poszukiwania. Jeżeli masz możliwość osobistego objeżdżenia terenu, to warto urządzić sobie wycieczkę lub lepiej kilka i zobaczyć co i gdzie Ci się podoba a potem uderzyć do agencji, lub popytać wśród ludzi.

kze
21-01-2005, 12:23
A ja polecam przeglądać serwisy:
www.gratka.pl
www.aaaby.pl'
www.trader.pl
i tam poszukać ogłoszeń.
Potem popatrzeć na mapę i podzwonić. Jak pojedziesz i zobaczysz okolicę to może tę dostrzeżesz jakąś tabliczkę "Sprzedam działkę" i na coś nowego trafisz. Zawsze można popytać się ludzi w okolicy. Jest to metoda czasochłonna, ale poznasz pewne regiony. Wyrobisz sobie zdanie. I jak po kilku tygodniach - miesiącach nic nie znajdziesz to pozostaje chyba tylko pośrednik nieruchomości. Ale oni to często biorą kasę i mało robią.. :(

smutna lidka
21-01-2005, 12:46
Kze, ja jestem za tym, żeby Chris zaczął od agencji, bo jest słabo zorientowany w okolicach stolicy
w agencji dowie się co i jak, pojeździ, zorientuje się jakie są dzielnice Wa-wy ewntualnie podwarszawskie wioski/miasteczka
po prostu wykorzysta agenta, co nie znaczy, że musi od niego kupować
kiedy Chros sie juz usamodzielni :) będzie szukał sam

kze
21-01-2005, 12:58
Ja myślę, że trzeba by było od ustalenia gdzie chce się kupować działkę. Popatrzeć na ceny w internecie i pojaździć. Co prawda sam w końcu kupiłem za pomoca agenta, ale nie jestem do nich przekonany...

CHRIS 25
22-01-2005, 01:18
WLASNIE NIE OKRESLILEM DOKLADNIE CO JA CHCE.SORRY.ZACZNIJMY OD TEGO ZE ORIENTOWALEM SIE W CENACH DZIALEK NA INTERNECIE I SA DLA MNIE KOSMICZNE NP.URSYNOW 500m2 KOSZTUJE 265 000PLN.WEDLUG MNIE CALY TEN CHAOS NIE JEST WART.TERAZ Z KTOREJ STRONY WARSZAWY ?CHCIALBYM W STRONE BIALEGOSTOKU.OCZYWISCIE W MIARE BLISKO WARSZAWY 10~50km.JAKIES SPOKOJNE MIASTECZKO,WIES.JEZDZIC PO OKOLICACH AKURAT JEST MI NIE NAMIEJSCU ,,NEW YORK" A CO DO AGENCJI TO TEZ NIE JESTEM DO NICH PRZEKONANY.
PRZEJECHALEM SIE JUZ NA MIESZKANIU ,,SPOLDZIELNIA MIESZKANIOWA DOMINO"ZNAJDUJACA SIE NA URSYNOWIE.KUPILEM TAM MIESZKANIE 54,1m2 208 050pln W KWIETNIU 2004 KASE DOSTALI CZERWIEC 2004 I MIALY BYC JUZ DO ODDANIA.ALE CHLOPAKI MIELI TAKI POSLIZG ZE DO TEJ PORY NIC NIE ODDALI A ZACZELI OBOK JUZ 12 PIETROWY STAWIAC :x ZREZYGNOWALEM WIEC I POSTANOWILEM POSTAWIC DOMEK.TAKZE OSTRZEGAM INNYCH!!!!!!CHOCIAZ NIE ROZUMIEM INNYCH LUDZI CO TEZ KUPILI TAM MIESZKANIE I DO TEJ PORY NIE DOSTALI A GDZIES DALEJ MUSZA WYNAJMOWAC?KTO ZA TO IM ZWROCI

Jagna
22-01-2005, 07:43
Chris, po pierwsze, błagam, wyłącz Caps Locka bo oczy bolą .....
A po drugie, to rozrzut odległości masz bardzo duży. Jeżeli dla Ciebie 50 km, nie stanowi problemu, to znajdziesz sobie na pewno śliczną działkę i bardzo niedrogo. Nasza działka leży 45 km na północ od W-wy (okolice Nowego Dworu Mazowieckiego) i dwa lata temu za działkę rolną 3200 m kw. zapłaciliśmy 16 tys. zł. Teraz ziemia sporo podrożała, ale i tak zasada jest taka, że im dalej od miasta tym taniej. Nam odległość nie przeszkadza, ale jednak dla wielu osób mieszkamy na końcu świata.
Skoro nie możesz jeździć sam i wybierać, nie masz zaufania do Agencji, to cóż Ci pozostaje? Możesz poprosić kogoś znajomego, kto jest w Polsce, żeby Ci w tym pomógł. Możesz szukać w internecie (tak jak teraz), ale przecież to nie to samo co zobaczyć. Mnie się na przykład moja okolica bardzo podoba i będę ją zachwalać a ktoś może się popukać w czoło, że chcę tam mieszkać. Wiem, że nieopodal nas rozstrzyga się w tej chwili los kilkudziesięci hektarów. Albo będą na sprzedaż gołe działki albo działki z domami w stanie surowym. Sprawa ma się rozwiązać w ciągu kilku tygodni, więc jeżeli byłbyś zainteresowany, to daj znać. Miejscowość nazywa sie Błędowo i leży koło Pomiechówka, zobacz sobie na mapie, czy to jest kierunek, który ewentualnie Ci odpowiada.

Piotrek T
23-01-2005, 11:14
Polecam Ci wawer teraz jest dobry dojazd a w przyszłości będzie jeszcze lepiej . Blisko do cętrum 10-15 km jeśli za blizko to Juzefów, Otwock Karczew a Juzefów jest super domy w lasach cisza i spokój lepiej niż Konstancin -te korki to zgroza! Zjedz z aswaltu w Juzefowie w te leśne drogi zobaczysz jakie piękne domy tam stoją i sąsiedzi też nie byle jacy łatwo trafić na kogoś z pierwszych stron gazet.

aha26
23-01-2005, 12:10
Witam! Ja polecam 2-ie miejscowosci pod Warszawa:Legionowo i Marki.
Z obu dojazd jest szybki i bezproblemowy.

kze
24-01-2005, 07:48
W takim razie polecam Wiązowną. Oglądałem tam działki. Bardzo ładne. Gość oprowadzający twierdził, że jest tam 30 gatunków ptaków.. :o
Cena była chyba ok.30pln za mkw. Cisza spokój, autobus co ok.2h (dla mnie za rzadko), ale jak się ma samochód to powinno być OK. Odległość ok 15-20km od Centrum.

Maluszek
24-01-2005, 08:03
Chirs - ja polecam Marki, Radzymin i ich okolice (to wszystko przy drodze do Białegostoku). Dojazd bardzo dobry. Z Marek do rogatek Warszawy jest kilka kilometrów.

WITEK P.
24-01-2005, 12:30
Widze, że każdy chwali swoje okolice ... i dobrze. W takim razie ja polecam Nadarzyn, oraz całą linię do Grodziska Maz. :D

Drizzt
24-01-2005, 12:34
Odradzam...nieciekawe towarzystwo :-?

WITEK P.
24-01-2005, 12:39
Tarczyn miasto nieduże trzy ulice i dwie kałuże... :D

kze
24-01-2005, 12:39
Odradzam...nieciekawe towarzystwo :-?
Co odradzasz?

WITEK P.
Ja aktualnie mieszkam w Milanówku, a polecałem Wiązowną... 8)

Drizzt
24-01-2005, 12:51
Odradzam Nadarzyn...bufonada i lokalny nacjionalizm :wink: wójt nieciekawy...i ogólnie nic dobrego 8)

Drizzt
24-01-2005, 12:53
Moge polecić Antoninów pod Warszawą (trasa na Kraków)..spokój, niewadzący, dyskretni sąsiedzi ludzie odwiedzaja to miejsce głównie w Listopadzie :lol: :lol:

kze
24-01-2005, 12:57
Odradzam Nadarzyn...bufonada i lokalny nacjionalizm :wink: wójt nieciekawy...i ogólnie nic dobrego 8)

Okolice Nadarzyna nie są takie złe... Działka w Wolicy (blisko W-wy) ma też swoje plusy. Natomiast widziałem piękną działkę w Stzreniówce - tylko, że (jak dla mnie) wygwizdów, a ja potrzebuję alternatywnej komunikacji do samochodu..
Natomiast jeśli chodzi o gminę to tragedia.. :x Pachnie PRL'em, ludzie niekompetetni i już nie mówię o uzyskaniu jakiejkolwiek decyzji, ale o uzyskaniu jakiejkolwiek orientacyjnej informacji. Poza tym dużo obszarów nie ma planów zabudowy (np. Wolica).

WITEK P.
24-01-2005, 13:08
Moge polecić Antoninów pod Warszawą (trasa na Kraków)..spokój, niewadzący, dyskretni sąsiedzi ludzie odwiedzaja to miejsce głównie w Listopadzie :lol: :lol:

tak też wiem że to bardzo spokojne miejsce...dużo zieleni i ten nastrój :D

Drizzt
24-01-2005, 13:47
Tak panie Witku nastój zadumy tak charakterystyczny dla cmentarzy :D

Pawel P.
12-03-2007, 20:18
Ja polecam okolice Wiązownej:
Malcanów, Dziechciniec, Kopki, Duchnów, Góraszka, Żanęcin etc.
Okolice Mazowieckiego Parku Krajobrazowego, lasy, rzeka Świder, ceny jeszcze akceptowalne, są miejscowe plany ZP, media, dojazd do Centrum dobry, a będzie do 2011 wyśmienity: A2, POW i WOW.
Pzdr.

czesiu73
12-03-2007, 20:59
Witam. OTWOCK STOLICA RESZTA OKOLICA :wink:
Zapraszam w okolice otwocka!!!

darekmatusz
13-03-2007, 15:34
Ja gdy szukałem działki brałem pod uwagę przede wszystkim dojazd. Warunki jakie sobie postawiłem: dojazd koleją do centrum Warszawy, a działka musi być w obrębie 15 minut spacerem od stacji kolejowej.

Dlatego polecam wybrać jeden z kierunków kolejowych - Sochaczew, Grodzisk Maz., Otwock, Mińsk Mazowiecki. Ja wybrałem ten ostatni.

Pozdrowienia
Darek M.